Frýdek-Místek dotahoval marně, s Jastrzebie nakonec prohrál
Ani napodruhé to nevyšlo, Slezané nedokázali najít recept na polský klub JHK GKS Jastrzebie, tentokrát padli před domácím publikem 3:7. Frýdku-Místku nevyšla hlavně první třetina, kterou prohráli 0:3. Postupně se dotáhli až na rozdíl jediné branky, ale v závěru byli opět silnější hosté.
Příprava, úterý 20.8.2019, Hala Polárka
3:7
0:3 | 2:1 | 1:3
Daneček (21. Švancara) – Kudla, Michálek, Zahradníček, Rufer, Stránský, Adámek – Klimša (C), Mikulík (A), Konečný, Przybyla, Havránek, Motloch, Kaukič, Kalus, Flok, Čmiel, Peterek, Martynek (A)
JKH GKS Jastrzębie
Marek – Górny (A), Jaborník, Kostek, Jass, Michalowski, Gimiński, Radzieńciak, Chorazyczewski – Urbanowicz (C), Walega, Paś, Iossafov, Rohtla, Soltys, Nalewajka L., Jarosz, Pelaczyk, Nalewajka R. (A), Wróbel, Matusik
26. Klimša (Martynek), 34. Motloch (Michálek, Mikulík), 42. Michálek (Klimša, Kalus)
1. Paś (Walega), 4. Iossafov (Soltys), 10. Iossafov (Soltys), 26. Soltys (Jass), 49. Iossafov (Matusik), 57. Soltys (Górny), 60. Jaborník (Rohtla)
Vyloučení: 4:6
Využití: 2:2
Tresty: Jass (Jastrzebie) 5 min + do konce utkání
Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek): Nabádali jsme hráče, aby nastoupili do utkání tak, jako nastoupili do zápasu s Třincem, se stejným nasazením a zápalem. Ale to se nestalo. Začátek se nepovedl, pak se to trochu zvedlo i díky přesilovek a už to vypadalo i na vyrovnání. Ale pak tam přišla další pětiminutovka, která to celé zase znehodnotila. Byl to od nás asi nejhorší výkon v přípravě. Máme sice hodně mladých hráčů, ale na to se nemůžeme vymlouvat.

Třetí přípravné utkání před domácími diváky v hale Pohárka nezačalo pro hokejisty Frýdku-Místku vůbec dobře. Už po jednatřiceti sekundách nechali před brankou volného Dominika Pase, který nezaváhal a Lukáš Daneček hned musel vytahovat kotouč ze své branky.

Ani v dalších minutách se nedařilo domácím dostat se pořádně do tempa. Proti šanci Kamila Nalewajky ještě skvěle zasáhl Daneček, ale na zakončení Artema Iossafova z přečíslení dvou na jednoho už nedosáhl. Snížit mohl Jan Kalus, ale brankáře Marka nepřekonal, a tak se naopak znovu radovali hosté, když se v přesilovce prosadil opět Artem Iossafov.

Druhá třetina už byla pro rysy o něco příznivější, vyhráli ji 2:1 a celkové skore tak bylo po čtyřiceti minutách hry z pohledu domácího mužstva 2:4. První vlaštovkou byl od Frýdku-Místku gól ve 26. minutě z hole Davida Klimši, kterého perfektně před odkrytou brankou našel Rostislav Martynek.

Jenže o třiačtyřicet sekund později už to bylo opět o tři góly pro Jastrzebie, to když překonal Patrika Švancaru, který v brance vystřídal po první třetině Danečka, šikovnou tečí Jan Soltys. Ve 34. minutě vrátil naději na domácí hole Lukáš Motloch, který v přesilovce tečoval bombu Jakuba Michálka od modré čáry.

Hned na začátku třetí třetiny se Frýdek-Místek přiblížil dokonce na rozdíl jediné branky, když se přesnou ranou prosadil Jakub Michálek. Jenže hostům se opět povedlo docela rychle reagovat, ve 49. minutě využil chyby v domácí obraně Artem Iossafov a zkompletoval tak hattrick.

Domácí dobývali branku Jastrzebie marně, naopak ke konci ještě dvakrát sami inkasovali, když se kotouč těsně za čáru došoural po zásahu Jana Soltyse, v poslední minutě překonal Švancaru také Henrych Jaborník.

Frýdek-Místek Jastrzebie podlehl 3:7 a v přípravě ho čekají ještě prověrky s Prostějovem a Přerovem.