Frýdek-Místek doma opět nezklamal, Moravské Budějovice porazil 7:3
Frýdecko-místečtí odčinili zaváhání z minulého vzájemného utkání a Moravské Budějovice tentokrát porazili vysoko 7:3! Diváci mohli sledovat velmi atraktivní utkání, ve kterém padlo celkem deset branek. Hattrickem se blýskl nejproduktivnější hráč Vladimír Luka a domácí tak zaslouženě získali další tři body!
35., středa 20.1.2016, Hala Polárka
7:3
2:0, 2:1, 3:2
Daneček (Šimboch) – Dresler, Jeník, Krutil, Foltýn, Kowalczyk, Adámek – Franek, Piecha, Sonnek, O. Kovařčík, M. Kovařčík, Samiec, Chmielewski, Schwarz, Káňa, Meidl, Růžička, Luka, Jaroš
HC Moravské Budějovice
Máj (Šťastný) – Sobotka, Pelikán, Sechovec, Randa, Peroutka, Šťáva, Kliment – Matějka, Rytnauer, Vlašín, Pěška, Mikeš, Paták, Trojan, Krutiš, Horký, Lupač
Branky a nahrávky: 16. Piecha (Foltýn, M. Kovařčík), 18. Luka (O. Kovařčík), 28. Luka (Káňa, O. Kovařčík), 40. Franek (M. Kovařčík, Chmielewski), 44. Luka (Piecha, Adámek), 47. M. Kovařčík (Chmielewski, Kowalczyk), 51. Sonnek - 29. Paták (Mikeš), 56. Peška (Mikeš, Paták), 60. Matějka (Peška Paták). Vyloučení: 6:12. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1420. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 7:1, 7:3.
Marek Malík (trenér HC Frýdek-Místek): Chtěli jsme hrát svou hru, nestarat se o soupeře, jelikož když jsme hráli u nich, tak nás svou hrou překvapili. Hráli tehdy parádní hokej. I proto jsme jim tu porážku chtěli oplatit, což se podařilo. Celkově jsme tedy až na pár chvilek s utkáním spokojeni.

V úvodu utkání se do útočného pásma častěji dostávali domácí, ovšem obránci Moravských Budějovic je do žádných větších příležitostí nepustili. To samé platilo také po faulu Šťávy, kdy hosté celé dvě minuty bez větších potíží vyhazovali kotouče až k brance Lukáše Danečka. První vážnější moment přišel v závěru sedmé minuty, kdy se na strážce hostující branky řítil s pukem na hokejce Sonnek, jenže Milan Máj jej vychytal. Hned v následujícím protiútoku se v podobné příležitosti octnul Paták, jenže i jeho snaha o vstřelení branky vyšla vniveč. Další možnosti na sebe nenechaly dlouho čekat, hra nabrala rychlý spád a oba gólmani se rozhodně nenudili. Kvůli prohřeškům Kowalczyka a Samiece si Frýdek-Místek vyzkoušel hru v oslabení, v němž ze závaru před Danečkem resultovala pouze nepřesná střela Mikeše.

V patnácté minutě se svou typickou individuální akcí blýskl Aron Chmielewski, který projel celé hřiště, ale ve finální fázi narazil na levý beton rozchytaného Máje, kterému o pár vteřin později pomohla horní tyč po povedené střele Samiece. Ten byl při svém snažení faulován, a tak Frýdek-Místek dostal výhodu přesilové hry. V té domácí rozjeli svou kombinaci, na jejímž konci stál Martin Piecha a jeho parádní střela z vrcholku pravého kruhu, která vymetla vzdálenější růžek branky. Další zásah Frýdecko-místečtí přidali v osmnácté minutě. Zasloužil se o to oblíbenec fanoušků Vladimír Luka, jenž si přivlastnil kotouč u pravého mantinelu a po výletu mezi kruhy přesně zakončil. Aktivita hráčů v bílých dresech před přestávkou gradovala, ovšem Franek ani Jaroš navýšit náskok nestihli.

Druhou dvacetiminutovku začali svěřenci Jiřího Juříka v početní výhodě, ve které třetí gól visel ve vzduchu. Nejprve svá mířidla před odkrytou brankou neseřídil Ondřej Kovařčík a následně ani Chmielewski, jehož ránu znovu zastavila horní tyč. Ve stejném počtu hráčů se hra na chvíli vyrovnala a zklidnila, přičemž ojedinělé pokusy Pěšky nebo Chmielewského brankáře takřka neohrozily. V další přesilovce Frýdku-Místku už vše nasvědčovalo tomu, že se ji využít nepodaří, avšak proti byl známý střelec Vladimír Luka, kterému Káňa poslal kotouč do levého kruhu a zkušený útočník z první uklidil kotouč za bezmocného Máje. Třetí domácí trefa jakoby nakopla také hráče z Vysočiny, kteří necelou minutu na to snížili na rozdíl dvou branek, o což se z mezikruží postaral Lukáš Paták a jeho přesně mířená střela do pravého horního rohu.

S nástupem druhé poloviny zápasu přibylo také několik vypjatých momentů. Pro Horkého urputnou snahu dostat kotouč za Danečka neměli domácí obránci pochopení a odstartovali hromadnou šarvátku, která se z totožného důvodu konala za několik sekund podruhé. Po několika vyloučeních se Moravské Budějovice málem dostaly na dostřel jediné branky, jenže Matějkova tvrdá střela příklepem neprošla přes kovovou konstrukci branky, která tak byla opět v permanenci. Až do konce druhé třetiny o sobě často dávala vědět první útočná formace Frýdku-Místku v čele s Vladimírem Lukou, který se nejednou snažil zkompletovat hattrick, ale solidně chytající Milan Máj několikrát odolal. Čtvrtý puk se za jeho zády objevil až krátce před přestávkou - v tlačenici před brankou se nejlépe zorientoval Tomáš Franek, který všemi možnými způsoby dotlačil puk za Májovy betony.

Poslední dějství hokejové fanoušky rozhodně nemohlo nudit, za tříbrankového vedení Frýdku-Místku se hrála z obou stran otevřená a uvolněná partie, která přinesla mnoho oku lahodících akcí. Do role hlavního hrdiny se v úvodu třetí části dostal Lukáš Daneček, který v oslabení několikrát zachránil svůj tým od inkasované branky a i díky ekvilibristickým zákrokům si několikrát vyslechl ovace publika. Chvíli poté, co se Aron Chmielewski vrátil z trestné lavice, se veškerá pozornost přesunula na Vladimíra Luku, který převzal Piechovu přihrávku z levého mantinelu a doklepnutím do prázdné branky vsítil svůj třetí gól v zápase. V čase 46:04 se v Polárce slavilo už pošesté, když Chmielewski zavezl kotouč za Májovu branku a předložil ho Michalu Kovařčíkovi, který na rozdíl od svého bratra Ondřeje svou šanci z mezikruží proměnil.

Autor hattricku Vladimír Luka následně mohl svou střeleckou sbírku ještě rozšířit, jenomže v samostatném úniku tentokrát úspěšný nebyl a Máje nepřekonal. Poslední branka domácího mužstva se zrodila v oslabení, které na tlaku Frýdku-Místku nic nezměnilo. Z dobré práce Jakuba Schwarze vytěžil maximum Jan Sonnek, jehož učebnicová střela zápěstím lízla horní tyč a od ní se odrazila za brankovou čáru. Stejné duo vystrašilo hostující tým o necelé čtyři minuty později, přečíslení dvou na jednoho však Schwarz zakončil střelou do výstroje dobře postaveného gólmana. V posledních minutách se už Frýdek-Místek nikam nehnal, čehož Moravské Budějovice dvakrát využily. Ani korigující trefy Ondřeje Pěšky a Romana Matějky však na výhře domácích nic nezměnily, a tak se Frýdecko-místečtí mohli po skončení zápasu radovat se svými fanoušky z výhry 7:3.