Duel plný zvratů pro Šumperk
Každý chvilku, tahal pilku. Divoká přetahovaná v rámci důležitého souboje Frýdku-Místku na ledě šumperských Draků dopadla pozitivně pro domácí družinu. Rysi sice v prostředním dějství dokázali vývoj utkání překlopit na svou stranu, nakonec ovšem těsný náskok neudrželi a tři body urval Šumperk.
28., sobota 11.12.2021, ZS Šumperk
6:3
2:0, 0:3, 4:0
Draci PARS Šumperk

Mokry – Pěnčík, Drtil, Hamrlík, Hrachovský, L. Rutar, Březák – Vildumetz, D. Kindl, Žálčík – Vachutka, Macuh, P. Kratochvíl – A. Furch, Spratek, Kohút – Antoníček, Scheuter, J. Krejsa. Trenér: Martin Janeček.

Baroš – Ciura, Ogurcov, Zbořil, J. Michálek, D. Krenželok, Matyáš, Zahradníček – Kurovský, Bartoš, Svačina – Łyszczarczyk, Komorski, Klimša – Christov, Peterek, Martynek – Matiaško, Čmiel, Blaško. Trenér: Mojmír Trličík.

13. Vildumetz (P. Kratochvíl), 20. Spratek (L. Rutar, Kohút), 45. Spratek (Macuh, Pěnčík), 54. Vachutka (Březák, Kratochvíl), 58. Macuh (Vachutka), 59. Macuh
28. Zbořil (Martynek, Klimša), 37. Klimša (Łyszczarczyk, Komorski), 38. Kurovský (Ogurcov, Bartoš)
Vyloučení: 6:4
Využití: 1:2
Střely na branku: 38:27 (10:15, 12:7, 16:5)
Zblokované střely: 9:4
Vhazování: 42:29
Rozhodčí: Zavřel, Vrba – Kleprlík, Hranoš
Diváci: 1000

Lukáš Majer (asistent trenéra DRACI PARS ŠUMPERK): V první řadě bychom chtěli poděkovat divákům za excelentní atmosféru, která nám hrozně moc pomohla. Ta energie z tribun se podepsala na výkonu týmu. Jsme rádi, že jsme jim mohli před Vánocemi a v této těžké době udělat radost. Co se týče samotného utkání, máme takový dvojsečný pohled. Zaprvé si musíme říct, že jsme opět přišli o vedení 2:0 na domácí půdě, i když s nesmírně kvalitním soupeřem. Na druhou stranu mužstvo pracovalo po celých šedesát minut i za nepříznivého stavu 2:3. Dneska byl ten hokej prostě upracovaný a ubojovaný. Ta kvalita byla jednoznačně na straně hostů, a i přesto jsme našli cestu k vítězství, čehož si nesmírně vážíme. A jsme především rádi, že se nám poprvé v sezóně podařilo udělat sérii tří tříbodových zápasů za sebou.

Mojmír Trličík (trenér HC Frýdek-Místek): Viděli jsme zasloužené vítězství domácích, kde byl velký rozdíl v tlaku hráčů a kotouče do brány, z čehož padaly rozhodující góly. My jsme si teda střelecky pomohli přesilovkami, stejně tak ale i domácí. Ve druhé třetině jsme dokázali vývoj zápasu otočit, kdy soupeř měl snad patnáct pokusů a my jenom osm. Přesto jsme se dokázali střelecky prosadit, ale určitě ne až tak herně. Ale jak říkám, hlavní rozdíl byl potom v tlaku do brány. Tímhle domácí otočili zápas. My sice chceme dávat góly při hře pět na pět, ale po několika přihrávkách a několika krásných kombinacích. To se sice může stát, ale většinou ty góly právě padají tlakem, jednoduchostí, touhou a chutí ten gól dát a ne ho uhrát až do prázdné brány.

Pro sobotní utkání dostal ve frýdecko-místecké brance důvěru Samuel Baroš, premiérově nastoupil ruský bek Ogurcov, v sestavě naopak scházel Jakub Teper. V úvodu byli aktivnější hosté, kteří častěji přebývali v útočném pásmu. Za zmínku stojí Klimšova střela z mezikruží, kterou ale Mokrý zlikvidoval. Domácí zahrozili dvojicí Vildumetz-Hamrlík, jenže druhý jmenovaný prováhal ideální možnost ke střele.

Slezan pořádně zatopil pod kotlem během přesilovky, kdy byl nejvíce vidět Łyszczarczyk. Ten nejprve oslovil nahrávkou Martynka a poté i Klimšu, jenže jejich pokusy postrádaly preciznost. Skóre se tak změnilo teprve na konci třinácté minuty při hře ve čtyřech na obou stranách.

Kratochvíl ve středním pásmu přenechal kotouč Tomáši Vildumetzovi, jenž utaženou střelou z levého křídla rozvlnil síťku za Barošem - 1:0. Do šaten se ale odcházelo při dvougólovém náskoku domácí ekipy. Pouhých devatenáct vteřin před koncem totiž hostující obrana nezachytila Rutarův křižný pas na volného Tomáše Spratka, který měl mnoho času i prostoru k zakončení - 2:0.

Rysi vstoupili aktivně také do druhého dějství a s nepříznivým stavem se rozhodně nechtěli smířit. Hrálo se sice nahoru-dolů, ale územní převaha byla přece jen na straně hostů. Logickým vyjádřením této skutečnosti byla dvojnásobná přesilovka, kterou svěřenci Mojmíra Trličíka využili. Vojtěch Mokry sice několik pokusů zpacifikoval, ale na tvrdou střelu zpoza kruhu, kterou po Martynkově pasu vyslal Mikuláš Zbořil už jednoduše nezareagoval - 2:1. Jednalo se o historicky premiérovou trefu Frýdku-Místku v rámci první ligy na šumperském ledě.

Draci chtěli brzy znovu odskočit na dva góly, jenže agilní Spratek střelou z osy hřiště pouze vyprášil Barošovy betony. Rysi i nadále diktovali tempo hry, díky lepšímu pohybu zatlačili soupeře do defenzivy, a žlutomodří tak byli nuceni faulovat. Začátkem 37. minuty Slezan znovu naplno ukázal svou sílu v přesilovce. David Klimša se na mezikruží rychle zorientoval a bekhendem zasunul puk do šumperské branky - 2:2. Pro služebně nejstaršího hráče rysů to byla jubilejní 80. trefa a také 80. asistence v našem dresu!

Necelou minutu poté už hosté v Šumperku vedli. Obrat dokonal po ideální nahrávce nové posily Dmitrije Ogurcova Daniel Kurovský, jenž si počkal na vhodný moment a jeho střela mířila přesně mezi betony - 2:3.

Závěrečná třetina odstartovala šumperským tlakem. Pramenil z toho faul Jakuba Michálka, jenž zastavil ještě v loňské sezoně hráče rysů Denise Kindla. Hosté dlouho statečně odolávali, jenže několik vteřin před koncem početní převahy se ujala jemná teč Daniela Spratka, jenž těsně před Barošem přizvedl puk po Macuhově ráně - 3:3. Také další minuty patřily domácím, kteří otočili kormidlo zápasu na svou stranu. V čase 53:38 se nejprve do střelecké listiny zapsal Daniel Vachutka, jenž se prosadil bekhendovou kličkou - 4:3. V polovině 58. minuty diváci viděli pátý kotouč v hostující brance. Tentokrát byl střelcem Slovinec Rok Macuh, jenž skóroval utaženou ránou z křídla - 5:3. Slezan ale musel kalich hořkosti vypít až do dna. Definitivní tečkou byl šestý zásah do odkryté klece, kdy šumperský triumf korunoval znovu všudybyl Rok Macuh - 6:3.

Na další kolo si teď fanoušci frýdecko-místeckého hokeje budou muset nějaký ten čas počkat. Chance liga je z důvodu reprezentační akce (A tým startuje na Channel One Cupu) od 16. do 19. prosince přerušena. Duel 29. kola, který jsme měli odehrát v domácím prostředí s Kadaní v pondělí 20. 12., byl z důvodu odstoupení Trhačů ze soutěže kontumován. Takže další prvoligové střetnutí čeká na rysy ve středu 22. prosince, kdy pocestujeme na Vysočinu. Od 17.30 hodin nás totiž čeká souboj s domácí Duklou Jihlava.