Frýdek-Místek deklasoval Opavu na jejím ledě 8:2! Výhru režíroval Aron Chmielewski, který zaznamenal hattrick
14., středa 28.10.2015,
2:8
1:2, 1:2, 0:4
HC Slezan Opava
Šafránek, Kysela, Vrabel, T. Černý, Galvas, Slavík, Tichý, Tůma, Mosler, Herman, Rousek, Vítek, Polok, Kocián, Wolf, L. Černý, Selingr, Chalupa, Svoboda Trenér: Karel Suchánek, vedoucí: Ivo Kocián
Daneček, Heider, Dresler, Jeník, Piecha, Franek, Krutil, Sonnek, Klimša, Samiec, Kowalczyk, Rufer, Foltýn, Schwarz, Káňa, Kvapil, Ciencala, Chmielewski, Jaroš, Christov Trenéři: Mgr. Jiří Juřík a Marek Malík, vedoucí: Martin Kurajský
Branky: 17. Kocián (Galvas, Mosler), 33. Tichý (Polok) – 6. Krutil, 20. Christov, 25. Chmielewski, 34. Christov (Cienciala, Káňa), 50. Rufer (Chmielewski), 53. Chmielewski (Dresler, Rufer), 59. Chmielewski (Piecha), 59. Jaroš Vyloučení: 9:9 navíc Tůma 10 minut, Tichý 5 minut + trest do konce utkání, Polok trest ve hře (všichni Opava), Krutil trest ve hře (FM), využití: 2:3, v oslabení: 0:1
Mgr. Jiří Juřík: "Opět se nám podařilo vstřelit úvodní branku, na kterou ale domácí dokázali odpovědět při přesilové hře pěti proti třem. Ještě v závěru první třetiny jsme si však vedení vzali zpátky. V prostřední části jsme domácím odskočili na rozdíl dvou branek, ale po zbytečných chybách jsme darovali soupeři kontaktní gól. Důležité bylo, že se o pár vteřin později prosadil podruhé v zápase Christov. Ve třetí třetině jsme už utkání kontrolovali a naše zasloužené vítězství ještě brankově navýšili."

V den státního svátku zajížděli hokejisté Frýdku-Místku na led deváté Opavy, kde chtěli prodloužit svou vítěznou sérii a potvrdit roli nejen papírového favorita.

Utkání začalo z obou stran vyrovnaně, ale mírně aktivnějším byli domácí, kteří se pokoušeli najít recept na Lukáše Danečka. První šanci domácí Opavy si připravil Herman, který se pokoušel bekhendem překonat strážce hostující branky. Jeho pokus však skončil mezi betony Danečka. V polovině šesté minuty se do první vážnější šance Frýdku-Místku dostal Michal Krutil, jehož zakončení z mezikruží bylo přesné a hráči v bíločervených dresech se tak ujali vedení – 1:0. Po Krutilově brance mohl skórovat Cienciala, ale prosadit se nedokázal. Na druhé straně měl na hokejce vyrovnání Polok, ale ten tváří v tvář proti Danečkovi neuspěl. Domácí se stále pokoušeli o vyrovnání a další takovou možnost dostal Herman v desáté minutě, kdy ohrozil branku Frýdecko-Místeckých hráčů poté, co se ocitl osamocený. Jeho pokus však zneškodnil pozorný Lukáš Daneček. Odpovědí na tuto šanci byl únik Christova. Ten na domácí brankáře ovšem nevyzrál. Zvýšit náskok mohl v další šanci Káňa s Christovem, ale ani jednomu nepřálo štěstí v zakončení. V patnácté minutě mohl vyrovnat opavský Vítek, ale odkrytou branku v přečíslení netrefil. Vyrovnání se Opava přeci jen dočkala v závěru 17. minuty, kdy se v dvojnásobné početní výhodě dostal k odraženému puku Ivo Kocián – 1:1. Nerozhodný stav nevydržel do závěru úvodní třetiny. Šestatřicet vteřin před první sirénou se ke kotouči dostal Vít Christov, jehož střela byla přesná a zajistila Frýdku-Místku po úvodních dvaceti minutách hry vedení 2:1.

První vážnější šanci druhé periody si připravili domácí, ale Mosler netrefil puk tak, jak by si představoval, a ze šance na vyrovnání nebylo nic. Na začátku 25. minuty putoval za katr Štěpán Jeník. Ve vlastním oslabení se do úniku dostal Aron Chmielewki, který ho zakončil podle své představy a poslal hráče ze severovýchodního koutu republiky do dvoubrankového vedení – 3:1. Po třetí brance byli svěřenci Jiřího Juříka při chuti a Šafránek tak musel čelit dalším pokusům hostujících hráčů a s Ciencialovou a Kowalczykovou nepříjemnou střelou si dokázal poradit. Opava hledala cestu, jak se dostat na dostřel, ale jejich šance i tu největší v podání Hermana zneškodnil Daneček. Snížení se opavští dočkali na začátku 34. minuty, kdy se prosadil Josef Tichý – 3:2. Zpátky do dvoubrankového vedení šli Frýdecko-Místečtí po jednadvaceti vteřinách hry, kdy při signalizované výhodě pálil ostrými Vít Christov4:2. Odpovědět mohl domácí Selingr, ale proti jeho pokusu vytáhl Daneček výborný zákrok. Ve zbývajícím čase druhé tercie už další branka nepadla a to i přes několik dobrých pokusů na obou stranách.

Do závěrečné dvacetiminutovky nastupovala družina kolem kapitána Pavla Kowalczyka s dvoubrankovým náskokem. Opava se pokoušela o kontaktní branku, ale proti byla obrana Frýdku-Místku v čele s Lukášem Danečkem. V 50. minutě se do střely opřel Adam Rufer, který zvýšil náskok Frýdku-Místku na tři branky v přesilové hře – 5:2. Další branku mohl přidat Jaroš, ale jeho pokus skončil v lapačce Šafránka. V 53. minutě hráli hosté další hru v početní výhodě a i tentokrát byla tato výhoda přetavená v další gól v podání Arona Chmielwského 6:2. S přibývajícím časem přibývalo i trestných minut za nečistou hru a tak v další přesilové hře zkompletoval svůj hattrick Aron Chmielewski – 7:2. O tom, kdo získá tři body za vítězství v zápase 14. kol, a bylo rozhodnuto už dříve, ale to nijak nevadilo Tadeáši Jarošovi, který dal výsledku konečnou podobu – 8:2. Závěr zápasu ještě zpestřili Polok s Krutilem, kteří předvedli pěstní souboj ve středu hřiště.

Hokejisté Frýdku-Místku dokázali zvítězit i v odvetném zápase s opavským Slezanem. Tentokrát bylo vítězství s rozdílem šesti branek. Další utkání čeká na hráče Frýdku-Místku v sobotu 31. 10. 2015, kdy na domácím ledě přivítají od 17 hodin hodonínské Drtiče.