Frýdek-Místek bude bojovat na ledě lídra
Frýdecko-místečtí ve středu odcestují na led vedoucího Motoru. Ten je momentálně s náskokem pěti bodů na prvním místě tabulky WSM ligy. Bilance vzájemných zápasů je vyrovnaná, jedenkrát se z výhry radovaly České Budějovice, jedenkrát Frýdek-Místek. Jak to bude tentokrát? Začíná se v 17:30.

ČEZ Motor České Budějovice

Jak již bylo řečeno, Motor se momentálně s přehledem drží na prvním místě tabulky WSM ligy, na druhou Jihlavu už má náskok pěti bodů. Celkové skóre Českých Budějovic je 107:60. Celkem dvacetkrát už se českobudějovičtí hokejisté radovali z tříbodové výhry, jednou rozhodli až v samostatných nájezdech a jednou v prodloužení. Pouze osmkrát pak nebodovali vůbec.

Nejproduktivnějšími hráči jsou Miloslav Čermák (16+10), Michal Chovan (11+14) a Tomáš Nouza (10+14). Z řad obránců se bodově nejvíce daří Žigovi Pavlinovi (5+18). V brance se střídají gólmani David Gába (92,73 %), Ondřej Bláha (92,44 %) a Petr Kváča (94,90 %).

Vzájemné zápasy

Poprvé se Frýdek-Místek setkal s Českými Budějovicemi na jejich ledě. První dvě třetiny byl zápas celkem vyrovnaný, v té poslední však domácí vstřelili hned čtyři branky a nakonec slavili vítězství 5:2.

Druhý zápas se odehrál v Polárce a tentokrát taky slavili výhru domácí. Svěřenci trenérů Juříka a Malíka během druhé třetiny vedli už 4:1, v poslední dvacetiminutovce ale dvakrát inkasovali a nakonec se báli o vítězství až do poslední minuty, ve které na konečných 5:3 upravil skóre Jakub Matyáš.

Sestavy z minulého kola

ČEZ Motor České Budějovice: Kváča – Vráblík, Michal, Pavlin, Žovinec, Suchánek, Mazanec – Walker, Nouza, Čermák – Chovan, Pajič, Květoň – Šulek, Škoda, Babka – Točík, Rob, Guman.

HC Frýdek-Místek:Šimboch (Daneček) – M. Jáchym (A), Bartko, Michal Roman, Matyáš, Jeník, Zahradníček, D. Stránský – Chmielewski, Pechanec, Klimša (C) – Rufer, Cienciala (A), Miloš Roman – Jašek, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Samiec, Jaroš, Franek – Christov.

Tento zápas můžete sledovat v textovém přenosu na Onlajny.com.