Frýdek-Místek byl znovu suverénní, Techniku porazil vysoko 8:0!
Další parádní výkon frýdecko-místeckých hokejistů mohla sledovat téměř plná Polárka. Celkem čtyři přesilovky se domácím podařily využít a ani poté nepolevili. Dvě branky si připsal obránce Tomáš Kvapil a útočník Tomáš Káňa. Bezchybný Juraj Šimboch vychytal již třetí čisté konto a Frýdek-Místek se tak může radovat z další vysoké výhry!
17., sobota 7.11.2015, Hala Polárka
8:0
2:0, 4:0, 2:0
Šimboch (Daneček) – Dresler, Jeník, Heider, Kowalczyk, Samiec, Kvapil, Polák – Franek, Piecha, Sonnek, Klimša, Kovařčík, Matuš, Káňa, Cienciala, Meidl, Luka, Jaroš
VSK Technika Brno
Jekel (Šalena) – Habrovec, Vrba, Navrátil, Koukal, Šidák, Havíř, Strýček, Sedlák – Jurča, Brzobohatý, Čtvrtníček, Latal, Benýšek, Heža, Bustin, Brzobohatý, Polesný, Kadlec, Boček
Branky a nahrávky: 13. Jeník (Káňa, Kowalczyk), 16. Káňa (Luka, Matuš), 21. Kvapil (Luka), 33. Franek (Meidl, Cienciala), 38. Samiec (Klimša), 40. Kvapil (Meidl), 44. Luka (Káňa), 52. Káňa (Luka). Vyloučení: 7:9, navíc Karel Benýšek (TEC) a Jan Sedlák (TEC) 10 minut osobní trest za nesportovní chování. Využití: 4:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1910. Průběh utkání: 2:0, 4:0, 2:0.
Mgr. Jiří Juřík: Jsme rádi, že jsme navázali na výkon, který jsme podali ve Vsetíně. Celé mužstvo hrálo velmi zodpovědně celých šedesát minut. Ze začátku se nám dařily přesilovky, tím jsme se dostali do utkání. Poté jsme využívali i šance při hře pět na pět a celý zápas jsme měli pod kontrolou.

V úvodních minutách utkání se oba týmy pouze oťukávaly, o chvíli později už ale o šance nebyla nouze. První nebezpečnější příležitost si dokázal vytvořit Cienciala, který se pokoušel hostujícího gólmana překonat hned nadvakrát, ten poprvé střelu vyrazil, při druhém pokusu mladého útočníka už však musel hru přerušit. O chvíli později mohl hostující Benýšek dorážet do téměř odkryté brány, jeho střelu ale v poslední chvíli zastavil pohotový beton Juraje Šimbocha. Za zmínku stojí také střela Dreslera, u které měli hosté štěstí, jelikož puk nakonec trefil pouze břevno. První faul hostů poté dokázal bleskově potrestat obránce Štěpán Jeník, který otevřel skóre po pouhých devíti sekundách přesilové hry. Frýdecko-místečtí dokázali využít i další nabídnutou přesilovku, o druhý gól se postaral Tomáš Káňa, který šikovně tečoval střelu Luky. Do kabiny tak domácí odcházeli s dvoubrankovým vedením.

Druhou třetinu začali domácí pěkně zostra, pouhých čtyřiatřicet sekund hry jim stačilo k navýšení skóre. Střelu Luky dokázal Jekel pouze vyrazit před sebe, tam však stál připravený Tomáš Kvapil, který už neměl problém s dopravením puku do sítě. Přesilovky Frýdku-Místku v tomto utkání vážně vycházely, čtvrtý gól domácích přidal Tomáš Franek, kterému přihrál zpoza branky Meidl. Frýdecko-místečtí už poté v zápase jednoznačně dominovali a hráli velmi zodpovědně. Konec druhé třetiny byl také gólově bohatý. Domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho. Klimša nahodil puk před bránu, kde se ocitl obránce David Samiec a s troškou štěstí tečoval puk do sítě. Gólman Techniky se ani nestihl vzpamatovat a ze své branky už musel lovit další puk. Jak obránce Tomáš Kvapil druhou třetinu začal, tak ji i ukončil a v poslední minutě přidal v ponechané výhodě šestou branku domácích.

Třetí třetinu už měli domácí bezpochyby pod kontrolou. Na jejím začátku využili Frýdecko-místečtí již počtvrté v utkání přesilovou hru. Spolupráce Vladimíra Luky a Tomáše Káni opět zafungovala a z předbrankového prostoru dokázal druhý jmenovaný zvýšit již na rozdíl sedmi branek. Vysokoškoláci se poté snažili alespoň o čestný gól, to se jim ale díky výborné obraně a skvěle chytajícímu Šimbochovi nepovedlo. Naopak domácí svůj náskok ještě navýšili, když svůj druhý gól v utkání přidal Tomáš Káňa. Frýdek-Místek tak nakonec zvítězil vysoko 8:0 a Juraj Šimboch vychytal své třetí čisté konto.