S kolínskými kozly to ani na druhý pokus nevyšlo
Reportáže
Dohrávku 10. kola jsme s kozly v body přetavit nedokázali. O naší porážce rozhodla druhá třetina, ve které jsme od domácích hráčů obdrželi rozdílové dva góly.
10., neděle 5.12.2021, ZS Kolín
4:3
2:2, 2:0, 0:1
SC Marimex Kolín

Lukeš - Piegl, Čáp, Šalda, Niko, Zorko, V. Čížek, Váchal - Jankovský, David Šafránek, Z. Král - J. Sklenář, Miškář, Jan Veselý - L. Krejčík, Matějček, Matyáš Svoboda - Síla, Morong, Petržílka. Trenér: Petr Martínek.

HC Frýdek-Místek

Baroš - Ciura, Teper, Zbořil, J. Michálek, Krenželok, Matyáš - Christov, Bartoš, Svačina - Kurovský, Komorski, Šedivý - Łyszczarczyk, Peterek, Martynek - Blaško, Matiaško, Klimša. Trenér: Mojmír Trličík.

Branky
5. Krejčík (Z. Král, Niko), 6. Jan Veselý (Miškář, Piegl), 24. Čáp (David Šafránek, Z. Král), 39. Krejčík (Matějček)
1. Komorski (Šedivý, Zbořil), 11. Krenželok (Svačina, Šedivý), 51. Łyszczarczyk (Christov, Zbořil)
Statistiky
Vyloučení: 5:6
Využití: 2:2
V oslabení: 0:0
Střely na branku: 25:23 (11:6, 10:11, 4:6)
Zblokované střely: 11:16
Vhazování: 26:31
Rozhodčí: Bejček, Kostourek - Tvrdík, Sedláček
Diváci: 567
Ohlasy

Petr Martínek (trenér SC Kolín): My jsme věděli, že k nám dorazí obrovsky těžký soupeř, který se výkonnostně zvednul. Navíc se některými hráči i posílil, takže mají fakt velkou kvalitu. Připravovali jsme se na toto utkání, že to bude pro kluky nesmírně těžké. Vstoupili jsme ale do zápasu špatně, protože jsme brzy prohrávali, ale rychle se nám podařilo otočit a myslím si, že tohle naše kluky nastartovalo k tomu, že si řekli, že i s takovýma jména se dá hrát. Kluci dnes odvedli parádní a zodpovědný výkon, takže musíme před nimi jen smeknout. Měli tam strašlivý počet pochytaných střel, obrovskou obětavost, což si myslím, že bylo tím hlavním důvodem, proč ve finále všechny body zůstanou doma a za to my jsme nesmírně rádi a šťastní, že se nám to povedlo.

Mojmír Trličík (trenér HC Frýdek-Místek): Tak diváci mohli vidět určitě zajímavé utkání, hodně bruslivé a s enormním nasazením v obou týmech. A to i přesto, že oba celky měly v nohách sobotní zápasy. My jsme tady nezvládli první třetinu, kdy jsme měli tři vyloučené. I když jsme ji uhráli dva dva, tak na začátku druhé třetiny jsme se sami poslali do tří, kde jsme inkasovali gól. Pak jsme dostali po chybě další branku, ale je nutno si přiznat, že domácí měli v této fázi zápasu více ze hry. My si nějaké šance vypracovali až ve třetí třetině, kdy jsme trochu pospřehazovali sestavu, čímž jsme se dostali do určitého tlaku a přiblížili jsme se pak na jeden gól. V závěru pak jsme bohužel neměli to štěstí, abychom ten zápas dotáhli ještě k remíze a mohli si odsud odvézt alespoň bod.

Nedělní duel Chance ligy je pro oba celky teprve jejich čtvrtým vzájemným měřením sil v prvoligové soutěži. Lepší bilanci prozatím drží kolínští kozli, kteří nad námi doposavad dvakrát vyhráli.

Rysi po přesunu od řeky Jizery udělali v sestavě jednu změnu, kdy se v Komorskeho lajně objevil místo Kofroně Ondrej Šedivý. A byl to právě tento útok, který otevřel již po sedmapadesáti vteřinách hry skóre zápasu. Odražený puk se dostal k volnému Filipu Komorskemu, který dělovkou propálil kolínského Lukeše v brance - 0:1. Bohužel kozli na vyrovnání dlouho nečekali. To při první přesilové hře v utkání zužitkoval Lukáš Krejčík přesné Královo nahození od pravého mantinelu - 1:1. V čase 05:53 bylo znovu na domácím stadionu veselo, když Miškář dostal trochu volnosti, objel Barošovu branku a přesným pasem napříč naším brankovištěm našel zakončujícího Jana Veselého - 2:1. V úvodu druhé desetiminutovky se rysům podařilo vyrovnat a i oni skórovali při nerovnoměrném počtu hráčů na ledě. Daniel Krenželok dostal od Svačiny puk na modrou čáru a přesně mířenou ranou nedal Lukešovi, kterého si domácí celek vypůjčil na střídavý start z extraligového Hradce Králové, šanci - 2:2.

V úvodu druhé periody nám bylo trochu ouzko. To na trestnou lavici putovali ve stejný čas Bartoš s Christovem a domácí tak dostali výhodu dvou hráčů v poli. Kozli nabídnutou příležitost zužitkovali již po pětadvaceti vteřinách, když Baroše propálil Zdeněk Čáp - 3:2. Druhou část přesilovky domácího celku jsme už naštěstí přečkali bez úhony. Ke konci 39. minutě jsme udělali chybu v útočném pásmu soupeře a Lukáš Krejčík svůj únik zakončoval svou osmou trefou v letošní sezoně - 4:2.

Ve třetí části střetnutí rysi přidali na obrátkách a snažili se s nepříznivým výsledkem ještě něco udělat. Zpátky do hry jsme se dostali v čase 50:27, když se v přesilové hře dokázal prosadit Alan Łyszczarczyk - 4:3. Závěrečný nápor bohužel domácí odrazili a připsali si do tabulky velice důležité tři body. Čert ale ví, jak by tomu bylo, kdyby v samém závěru nefauloval bývalý rys Piegl před branku sjíždějícího Kurovského. Rysi se tak po návratů domů budou připravovat na další prvoligové utkání. To nás čeká v sobotu 11. prosince od 17.00 hodin, kdy se představíme na ledě šumperských Draků.


KRÁTKY VIDEOSESTŘIH Z UTKÁNÍ


Snímky: Jan Jack Kobzáň (web SC Kolín)