Rysi dokázali mistrovský Třinec notně potrápit
Velmi slušně zaplněná hala Polárka (více než osmnáct stovek diváků) měla ve čtvrtečním podvečeru možnost shlédnout teprve třetí vzájemné střetnutí obou partnerských týmů, kdy domácí HC Frýdek-Místek po bojovném výkonu nakonec podlehli úřadujícímu šampionovi z Třince 1:4.
Příprava, čtvrtek 15.8.2019, Hala Polárka
1:4
1:0, 0:1, 0:3
Daneček – J. Adámek, Michálek, Krzak, Hrachovský, Kudla, Rufer – Raška, Mikulík, Kaukič - Przybyla, Martynek, Flok - Klimša, Kalus, Stuchlík - Konečný, Peterek, Havránek - Čmiel.
HC Oceláři Třinec
Bartošák – Musil, Galvinš, M. Doudera, Kundrátek, Haman, M. Adámek – Dravecký, Vrána, M. Růžička - Hrehorčák, M. Kovařčík, O. Kovařčík - Adamský, Hladoník, Kofroň - Kvasnica.
Branky a nahrávky: 20. Kalus (Klimša) - 40. M. Růžička (Vrána), 44. Haman (M. Kovařčík), 54. M. Růžička (Dravecký), 60. M. Růžička. Rozhodčí: Mrkva, Kubičík - Bartek, Dohnal. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1884.
Vlastimil Wojnar: Za dnešní výkon se kluci určitě stydět nemusí. První polovina zápasu vyrovnaná, kdy jsme tam měli také nějaké šance. Zápas rozhodly detaily a také i kvalita soupeře. Výsledek sice vypadá jednoznačně, ale tak tomu určitě nebylo. Kluci utkání odjezdili, odmakali, není jim co vyčíst.
Jiří Raszka (asistent trenéra): Zápas splnil to, co jsme od něj očekávali. Frýdek má mladé mužstvo, nebylo to s ním lehké utkání. Neustále nás forčekovali a napadali nás. Z toho pohledu nás domácí dostatečně prověřili. Očekávání veřejnosti bylo takové, že je jasně přejedeme, ale s takovým soupeřem se vždy hraje špatně. Měli jsme v zápase dobré chvíle, byly tam ale i slabší pasáže. Hlavně ve druhé třetině. Naopak třetí část zápasu byla odehraná dobře. Musím ještě pochválit Lukáše Danečka, který předvedl výborný výkon a Frýdek v několika důležitých momentech podržel.

Už úvodní dvacetiminutovka přinesla přítomným divákům velmi svižný hokej, ve kterém svůj um předváděli především oba brankáři. Jak frýdecko-místecký gólman Daneček, tak i český reprezentant v třineckých barvách Patrik Bartošák, své týmy dokázali v mnoha případech podržet. Když už to vypadalo, že úvodní třetina branku nenabídne, dokázali rysi sedmatřicet vteřin před první přestávkou přeci jen rozjásat své fanoušky. Klimša nabídl před brankou puk volnému Janu Kalusovi a ten bekhendem dokázal procedit puk za Bartošákova záda - 1:0.

Šanci na vyrovnání dostali třinečtí Oceláři hned v úvodu druhé periody. To nejprve putoval za katr Raška, po skončení jeho dvouminutového trestu jej následoval zase Kaukič. Obě oslabení ale rysi dokázali přečkat bez úhony, i když blízko ke vstřelení branky byl Vrána, který nastřelil tyčku. A brankové konstrukce zvonily v Polárce i nadále. V polovině základní hrací doby se puk z Konečného hokejky otřel o horní část Bartošákovy branky, vzápětí pálil od mantinelu do tyče ještě Martynek. Hokej zkrátka diváky bavil i ve druhé části zápasu. Další výhodu jednoho hráče v poli navíc dostali Oceláři v závěru druhé třetiny. Tentokráte už však dokázali být úspěšní, když v čase 39:35 srovnával pohotovou dorážkou Martin Růžička - 1:1.

Jak druhá třetina skončila, tak ta třetí začala. Hned v úvodu se k puku dostal Michal Kovařčík a po jeho přihrávce převážil misky vah na třineckou stranu přesně zakončující Filip Haman - 1:2. Rysi se s mistrovským Třincem nadále srdnatě rvali, přesto to byli Oceláři, kteří potřetí v zápase dokázali překonat výborně chytajícího Danečka. V 54. minutě ujel domácí obraně Martin Růžička a křižnou ranou pod víko zvyšoval na 1:3. Tentýž hráč pak zkompletoval svůj hattrick při power play domácího celku střelou do prázdné branky - 1:4.

Další přípravné střetnutí odehrají rysi v úterý 20. srpna, kdy do haly Polárka zavítá k odvetnému střetnutí polský tým z Jastrzębie. Toto utkání začíná v 18 hodin a my tímto na zápas zveme všechny fandy frýdecko-místeckého hokeje.