Frýdecko-místecká družina míří na další venkovní zápas do Opavy
Preview k zápasu
Po středečním vítězství nad Moravskými Budějovicemi se Frýdecko-místečtí vydají na cestu do Opavy, aby se počtvrté v sezóně střetli s tamním Slezanem. Ten ve vrcholícím boji o nejlepší osmičku potřebuje každý bod jako sůl, a tak jednoznačného lídra tabulky jistě nebude čekat jednoduché utkání. Úvodní vhazování zápasu pětatřicátého kola druhé ligy se uskuteční v sobotu v 17:00.

HC SLEZAN OPAVA

Tým, který v minulé sezóně prošel až do semifinále play-off, v aktuálním ročníku zvítězil ve třinácti zápasech a se skóre 112:139 nasbíral do tabulky 42 bodů, což mu stačí na deváté místo. Stejný počet bodů má také osmá Kopřivnice, kterou Slezan bude jistojistě chtít opět přeskočit. Dívat se však musí také za sebe, protože desátá Břeclav na obě zmíněné mužstva ztrácí hratelné tři body.

Slezan se od úvodních kol pohyboval okolo sedmé příčky, kromě nepříjemných finančních potíží se však musel vypořádat i s nepříznivými výsledky, když v listopadu a prosinci zvítězil jen ve dvou z deseti zápasů. Naposledy se Opava ukázala fanouškům v Porubě, s níž od konce roku 2014 nebodovala pouze v jednom případě. Na této vzácně pozitivní bilanci se nic nezměnilo ani ve středu, jelikož Slezan ve střetnutí plném obratů urval dva body za výhru 4:3 po prodloužení.

Nejproduktivnějším hráčem budoucího soupeře Frýdku-Místku je s jednatřiceti kanadskými body Petr Wolf (12+19), kterého ve statistikách z pozice obránce nahání urostlý Josef Tichý (7+22). Další dva body zpět jsou útočníci Tomáš Polok (8+19) a nejlepší klubový střelec Jakub Vítek (16+11). Na pozici brankáře je dlouholetou stálicí Dušan Šafránek, jenž stejně jako v minulé sezóně mezi tři tyče ještě nikoho jiného nepustil.

VZÁJEMNÁ UTKÁNÍ

Na první z celkových čtyř vzájemných měření sil došlo už 19. září minulého roku v rámci třetího kola. V Polárce se tehdy v prvních sedmi minutách prosadili Dresler a Káňa, ovšem to hlavní se stalo až v poslední desetiminutovce, když o konečném stavu 5:2 svým hattrickem rozhodl obránce Štěpán Jeník.

Odveta byla naplánovaná na konec následujícího měsíce a odehrála se v blízkosti polských hranic. Domácí Opava se svým soupeřem držela krok po celou první polovinu zápasu, ale zejména třetí třetina rozhodla o tom, že si Frýdek-Místek zajistil za vysokou výhru 8:2 další tři body. Ani v tomto vypjatém duelu nechyběl tříbrankový střelec, kterým se stal polský útočník Aron Chmielewski.

Stejný hráč dal o sobě stejným způsobem vědět také v posledním vzájemném zápase, který se konal v první polovině prosince. Opavští drželi čisté konto do 24. minuty, ve které Chmielewski započal svou pouť za dalším hattrickem. Druhým hrdinou se stal frýdecko-místecký brankář Juraj Šimboch, jenž za svá záda nepustil jediný kotouč a čistým kontem pomohl k výhře 6:0.

Utkání můžete sledovat v textovém online přenosu na Onlajny.com.