Frýdek-Místek poprvé nebodoval, s Hodonínem prohrál 1:2
Více než dva tisíce příznivců frýdecko-místeckého hokeje bylo svědky vyrovnaného zápasu, ve kterém domácí vůbec poprvé v sezóně nezískali ani bod. V nervózním utkání padly celkem pouze tři góly, z toho dvě do branky Juraje Šimbocha, jehož premiéra před vlastními fanoušky tak úspěšná nebyla.
15., sobota 31.10.2015, Hala Polárka
1:2
0:1, 1:1, 0:0
Šimboch (Daneček) – Dresler Jeník, Heider, Foltýn, Kowalczyk (C), Samiec, Kvapil – Piecha, Sonnek, Klimša (A), Kovařčík, Samiec, Matuš, Schwarz, Cienciala, Chmielewski, Jaroš, Christov
SHK Hodonín
Zavadil (Zollpriester) – Kolář, Flamík, Škápik, Pokorný (C), Nedvěd, Janota, Jedlička, Polesný – Charvát, Špok, Kučera, Tomi, Peš, Kuba (A), Sajdl, Piskoř, Jurásek (A),Vrba, Matula
Branky a nahrávky: 25. Cienciala (Chmielewski, Foltýn) – 13. Špok (Nedvěd), 26. Matula (Špok, Kučera). Vyloučení: 1:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2061. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 0:0.
Mgr. Jiří Juřík: Dneska nám to nevyšlo v koncovce, udělali jsme dvě individuální chyby a to nakonec rozhodlo toto utkání. Vytvořili jsme si hodně šancí, ale ta koncovka byla fakt špatná. Nevím, jestli to byl smolný den, nebo se od nás obrátilo štěstí. Ale bohužel, takové zápasy se hrají. Myslím si, že ve třetí třetině jsme měli dost velký tlak, vytvořili jsme si dost šancí, abychom ten zápas otočili nebo alespoň srovnali, ale bohužel to sportovní štěstíčko jsme dneska neměli.

Do úvodní dvacetiminutovky vstoupili aktivněji Hodonínští, ovšem Kuba ani Špok na domácího brankáře Šimbocha nevyzráli. Oba celky si následně vyzkoušely hru v přesilové hře, které se jim však nepovedly využít. Po početní výhodě hostujícího celku měli více ze hry hráči Frýdku-Místku, kteří však ve třinácté minutě inkasovali jako první, když se po dobré práci Nedvěda prosadil Martin Špok. Na jeho trefu se snažili odpovědět Foltýn s Christovem, jenže výborně chytající Zavadil kotouč za svá záda nepustil. Šance domácích přibývaly rychlým tempem, ale Drtiči svůj těsný náskok do konce první periody udrželi.

Na začátku druhé třetiny dostal Frýdek-Místek možnost vyrovnat v dvojnásobné přesilové hře poté, co na trestnou lavici odjeli Škapík a Zdeněk Kučera. Lídr tabulky se ihned usadil v útočném pásmu a na konci pětadvacáté minuty se konečně radoval ze vstřelené branky. O tu se zasloužil David Cienciala, který těžil ze spolupráce s polským reprezentantem Chmielewskim. Pár vteřin poté mohl otočit skóre Martin Piecha, před kterým se otevřela zcela odkrytá branka, ovšem Zavadil se kvůli špatnému zpracování stihl vrátit k pravé tyči a kotouč vyrazit. Hodonínští se ihned vydali do protiútoku, na jehož konci byla střela Dominika Matuly a Juraj Šimboch musel podruhé v zápase vytahovat kotouč ze své svatyně. Do konce třetiny sice měli častěji puk na svých hokejkách Frýdecko-místečtí, jenže žádné vyložené šance nepřicházely a tempo hry výrazně opadlo.

Ve třetí třetině už hru ovádal Frýdek-Místek a hosté hrozili jen z občasných protiútoků, které vyplynuly z domácích chyb ve středním pásmu. Taková situace nastala už po třiceti vteřinách hry, avšak Peš po přihrávce Špoka narazil na pozorného Šimbocha, jenž v hale Polárka odchytal své první utkání. Jeho protějšek Petr Zavadil byl v permanenci až do samotného konce zápasu, Frýdecko-místečtí mu však často usnadňovali situaci zbytečnými ofsajdy nebo špatnou rozehrávkou, jež s blížícím se koncem duelu byla největší překážkou pro obě mužstva. Osm minut před závěrečným klaksonem byl blízko vytouženému vyrovnání Aron Chmielewski, jehož únik ale výtečný Zavadil zlikvidoval. Jedličkovo vyloučení z koncovky pětapadesáté minuty poté odstartovalo drtivý tlak domácích, který vyvrcholil odvoláním Šimbocha a hrou v šesti, ovšem i přes velkou snahu a několik závarů už další branka nepadla.