Favorizovaný Vsetín byl nad naše síly
Po velmi dobře zvládnuté první třetině jsme o nadějně rozehraný duel přišli v prostřední části utkání. Valaši nám utekli po dvou využitých přesilových hrách na dvoubrankový rozdíl, ten jsme následně již dohnat nedokázali.
44., čtvrtek 2.2.2023, hala Polárka
2:4
1:0, 0:3, 1:1

Mokry - Žůrek, Teper, Zeleňák, J. Michálek, Sova, M. Adámek, Homola - Svačina, A. Zeman, Macháček - Doktor, Vrdlovec, Dostálek - Hotěk, Haas, Klimša - Geidl, Matěj, Ramik. Trenér: Martin Janeček.

VHK ROBE Vsetín

Žukov - Voženílek, O. Němec, Ondračka, Jenáček, Říha, Hryciow, Česánek - Jonák, Berzinš, Rob - Hořanský, Š. Bláha, Klhůfek - Sihvonen, Přikryl, Jenyš - Berger, Číp, Lichanec. Trenér: Jiří Weintritt.

1. Macháček (Svačina, Teper), 60. Dostálek (Vrdlovec, Doktor)
25. Klhůfek (Hořanský, Holec), 32. Jenáček (O. Němec), 33. Říha (Holec), 57. Jenyš (Berger, Číp)
Vyloučení: 6:6
Využití: 0:2
Střely na branku: 31:39 (16:9, 7:17, 8:13)
Zblokované střely: 4:3
Vhazování: 35:31
Rozhodčí: Koziol, Rapák - Roupec, Blažek
Diváci: 1030

Martin Janeček (trenér HC Frýdek-Místek): Zápas byl dnes podobný s tím posledním odehraným v tom, že jsme v dvojité přesilovce dostali dvě branky. Nicméně si nemyslím, že by byly oba duely stejné. My s Třebíčí hráli výborně, kdežto dnes ten scénář byl úplně jiný, jelikož ta přesilovka přišla někde v půlce střetnutí. My jsme tu hru pak museli ve třetí třetině otevřít, z čehož pramenilo více propadů a prostě i ten čtvrtý gól. V závěru jsme už jen kosmeticky upravili na 2:4, každopádně nám soupeř ukázal svou sílu a také i takovou zkušenost v těch přesilových hrách. My v nich naopak hledáme tutové vzorce a právě těmi přesilovkami jsme si vůbec nepomohli. Hledali jsme složitosti, kdežto soupeř nám ukázal, že stačí vyhrát buly, podívat se z vrchu a prostě jen vstřelit a dobře clonit před brankářem. Tímhle nás Vsetín vyškolil a zaslouženě vyhrál. Tohle musíme příště zlepšit. Na druhou stranu nás teď čekají zápasy pravdy a my se musíme na ně koncentrovat. Kádr se nám teď trochu konsoliduje, myslím si, že bychom mohli být silní, jen se musíme dát dohromady a prostě nevěšet hlavu. To, že prohrajeme 2:4 s výborným Vsetínem, on byl prostě favorit utkání. Já si myslím, že kluci pracovali naplno a je teď potřeba v těch utkáních, které máme před sebou, abychom je zvládli a do té desítky se dostali.

Radim Kucharczyk (trenér VHK ROBE Vsetín): Zase jsme měli fajn start do toho zápasu, kdy jsme dostali hned gól. První třetina byla z naší strany špatná, ale pak jsme zabrali a otočili jsme to. Pomohli jsme si přesilovkama, kdy to nejprve domácí mohli otočit ve svůj prospěch, ale naopak jsme to otočili my. Tím se ten zápas rozhodl a pak se už jen zápas dohrával.

Do domácího střetnutí se Vsetínem, který se nám v letošní sezoně ještě nepořadilo obrat o body, nastoupili rysi bez dvou hráčů, kteří za frýdecko-místecký tým v posledních utkáních nastupovali. Jak jsme již na webu informovali, do své rodné vlasti se vrátil nejproduktivnější hráč rysů Alan Łyszczarczyk (přestoupil do týmu Comarch Cracovia Kraków), a nově v zadních řadách již neuvidíme zkušeného beka Jana Jaroměřského, kterého partnerský Třinec vytrejdoval s plzeňským obráncem Lukášem Kaňákem. Zdravotní problémy navíc trápí momentálně zadáka Dana Kowalczyka. Naopak se nám do sestavy vrátili útočníci Vladimír Svačina s Adamem Zemanem, obranné řady vyztuží po návratu ze Slovenska odchovanec klubu Jakub Michálek, na pomoc z partnerského Třince dorazil pro dnešní utkání Marián Adámek.

A rysům vstup do čtvrteční dohrávky 44. kola vyšel parádně. Po čtyřiceti vteřinách hry otevřel skóre Štěpán Macháček - 1:0. Asistenci u této branky si připsal Vláďa Svačina, znovu se tak ukázalo, jak je tento zkušený borec pro frýdecko-místecký celek důležitým článkem. I v dalším průběhu úvodní třetiny měli domácí hokejisté navrh, pomohly k tomu i dvě přesilové hry, které rysi dostali k dispozici. Mrzet nás může především nezužitkovaná přesilovka 5 na 3, která trvala 73 vteřin. Naopak vyrovnáno mohlo být s návratem vyloučeného Jenáčka. Měli jsme obrovské štěstí, že Sihvonen místo zakončení volil zpětnou přihrávku.

Na začátku druhé periody jsme soupeři hru v početní výhodě vrátili, dokonce i krátkou přesilovku pěti proti třem. Tuhle část střetnutí rysi zvládli, ale v čase 24:49 se k odraženému puku dostal Petr Klhůfek a ranou na zadní tyč srovnal skóre zápasu - 1:1. V hale Polárka se tak začínalo odznova. Na začátku 32. minuty bohužel Sova nešťastně zasáhnul holí do obličeje Sihvonena a domácí obránce obržel trest 2+2 minuty. Valaši se tentokráte s nabídnutou příležitostí vypořádali nejlépe jak mohli. Po deseti vteřinách hry pěti proti čtyřem pálil nejprve přesně Šimon Jenáček (1:2), aby v čase 32:24 hosté utekli na rozdíl dvou gólů, když Mokreho v bráně překonal střelou od modré Jiří Říha - 1:3. Velkou šanci snížit dostal v další početní výhodě domácí Dostálek, brankář Žukov svůj celek podržel.

Ve třetí třetině už jsme s nepříznivým stavem nic koutného nevymysleli. Pro diváky nejvíce vzruchu přinesla 55. minuta, kdy hostující Česánek docela nevybíravým způsobem atakoval Vrdlovce, což zapříčinilo následnou roztržku mezi Doktorem a Čípem. Ke konci 57. minuty se hosté dostali do našeho útočného pásma v situaci tři na dva, rysi dali až příliš prostoru k zakončení Pavlu Jenyšovi, který přesně mířenou střelou tento duel rozhodl - 1:4. Na výhře Valachů již korigování skóre Vlastimilem Dostálkem nemělo žádný vliv. Jeho branka na 2:4 totiž přišla až v čase 59:54.

* Útočník Vladimír Svačina nastoupil dnes ve speciálním dresu, který byl vyroben k charitativní akci O Kapku lepší hokej.

* Ze šesti posledních odehraných úvodních třetin jsme v pěti z nich neinkasovali. Naopak druhé periody byly pro náš celek v posledních čtyřech zápasech ty, které rozhodovaly o našich porážkách (s Jihlavou to bylo 0:4, se Sokolovem 0:2 a dnes se Vsetínem 0:3).

* Gól Vlastimila Dostálka už byl jen korigováním nepříznivého skóre na 2:4 ve prospěch vsetínského celku. Jeho radost by v případě bodového úspěchu byla asi o to potěšující, jelikož se náš forvard dokázal střelecky prosadit bezmála po dvou měsících. Vlasto, a teď ať ti to tam padá co nejvíce!!

* Vsetín jsme nedokázali porazit ani ve čtvrtém vzájemném střetnutí letošní sezony. S žádným jiným týmem Chance ligy takhle negativní bilanci nemáme.

Náročný týden zakončíme v sobotu 4. února soubojem s přerovskými Zubry. Duel s modrožlutými sehrajeme na ledě soupeře od 17.00 hodin. Stejně, jako tomu bylo i v prvním vzájemném měření sil, tak i tentokráte se pořádá do Přerova výjezd.