WSM liga pokračuje, Frýdek-Místek hostí Benátky nad Jizerou
Preview k zápasu
Frýdek-Místek doma v sobotní podvečer hostí Benátky nad Jizerou. Tito dva soupeři zatím měli velmi vyrovnané zápasy a vyhrál vždy domácí tým. Bude to tak i tentokrát? Začínáme v 17:00, přijďte nás podpořit! A nezapomeňte, že i dnes se můžete zapojit do Charitativního týdne WSM ligy!

HC Benátky nad Jizerou

Benátky nad Jizerou se drží ve středu tabulky WSM ligy, se 49 body jim patří 7. místo. Mají stejný počet bodů jako 6. Prostějov a o bod víc jako 8. Ústí nad Labem. Celkové skóre Benáteckých je skoro vyrovnané 85:84. Naposledy porazili Kadaň 4:2 a mohli tak po delší době slavit výhru.

Nejproduktivnějším hráčem je Josef Mikyska (11+13), z řad obránců se bodově nejvíce daří Filipu Pyrochtovi. V brance Benátek už se vystřídalo celkem 6 gólmanů, nejčastěji nastupuje Filip Novotný (94,17).

Vzájemné zápasy

Poprvé se tito dva soupeři utkali v 7. kole a Frýdek-Místek se rychle ujal vedení. Již ve druhé minutě prostřelil Filipa Novotného David Klimša. Jan Ordoš ale v 11. minutě vyrovnal a tento smírný stav trval do konce druhé třetiny, kdy poslal Benátecké do vedení Tomáš Havlín. Rysové se ale nevzdali a David Klimša vyrovnal. Utkání dospělo až do rozhodujících nájezdů, v nichž se radoval Frýdek-Místek, který slavil výhru 3:2sn.

I druhý vzájemný zápas na ledě Benátek byl velmi vyrovnaný. Skóre se neustále měnilo, Frýdek-Místek dokonce dokázal otočit z 2:1 na 2:4. Třetí třetina však patřila domácím, kteří přidali ještě tři branky a nakonec vyhráli 5:4.

Charitativní týden WSM ligy

Nezapomeňte, že ještě dnes máte možnost podpořit charitativní týden! Máte doma starší hračky, knížky nebo nepotřebné pastelky, které by ještě někomu mohly udělat radost? Přineste je na domácí dnešní zápas! U vstupu budou pro tyto účely připraveny speciální boxy. Pokud nenajdete nic, a přesto chcete pomoct, můžete přinést balení plenek nebo vlhčené ubrousky. I sebemenší drobnost se dětem bude hodit.

Sestavy z minulého kola:

HC Frýdek-Místek: Šimboch (Daneček) – M. Jáchym, Jeník, Michal Roman, Matyáš, Kania, Jank, Zahradníček – Chmielewski, Pechanec, Klimša – Rufer, Cienciala, Miloš Roman – Jašek, O. Kovařčík, M. Kovařčík – R. Meidl, Jaroš, Franek.

Benátky n.J.: Bláha – Pastor, Kočí, Kolmann, Havlín, Zeleňák, Husa, Tržický – Hrníčko, J. Mikyska, A. Dlouhý – Prokeš, Volf, Wiencek – J. Havel, Hrabík, Ďurač – Chlum, Chrtek, Da. Svoboda – Janele.