Bojovali, ale padli: Rysi těsně nestačili na Jestřáby 2:3
31. kolo WSM ligy nabídlo souboj Frýdku-Místku a Prostějova. Slezané sice šli do vedení po trefě Michala Kovařčíka, ale Jestřábi vývoj překlopili na svou stranu. Domácí těsně před koncem korigovali zásluhou druhé branky Michala Kovařčíka, ale vyrovnat už nedokázali.
31., pondělí 5.12.2016,
2:3
1:1, 0:0, 1:2
Šimboch (Daneček) – M. Jáchym (A), Bartko, Michal Roman, Matyáš, Jeník, Zahradníček, D. Stránský – Chmielewski, Pechanec, Klimša (C) – Rufer, Cienciala (A), Miloš Roman – Jašek, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Samiec, Jaroš, Franek – Christov.
LHK Jestřábi Prostějov
Kantor (Neužil) – A. Holík (A), Kaluža, D. Kolář, T. Kvapil, Grebeňuk, Protivný, Vokurka – Martin Novák, Moskal (A), Rudovský – Zabloudil, Venkrbec (C), Augustin – Žálčík, Šlahař, L. Krejčík – Hozák, Indra, Fiala.
Branky a nahrávky: 5. M. Kovařčík (O. Kovařčík, Matyáš), 56. M. Kovařčík (O. Kovařčík, Jašek) – 19. Šlahař (L. Krejčík, Žálčík), 47. Žálčík (Šlahař, L. Krejčík), 49. Žálčík (Šlahař, L. Krejčík) Rozhodčí: Kika – Rožánek, Gančarčík Vyloučení: 5:7 Využití: 1:0 Střely na branku: 37:30 Diváci: 1443
Jiří Juřík (HC Frýdek-Místek): Byli jsme svědky vyrovnaného utkání, jak tomu je u nás v poslední době zvykem. Dnes jsme měli obrovské problémy, slepit dohromady obranu, což bylo znát. Bohužel jsme udělali pár chyb při rozehrávce, což soupeř jakým je Prostějov umí potrestat. Stojí nás hodně úsilí, dotahovat potom ztrátu. Povedlo se nám snížit na 2:3, ale poté chybělo kousek štěstí, abychom to dotáhli alespoň na bod. Naše mužstvo si umí vytvořit šance, ale selháváme v zakončení. Tam máme rezervy, které musíme odstranit!

Frýdecko-místečtí hokejisté nemohli pro pondělní střetnutí počítat s několika obránci základní sestavy (Adámek, Kania či Štebih). Přesto ale začali aktivně a logickým vyústěním převahy byla branka Michala Kovařčíka, který gólově zhodnotil přesilovkovou akci staršího sourozence Ondřeje. Ten v početní výhodě optimálně načasoval pro svého bratra nahrávku a útočník s číslem 87 už měl před brankovištěm usnadněnou práci - 1:0.

V dalším průběhu úvodní dvacetiminutovky byla hra vyrovnaná. Domácí v několika případech výrazně podržel Juraj Šimboch, na druhé straně se činil exvítkovický brankář Pavel Kantor. Když už to vypadalo, že do kabin se půjde s těsným náskokem Rysů, půldruhé minuty před koncem třetiny ujel do přečíslení Jakub Šlahař. Ač byl tísněn, povedlo se mu poněkud krkolomně vystřelit a puk se dosti záhadně snesl přes Šimbochova záda do sítě - 1:1.

Druhá část "mikulášského" souboje mnoho hokejové krásy nenabídla. Hrál se spíš urputný, taktikou svázaný hokej. Na domácí straně se několikrát ukázal v pozitivním světle Aron Chmielewski. Dravý polský forward ve dvou případech ujel prostějovské obraně, ale v zakončení mu scházel větší klid a rozvaha. Hanáky mohl potěšit v závěru třetiny loňský sympaťák WSM ligy Matouš Venkrbec, ale jeho pohotová teč se rovněž neujala.

Rozhodla třetí perioda, ve které prokázali trochu více šikovnosti hosté. Ve 47. minutě nechyběl důraz a důslednost Lukáši Žalčíkovi. Z bekhendové strany nadvakrát protlačil z blízka kotouč do branky - 1:2. Hlouček prostějovských příznivců ještě radostněji křepčil ve svém sektoru dvě minuty poté. Mezi kruhy znovu "zaparkoval" Lukáš Žalčík. Trestuhodně nehlídán si počkal na přihrávku, kterou mu adresoval Jakub Šlahař. Jelikož měl dostatek času i prostoru, obtočil se okolo vlastní osy a střelou k tyči překonal Šimbocha potřetí.

Rysi ani za tohoto stavu rozhodně nesložili zbraně a nadále měli urputnou snahu duel zdramatizovat. V čase 55:41 znovu zafungovala bratrská spolupráce Kovařčíků. Ondřej milimetrově precizním pasem našel na pravém kruhu Michala a ten už si věděl rady. Povedenou střelou pod horní tyč vykřesal jiskru naděje - 2:3. Domácí v závěrečné minutě zkusili hru bez brankáře, mačkali prostějovské hráče jako citrón, ovšem Jestřábi už skromné vedení udrželi.