Dobře rozehraný duel jsme ztratili ve třetí třetině
Na Vysočině jsme nad domácí Jihlavou vedli více jak polovinu střetnutí, pak Dukla zaúřadovala z úniků a body nakonec urvala povedenou třetí třetinou.
30., středa 22.12.2021, CZ LOKO Aréna
4:1
0:1, 1:0, 3:0
HC Dukla Jihlava

Žukov - F. Eliáš, Kachyňa, D. Kowalczyk, Valenta, Zeleňák, Bilčík, Kabelka - Helt, M. Zadražil, Fronk - Čachotský, Illéš, Mácha - Cachnín, M. Juda, Vít. Brož - T. Harkabus, Houška, T. Havránek. Trenér: Viktor Ujčík.

Baroš - Ciura, Teper, Zbořil, J. Michálek, D. Krenželok, Matyáš, Ogurcov - Kofroň, D. Bartoš, Martynek - Łyszczarczyk, Komorski, Klimša - Christov, Peterek, Matiaško - Wardas, Čmiel, Blaško. Trenér: Mojmír Trličík.

33. T. Havránek (T. Harkabus), 43. T. Harkabus, 51. Čachotský (Illéš), 59. Fronk
13. Christov (Peterek)
Vyloučení: 3:1
Využití: 0:0
V oslabení: 1:0
Střely na branku: 30:24 (9:7, 7:11, 14:6)
Zblokované střely: 9:5
Vhazování: 25:34
Rozhodčí: Čech, Valenta - Štofa, Beneš
Diváci: 643

Karel Nekvasil (asistent trenéra HC Dukla Jihlava): Stačí říct to, že soupeři vyšla buly na 0:1 a nám se povedlo oslabení na 1:1. Třetí třetinu jsme odehráli velice dobře takticky a nechodili do takového rizika při napadání. Z toho vznikly dva brejky, které jsme dokázali využít. Soupeře jsme pak do šancí tolik nepouštěli a když už se něco stalo, tak výborně zasáhl Maks. Ale první dvě třetiny byly vyrovnané a slušně řečeno, z naší strany neslané a nemastné. Ale se třetí třetinou a s třemi body jsme spokojení.

Mojmír Trličík (trenér HC Frýdek-Místek): Od úvodu jsme viděli vyrovnaný zápas. Čekali jsme od začátku tlak domácího mužstva a ten náš nebyl tak velký. Po dobře sehraném buly jsme šli do vedení. Druhá třetina byla také vyrovnaná. Měli jsme přesilové hry, které se nám tolik nepovedly a naopak jsme při jedné inkasovali. To už trošku dostalo domácí na koně a gól je uklidnil. Ve třetí části se domácí tým dostal dvěma brejky, pro nás nešťastnými, na koně. Jasně se uklidnili a dotáhli utkání do vítězného konce.

Po jedenácti dnech se naši hokejisté znovu vydali do bojů o prvoligové body. V sérii čtyř venkovních duelů v řadě zavítali rysi tentokráte na led jihlavské Dukly.

Duel 30. kola Chance ligy příliš branek nenabídl, ale lepší vstup do zápasu jsme měli my. V čase 12:13 si Jonáš Peterek nádherně u vhazování pohrál s domácím Houškou a přesnou přihrávkou vybídl k zakončení kapitána Víta Christova - 0:1. V závěru první periody mohl naše vedení ještě navýšit mladý Wardas, pro kterého byl duel na Vysočině vůbec jeho prvním startem mezi seniory. Wardasova střela si ale místečko za Žukovovými zády nenašla. Dukla byla blízko srovnání nepříznivého stavu na začátku druhé části střetnutí, kdy se k puku dostal Havránek. Jeho následný pokus ale gólman Baroš zlikvidoval. Domácí forvard se dlouho rmoutit nemusel, proti slovenskému brankáři v našich barvách se přeci jen dokázal prosadit. V polovině 33. minuty si Tomáš Havránek najel do našeho obranného pásma a takovou utaženou ranou nedal Barošovi šanci - 1:1. Pro jihlavského borce šlo o jeho letošní již pátou branku v oslabení (na trestné lavici totiž zrovna pobýval jeho spoluhráč Helt).

Hráčům z Vysočiny vyšel také vstup do třetí třetiny. V čase 42:33 se dostal do samostatného úniku Tomáš Harkabus, který zakončil blafákem do forhendu - 2:1. Dokonalý obrat vyšel Dukle v úvodu 51. minuty. Do dalšího úniku poslal Illéš Tomáše Čachotského, který znovu ukázal, že se mu proti našim hráčům v první lize daří - 3:1. Čachotského gól byl sice jeho čtvrtým v této sezoně, proti rysům má tento borec naopak bilanci (9+14). V samém závěru třetí periody jsme zkusili ještě hru bez brankáře, jenže ve středním pásmu jsme při vyvážení puku udělali hrubici, za kterou následoval trest. Do prázdné branky se totiž trefil Jiří Fronk - 4:1. Duely na Vysočině rysům zkrátka nejdou. Za tři body jsme tam v prvoligové historii ještě nevyhráli a s Duklou si tak připisujeme pátou porážku v řadě.

STATISTICKÉ ZAJÍMAVOSTI PO UTKÁNÍ

* útočník Rostislav Martynek se po dnešku dostal na 3. místo v počtu odehraných utkání za HC Frýdek-Místek v první lize. "Marty" má na svém kontě k dnešku 158 startů (1. Klimša - 278 zápasů, 2. Zahradníček - 182.... 4. Mikulík - 157)
* premiéru mezi seniory zaznamenal na Vysočině 19letý třinecký junior Tommy Wardas (na snímku níže), který hrál ve čtvrtém útoku po boku dalších mladíků Čmiela a Blaška
* dvacetiletý forvard Jonáš Peterek dosáhnul na svůj 50tý kanadský bod v prvoligové soutěži (15+35)
* kapitán týmu Vít Christov odehrál své 140 prvoligové utkání v našem dresu

POZVÁNKA NA PŘÍŠTÍ STŘETNUTÍ

Na další prvoligové utkání se můžeme těšit už v domácím prostředí. V pondělí 27. prosince k nám totiž zavítají Valaši. Duel s hokejisty Vsetína se hraje od 17.00 hodin a my věříme, že si v tomhle povánočním čase najdete cestu do haly Polárka. Vstupenky si už teď můžete zakoupit v předstihu, a to na tomto odkaze ZDE.