Dva góly Vladimíra Luky byly základem výhry na ledě Opavy 4:1
Mistrovské utkání 37. kola čekalo na frýdecko-místecké hokejisty na ledě deváté Opavy, která usiluje o účast ve vyřazovacích bojích. Svěřenci Jiřího Juříka měli ovšem v plánu zisk již šestadevadesátého bodu.
36., sobota 23.1.2016,
1:4
0:2, 1:0, 0:2
HC Slezan Opava
Šafránek (od 52. Plánovský) – Vrabel, T. Černý, Galvas, Slavík, Tichý, Tůma, Pavelek, Herman, Rousek, Vítek, Polok, Klapetek, Wolf, Selingr, L. Černý, Baďura, Svoboda, Chalupa Trenéři: Karel Suchánek a David Musial, vedoucí: Ivo Kocián
Šimboch – Dresler, Jeník, Krutil, Foltyn, Kowalczyk, Fišera, Adámek, Kvapil, Franek, Piecha, Kovařčík, Samiec, Chmielewski, Schwarz, Káňa, Růžička, Luka, Jaroš Trenéři: Mgr. Jiří Juřík a Marek Malík, vedoucí: Martin Kurajský
Branky: 27. T. Černý (Vítek) – 4. Luka (Kovařčík, Káňa), 8. Káňa (Kovařčík), 47. Luka (Káňa, Kovařčík), 60. Kovařčík (Luka) Vyloučení: 6:7 navíc Šafránek trest do konce utkání (Opava) Využití: 0:2 Diváci: 525
David Musial: „Myslím si, že z naší strany to byl dobrý zápas. Hráli jsme výborně. Škoda, že jsme nevyužili přesilovku pět na tři. Mohli jsme srovnat na 2:2 a utkání by se určitě vyvíjelo jinak. Snažili jsme se o vyrovnání, ale bohužel jsme inkasovali branku na 1:3 a bylo v podstatě hotovo.“ (www.hcslezan.cz)
Mgr. Jiří Juřík: „Měli jsme dobrý vstup do utkání, kdy jsme využili dvě početní výhody. V dalších minutách úvodní třetiny jsme si připravili šance, ale ty už v další gól přetaveny nebyly. Ve druhé třetině se hráči dopustili daleko více chyb a až na jedno přečíslení, ze kterého Opava snížila, domácí skórovat nedokázali. V závěrečné části hry se naše hra uklidnila po druhém gólu Luky, který vnesl do našich řad přeci jen větší klid.

Úvodní buly patřilo hráčům v červenobílých dresech, ale o do první šance se dostali domácí. Pokus Rouska ovšem nebyl pro Šimbocha nijak nebezpečný. Do protiútoku přešli postupně hráči Frýdku-Místku, kteří na konci třetí minuty vynutili nedovolený zákrok Hermana, který musel usednout za katr. Pouhých sedmnáct vteřin stačilo Vladimíru Lukovi k tomu, aby otevřel skóre zápasu a obohatil své týmové statistiky. Po přihrávce Ondřeje Kovařčíka se puku ujal v předbrankovém prostoru a překonal Šafránka – 1:0. Rousek poté zkusil projít přes pozornou obranu hráčů v červenobílých dresech, ale jeho šance vzala velmi rychle za své. Hostující tým byl aktivnější, což vyústilo na konci šesté minuty v další nedovolený zákrok, kdy si háčkem pomohl Baďura. Druhou hru s jedním hráčem v poli navíc zvládli hostující hráči opět výborně, když Tomáš Káňa, který usměrnil přihrávku Kovařčíka až za záda domácího brankáře – 2:0. Po dvou inkasovaných gólech hledala domácí Opava cestu, jak ohrozit Šimbocha, ale marně. Na začátku 13. minuty se dostal až za obranu Frýdku-Místku Svoboda, ale na Šimbocha si nepřišel. Při hře v pěti na obou stranách byla hra více v režii hostujícího týmu. V polovině osmnácté minuty unikl ve vlastním oslabení Wolf, který byl atakován nedovoleně. S nařízeným trestným střílením si však neporadil tak, jak by si on sám přál, když skulinu mezi betony nenašel. Po úvodních dvaceti minutách hry odcházeli spokojenější do šatny hráči od řeky Ostravice, kteří vedli 2:0.

Druhou třetinu začali lépe domácí, kteří se hned na konci 22. minuty dostali do šance, ale pokus Černého gólem neskončil. Na šanci domácích reagovali hostující hráči rovněž šancemi, ale zůstalo jen u nich. V sedmadvacáté minutě se dostal Vítek s Lukášem Černým do přečíslení dva na jediného obránce a rázem to bylo o gól – 2:1. Opava kontaktní brankou ožila, ale při snaze o další gól narážela na pozornou obranu v čele s bezchybným Jurajem Šimbochem a skórovat tak nedokázala ani v přesilové hře. Gól nepadl ani při dalších šancích na obou stranách. Blízko byl Tomáš Franek, ale jeho jedovatý projektil skončil v lapačce Šafránka. Závěr druhé periody pak museli hráči hrající o postup do WSM ligy dohrát po několika nedovolených zákrocích ve třech. I přes tuto skutečnost se skóre již nezměnilo a po druhé siréně svítil na ukazateli příznivější výsledek 2:1 pro Frýdek-Místek.

Úvod závěrečné dvacetiminutovky patřil Vladimíru Lukovi, který se dostal až za záda domácí obrany, ale při zakončení Šafránka nepřekonal, když puk doklouzal mimo branku. Další šanci, jak navýšit své vedení dostali hostující hráči ve čtyřminutové početní výhodě. Jenže i přes spoustu šancí se skóre neměnilo. Změny se nakonec diváci v Opavě dočkali ve 47. minutě, kdy Káňovu střelu dorazil po úspěšném zákroku Šafránka za jeho záda Vladimír Luka – 3:1. O dvě minuty později mohl Tadeáš Jaroš přidat další gól, ale domácí brankář se roztáhl na brankové čáře a zabránil mu tak ve skórování. Tlak a šance frýdecko-místeckých hráčů nepolevovaly a tak domácí obrana měla plné ruce i nohy práce. V závěru 52. minuty nejprve Šafránek zneškodnil šanci Chmielewského a poté se musel poroučet z ledu, když vyfasoval za nesportovní chování trest do konce utkání. S přibývajícím časem se domácí marně pokoušeli o další kontaktní branku a místo toho se dopustili hned několika nedovolených zákroků, za které byli taky potrestáni. Definitivní pojistku za vítězstvím přidal v šedesáté minutě Ondřej Kovařčík, když se prosadil z bezprostřední blízkosti a uzavřel tak účet zápasu na konečných 4:1.

Hokejisté Frýdku-Místku zvládli utkání na ledě deváté Opavy a připsali si tak již osmé vítězství v řadě. K dalšímu utkání nastoupí hokejisté Frýdku-Místku ve středu 27. ledna, kdy se od 18 hodin představí domácím fanouškům v zápase s Hodonínem.