Frýdek-Místek „B“ porazil v překvapivě vyrovnaném utkání béčko Nového Jičína
Frýdek-Místek „B“ proti Novému Jičínu „B“ dokráčel k povinným třem bodům, ale proti poslednímu týmu tabulky se nadřel asi víc, než si myslel. Po dvou třetinách rysi vedli 3:0, ale pak zvolnili a nechali soupeře dotáhnout se na rozdíl jediné branky. Vyrovnat se už ale hostům nepodařilo, naopak ještě minutu před koncem vítězství domácích pojistil Zberovský.
26., pátek 2.2.2018, hala Pokárka
4:2
1:0, 2:0, 1:2
HC Frýdek-Místek "B"
Horváth – Hýsek, Gottwald, Janečka, Piškor, Mičulka, Carbol (A), Flegr, Fiala, Vacula, Slovák (C), Niedoba, Gonos, Zberovský, Srníček, Heralt, Ševčík
HK Nový Jičín B
Sonnek – Kysučan (A), Holáň, Krása, Nikl, Žídek, Tvrdý, Juříček (A), David, Ertel (C), Ohera
Branky a nahrávky: 19. Vacula (Janečka, Heralt), 25. Slovák (Niedoba, Fiala), 29. Mičulka (Fiala), 59. Zberovský (Carbol, Niedoba) – 48. Ertel (Kysučan), 55. Ohera (David, Erten). Vyloučení: 3:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
Tomáš Snášel (HC Frýdek-Místek "B": Byli jsme nedůrazní, nechodili jsme před branku. Těžko se na tom hledá nějaké pozitivum. Minule proti Studénce jsme hráli velice dobře kombinačně, byli jsme silní na puku. Ale dneska v naší hře to všechno, co nás zdobí, nebylo. Asi jsme to podcenili. Oni přijeli jen v deseti a my jsme si mysleli, že to půjde samo. Ale na samo se nehraje. Musíme si z toho vzít ponaučení, příště nás čeká mnohem těžší soupeř (Poruba "B"). Novému Jičínu za jeho poctivý a bojovný výkon náleží z naší strany poklona.

Nový Jičín do Polárky přijel ve velmi skromném počtu, vystačit si musel celé utkání pouze s dvěma kompletními formacemi. Zezačátku to ale na „B“ týmu Nového Jičína znát příliš nebylo, jeho hráči dokázali s Frýdecko-Místeckými celkem zdatně bruslit.

Domácí neměli jistotu na kotouči a neproměňovali své šance. Nedávali tak vzpomenout na předchozí vysoká vítězství nad Novým Jičínem „B“ 10:0 a 11:1. Až v závěru se přeci jen v domácím táboře slavilo. Janečkovu střelu ještě Sonnek vyrazil betonem, ale snadnou dorážku Petra Vaculy už zastavit nedokázal.

Ve druhé třetině už začínalo být na novojičínských znát, že měli oproti soupeři značnou početní nevýhodu. Domácí tak začínali mít postupně více ze hry a čím dál tím častěji procházeli obranou Nového Jičína. Nový Jičín se dostal více do hry, jen když hrál dvě přesilové hry. Ty ovšem využít nedokázal.

To Frýdek-Místek se v prostřední třetině prosadil hned dvakrát. Nejprve překonal střelou mezi betony Sonnka Petr Slovák, v 29. minutě pak zvýšil na 3:0 Tomáš Mičulka, který se nejlépe zorientoval před brankou a propasíroval puk za Sonnka.

Třetí třetina se neodehrávala v příliš vysokém tempu, což mnohem více vyhovovalo Novému Jičínu. A právě hosté se také poprvé v zápase dokázali gólově prosadit. Chyby frýdecko-místecké obrany využil Milan Ertel, který tváří v tvář Horvátha z levé strany propálil.

Zvýšit vedení domácích mohl v 51. minutě Tomáš Mičulka, ale z blízka Sonnka nepřekonal. Ten předvedl vynikající zákrok vyrážečkou. Ještě víc pak utkání zdramatizoval Filip Ohera, který šest minut před koncem snížil na 2:3. Vyrovnat už ale Nový Jičín nedokázal, naopak ještě minutu před koncem pojistil výhru domácích Lukáš Zberovský, a tak zůstávají tři body ve Frýdku-Místku.