Frýdecko-místečtí sahali po bodech marně, s Motorem padli 1:3
Frýdecko-místečtí na ledě lídra statečně bojovali, body si však domů nevezou. V první třetině se dokonce Rysi dostali do vedené, v té druhé však domácí otočili skóre na svoji stranu a v závěru zápasu potvrdili tříbodovou výhru trefou do prázdné brány.
32., středa 7.12.2016, Budvar aréna
3:1
0:1, 2:0, 1:0
HC České Budějovice
Kváča (Gába) – Vráblík, Michal, Pavlin, Žovinec, Suchánek, Mazanec, Mucha, Zíb – Walker, Nouza, Čermák – Chovan, Pajič, L. Květoň – Šulek, Škoda, Hřebejk – Guman, Rob, Babka
Šimboch (Daneček) – M. Jáchym, Jeník, Michal Roman, Matyáš, Kania, Jank, Zahradníček – Chmielewski, Pechanec, Klimša – Rufer, Cienciala, Miloš Roman – Jašek, O. Kovařčík, M. Kovařčík – R. Meidl, Jaroš, Franek.
Branky a nahrávky: 23. Vráblík (Walker), 26. Nouza (Čermák), 60. Nouza (Kváča) – 20. Klimša (M. Jáchym). Rozhodčí: Battěk – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4 619. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

Začátek zápasu byl ve znamení nepřesností a častého přerušování hry. Vypadalo to, že více vzruchu přinese přesilovka Jihočechů, ale kromě střely Pavlina se tak nestalo. K přečíslení se Motor dostal při hře čtyři na čtyři, kdy ujel Čermák s Žovincem, ale Šimboch byl připraven. Další šanci měl Michal Chovan, jehož střela dokonce prošla Šimbochovi mezi betony, ale ten ještě stačil puk zachytit. Na druhé straně se před domácí brankou objevil Miloš Roman a Kváča měl plné ruce práce. Když už to vypadalo, že třetina skončí bez branek, udeřili hosté. Střelu domácího odchovance Jáchyma tečoval do horního růžku branky David Klimša. Nezáživnou třetinu tak vyhrál Frýdek-Místek.

Vstup do druhé části měli domácí ulehčený o to, že měli možnost hrát přesilovou hru. Tu se jim povedlo proměnit, když dosud nejlepší hráč na hřišti Roman Vráblík prostřelil vše před sebou a vyrovnal. Hosté zahrozili Jakubem Matyášem, který měl dobrou pozici mezi kruhy, ale jeho střela šla těsně vedle. Další přesilovka Jihočechů a druhý gól v síti hostujícího brankáře. Střelu Miloslava Čermáka vyrazil Šimboch před Tomáše Nouzu a ten dorazil puk do branky. Hned vzápětí jel sám na branku Rok Pajič, ale na Šimbocha si nepřišel. Hosté měli šanci na vyrovnání při své přesilovce. Kváča měl plné ruce práce, ale vše pochytal. Do třetice už Budějovičtí přesilovku nevyužili a naopak při ní sami faulovali. V závěru zápasu měli hosté přečíslení čtyři na tři a Kváča byl opět v permanenci.

Hned v první minutě závěrečné části zahrozili Jihočeši, když se střelou od modré prezentoval nejaktivnější domácí bek Pavlin. Ani hosté ještě nesložili zbraně a Kváča se musel mít na pozoru. Domácí byli přeci jen aktivnější a snažili se přidat třetí gól, kterým by se uklidnili. Nová posila Štěpán Hřebejk se dostal do šance po přihrávce Luboše Roba a trefil tyčku. Po odehrání puku byl atakován Luboš Rob a odjel rovnou do kabiny. Nabídnutou přesilovku Motor nevyužil. Svoji aktivitou se k puku dostal Tomáš Nouza, ale jeho střelu srazil Šimboch těsně vedle. S blížícím se koncem zápasu přibývalo na ledě nervozity. 75 vteřin před koncem třetí části odvolali hosté brankáře a navíc byl vyloučen Vladimír Škoda. Domácí se bránili aktivně, ale 40 vteřin před koncem byl vyloučen ještě Miloslav Čermák a Frýdek-Místek hrál šest proti třem. Puk vybojoval Tomáš Nouza chvíli s ním kroužil ve vlastní třetině a pak přes celé hřiště trefil prázdnou branku. Motor tak mohl slavit další vítězství a udržel si vedení v tabulce WSM ligy.