Hotovo! Zápas ve Vsetíně vyzněl díky povedené třetí třetině nakonec jasně pro Frýdek-Místek, který podruhé zdolal Valachy!!!
16., středa 4.11.2015, Lapač
2:6
1:1, 1:2, 0:3
VHK ROBE Vsetín
Hromada – Tesařík, Báchor, Nedbálek, Hryciow, Žák, Vrba, Řezáč – Zúbek, Vaněk, Kolařík, Slováček, Dvořák, Ambruz, Abdul, Vávra, Vítek, Finsterle, Ondráček, Kajaba, Daněk Trenéři: Viktor Hlobil a Luboš Jenáček
Daneček – Dresler, Jeník, Heider, Foltýn, Kowalczyk, Samiec, Kvapil, Polák – Franek, Piecha, Sonnek, Klimša, Kovařčík, Rufer, Matuš, Káňa, Meidl, Luka, Jaroš Trenéři: Mgr. Jiří Juřík a Marek Malík, vedoucí: Martin Kurajský
Branky: 19. Vaněk (Tesařík, Báchor), 38. Zúbek (Vaněk, Tesařík) – 6. Luka, 32. Klimša (Samiec), 40. Matuš (Luka), 41. Luka, 46. Rufer (Samiec), 55. Matuš (Luka) Vyloučení: 5:6 navíc Zúbek 10 minut (Vsetín), Dresler trest do konce utkání (FM), bez využití, v oslabení: 0:1
Lubo Jenáček: „Zápas se podle mého názoru nevyvíjel zle. Myslím si, že jsme dvě třetiny vůbec nehráli špatně, samozřejmě v některých fázích utkání nás Frýdek přehrával, ale myslím si, že jinak jsme tam měli dobré střídání, momenty ve hře. Dvě třetiny jsme se hodně snažili a byli jsme Frýdku vyrovnaným soupeřem, bohužel ten vývoj utkání nás hodně poznamenal. Hlavně nezvládnuté buly, standardní situace. Hodně nás poznamenal konec druhé třetiny, kdy jsme dostali na 2:3 a to se na nás bohužel podepsalo, hlavně do vstupu, kde jsme se hecovali, věřili tomu, že zápas můžeme nějakým způsobem zvládnout, ale bohužel jsme hned z kraje dostali na 2:4 a 2:5 a už prostě nebyla síla to obrátit, naopak Frýdek v té poslední třetině ukázal proč je na prvním místě tabulky. V podstatě polovina toho kádru už hrála utkání v extralize, takže to tempo je samozřejmě někde jinde. Silová i bruslařská vybavenost, ten rozdíl byl v určitých fázích utkání vidět a my jsme z toho byli frustrovaní a už jsme neměli sílu na ten potřebný zvrat v utkání, takže Frýdek tu poslední třetinu dominoval a vyhrál nakonec s takovým výrazným rozdílem, i když jsme pro něj byli důstojný soupeř.“
Mgr. Jiří Juřík: "Utkání se hrálo před výbornou diváckou kulisou, kdy zápas měl parametry toho, že se střetl první celek tabulky s druhým. Řekl bych, že dvě třetiny se hrál zcela vyrovnaný hokej. My jsme si sice vytvořili více gólových šancí, ale ty jsme bohužel nedokázali zužitkovat. Vše se zlomilo na začátku třetí třetiny, kdy jsme vstřelili čtvrtý gól. Pak už jsme začali hru kontrolovat a zápas dovedli do vítězného konce."

K utkání 16. kola zajížděli Frýdecko-Místečtí hokejisté na led aktuálně druhého týmu tabulky, které patřilo Vsetínu. Na známém Lapači tak byl k vidění souboj první týmu s druhým a tedy dvou nejlepších týmů v soutěži.

Do zápasu nastoupily oba týmy vyrovnaně a čekalo, kdo se dostane do první šance. Byli to nakonec domácí, kteří se dostali do první šance zápasu, ze které sice neskórovali, ale vynutili si nedovolený zákrok Danečka. Jenže svou hru s jedním hráčem v poli navíc nedokázali využít a hned po jejím skončení měl na hokejce první gól Radek Meidl. Jeho zakončení zastavila tyč domácí branky! Co se nepovedlo Meidlovi, to napravil na konci šesté minuty navrátilec do sestavy Vladimír Luka, který střelou nad rameno domácího brankáře potrestal zaváhání domácího hráče a otevřel tak skóre zápasu – 1:0. Po úvodní brance byl k vidění i nadále vyrovnaný hokej se šancemi na obou stranách. Do velké šance se po svém návratu z trestné lavice dostal David Klimša, ale tomu se nepodařilo zvednout puk nad ležícího Hromadu. Ani z dalších šancí se fanoušci obou táborů dalšího gólu nedočkali. Šance Foltýna, Abdula či Kolaříka tak zůstaly nevyužité. V devatenácté minutě se k zakončení dostal Radim Tesařík, jehož pokus nepatřil mezi ty přesné, ale kus černé pryže se odrazil od zadního mantinelu přímo na hůl Daniela Vaňka, který pohotově zasunul puk pod přesouvající se ho Danečka – 1:1.

Do druhé dvacetiminutovky nastupovaly oba týmy za nerozhodného stavu a opět se čekalo, kdo strhne vedení na svou stranu. Šance k tomu byly na obou stranách, ale oba brankáři se činili. V polovině sedmadvacáté minuty se dostal až za domácí obranu Tomáš Franek. Jenže potrestat zaváhání vsetínské obrany nedokázal, když trefil hruď domácího brankáře. Aktivně si počínal v dalším dějství Luka, ale na toho si dávala domácí obrana velký pozor. Ve 32. minutě to bylo opět pro hráče v bíločervených dresech veselejší. David Samiec předvedl výbornou práci s pukem na hokejce, když obkroužil domácí branku a předložil svou přihrávku Davidu Klimšovi, který poslal puk za záda domácího brankáře – 2:1. Po této brance přišlo až zbytečné vyloučení Dreslera, který za protesty ke svému vyloučení vyfasoval ještě trest do konce zápasů. Vyrovnání se domácí po několika šancích nakonec dočkali. Na začátku 38. minuty Vaněk předložil po svém vniknutí do útočného pásma skvělou přihrávku Františku Zúbkovi, který zavěsil – 2:2. Z vyrovnání se domácí střídačka neradovala příliš dlouho. Pětatřicet vteřin před druhou sirénou vrátil vedení na stranu Frýdku-Místku Radim Matuš, který prostřelil Hromadu – 3:2.

Nejen samotný úvod závěrečné tercie, ale hlavně prvních šest minut patřilo hráčům Frýdku-Místku. Ti začali úřadovat hned po necelé minutě hry ve třetí třetině, kdy srážky dvou domácích obránců využil Vladimír Luka ke svému druhému gólu v zápase – 4:2. Do další vyložené šance se dostal Tomáš Káňa, který ovšem Hromadu nepřekonal. Vsetínští byli blízko kontaktní branky, když za katrem pobýval Radek Meidl, ale lapačka Lukáše Danečka byla v čas na pravém místě a střela Tesaříka tak uvízla právě tam. Na konci 46. minuty se hostující družina radovala z další branky. Tentokrát se prosadil střelou mezi ruku a pravý beton Adam Rufer, který tak skóroval ve vlastním oslabení – 5:2. Frýdecko-Místečtí získali po dvou rychlých gólech větší klid na hokejky a v další části zápasu hru kontrolovali. O tom, že tři body si připíšou svěřenci Jiřího Juříka, rozhodl definitivně při hře ve čtyřech na obou stranách Radim Matuš, který si udělal do z domácích obránců své učně a poté v poklidu skóroval – 6:2. Ve zbytku třetí dvacetiminutovky se zrodily ještě nějaké šance, ale ty už na konečném výsledku nic nezměnily.

V souboji prvního s druhým týmem uspěl Frýdek-Místek na půdě slavného vsetínského Lapače po dvou vyrovnaných třetinách nakonec jednoznačně 6:2 a připsal si do tabulky již čtrnácté tříbodové vítězství.

Další zápas odehrají hokejisté Frýdku-Místku v sobotu 7. listopadu od 17 hodin, kdy na domácím ledě přivítají brněnskou Techniku.