Festival ofenzivního hokeje v Polárce: F-M kontra Benátky 7:3!
Hokejisté Frýdku-Místku znovu naplno a zcela jasně demonstrovali, že ofenzivní a nápaditý hokej jim rozhodně není nikterak cizí. V rámci 33. kola WSM ligy přetlačili nepříjemného a urputného rivala z Benátek nad Jizerou výrazným rozdílem.
33., sobota 10.12.2016,
7:3
1:1, 3:1, 3:1
Šimboch (Daneček) – L. Kovář, Kania, Matyáš, Jeník, M. Jáchym, Jank – Marek Růžička, Pechanec, Chmielewski – Klimša, Cienciala, Rufer – O. Kovařčík, Jašek, M. Kovařčík – Franek, Jaroš, R. Meidl.
HC Benátky n. Jizerou
F. Novotný (Hosnedl) – Mikliš, Kočí, Havlín, Kolmann, Tržický, Pastor, Bednář – A. Dlouhý, J. Mikyska, Hrníčko – Prokeš, Volf, Wiencek – Ďurač, Hrabík, J. Havel – Da. Svoboda, Vrbata, Víšek.
Branky a nahrávky: 19. Chmielewski (Marek Růžička, Pechanec), 27. Marek Růžička (Pechanec, Chmielewski), 30. O. Kovařčík (M. Kovařčík, Jašek), 36. Rufer (Marek Růžička, Pechanec), 43. Chmielewski (Kania, Pechanec), 54. Jašek (Rufer), 59. Marek Růžička (Pechanec, Kania) – 4. Kolmann (Vrbata, Víšek), 33. Víšek (Volf), 41. Víšek (Vrbata, Volf) Rozhodčí: Kubičík – Adamec, Poruba Vyloučení: 7:6, navíc Jank (FM) 10 minut OT Využití: 1:2 V oslabení: 1:1 Střely na branku: 43:37 Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 7:3 Diváci: 1499

Marek Malík (HC Frýdek-Místek): "Proti Benátkám to letos bylo pokaždé výborné utkání, dnešek nebyl výjimkou. Je to velice dobře organizovaný tým, kterému nechybí disciplína. Nebyli jsme spokojení s první třetinou, kdy jsme měli některé situace řešit mnohem lépe. Od druhé části šel náš výkon rapidně nahoru, byli jsme v útoku produktivní. Po těch minulých zápasech, kdy jsme se střelecky výrazně trápili, byla tohle paráda. Jsme moc spokojení."

Od začátku sobotního souboje bylo všem divákům jasné, že dnes se v Polárce bude hrát atraktivní útočný hokej. Úvodní trefa přišla v polovině čtvrté minuty, kdy Středočeši hráli početní výhodu. Na pravém kruhu si našel vhodnou příležitost k zakončení Petr Kolmann a přesnou ránou zápěstím nad lapačku otevřel brankový účet - 0:1. Benátky byly i v dalším průběhu o něco aktivnějším týmem a pouze zásluhou Juraje Šimbocha domácí drželi jednobrankové manko.

Vyrovnání přišlo až v závěru úvodní dvacetiminutovky. Rysi dokonale vyšachovali hostující obranu, Marek Růžička naznačil střelu, nakonec však v křídelním prostoru našel Arona Chmielewského, který měl už poměrně snadný úkol a umístil puk do poloopuštěné klece - 1:1!

Druhá část odstartovala aktivitou domácích a zasloužená odměna na sebe nenechala dlouho čekat. Mezi kruhy si udělal dostatek místa Marek Růžička. Mladík s číslem 86 se s ničím nepáral a střelou švihem k tyči překonal Novotného podruhé - 2:1. Těsně před polovinou základní hrací doby dokonale zafungovala bratrská chemie Ondřeje a Michala Kovařčíků. Ti si na ose hřiště rychle vyměnili nahrávky a starší ze sourozeneckého dua - Ondřej, bleskurychle zasunul kotouč do benátecké sítě - 3:1.

Hosté však rozhodně nesložili zbraně a byli i nadále nebezpeční. Udeřili poněkud paradoxně ve vlastním oslabení, kdy špatnou komunikaci frýdecké obrany dokázal precizní střelou pod horní tyč potrestat exliberecký forward Jan Víšek - 3:2. Rysi však brzy znovu vedli o dvě branky. Výtečný duel absolvoval Marek Růžička, který mezi kruhy našel volného Adama Rufera a ten nádhernou ránou k tyči rozradostnil patnáct stovek diváků v Polárce - 4:2!

Partnerský klub libereckých Bílých Tygrů kontroval hned v první minutě třetí třetiny. Přesilovkovou kombinaci na jeden dotek gólově zhodnotil utěšenou střelou pod lapačku Jan Víšek - 4:3. Frýdecko-místečtí však jakékoliv drama jednoznačně a razantně odmítli. Výsledkem čehož byla trefa Arona Chmielewského, který těžil z přesné souhry s Jakubem Kaniou. Polský sympaťák usměrnil puk z pravého kruhu téměř do opuštěné branky - 5:3.

Definitivně jasno, kdo získá tři body, bylo v polovině 54. minuty. Chybu při benátecké rozehrávce dokázal využít při vlastním oslabení Adam Rufer. Ten se díky úspěšnému forčekingu ocitl v samostatném úniku, ale Filip Novotný jej docela krkolomně vychytal. Proti pohotové dorážce Lukáše Jaška už však byl naprosto bezmocný - 6:3.

Definitivní tečku za sobotním střetnutím symbolicky napsal zřejmě nejlepší muž na ledě - Marek Růžička. Jeho dnešní bilance se zastavila na hodnotě 2+2. Sedmý gól zaznamenal po krásné souhře, kdy střílel po ideální nahrávce Antonína Pechance, který rovněž prožil bodově plodný večer (0+5) a po utkání oznámil, že aktuální ročník dohraje v klubu od řeky Ostravice.

Frýdek-Místek tak díky triumfu poměrem 7:3 zcela po zásluze získal důležité body a už se těší na středeční konfrontaci na ledě regionálního rivala z Havířova.