Derby je opět naše, v Havířově vítězíme 3:2
V duelu s havířovským AZetem šlo o důležité body, na které jsme díky skvělému výkonu celého týmu dosáhli. Rysi byli sice domácím celkem přestříleni, gólman Foltán byl však famózní.
7., sobota 2.10.2021, Gacsontrol Aréna
2:3
1:1, 0:2, 1:0
HC Havířov 2010 s.r.o.

Fučík - Chroboček, Rašner, Korím, Lytvynov, Valenta, Hlaváč - Dostálek, Hudeček, Doktor - Bambula, Pechanec, L. Bednář - Hrubec, Paś, Š. Kratochvíl - Kunc, Maruna, Mrva. Trenér: Jiří Režnar.

Foltán - Zbořil, J. Michálek, Ciura, Teper, D. Krenželok, Matyáš - Szturc, Bartoš, Łyszczarczyk - Christov, Peterek, Martynek - Klimša, Komorski, Matiaško - Blaško, Čmiel. Trenér: Mojmír Trličík.

10. Doktor (Chroboček, Paś), 55. L. Bednář (Lytvynov, Š. Kratochvíl)
13. Szturc (Bartoš, J. Michálek), 26. Łyszczarczyk (Teper, Martynek), 34. D. Krenželok (Teper, Zbořil)
Vyloučení: 3:8
Využití: 2:1
Střely na branku: 44:18 (13:6, 16:11, 15:1)
Zblokované střely: 15:15
Vhazování: 36:26
Rozhodčí: Pilný, Šudoma - Konvička, Hranoš
Diváci: 846

Jiří Režnar (trenér AZ Heimstaden Havířov): Byl to další vyrovnaný zápas a potřetí v řadě jsme prohráli o gól. Myslím si, že za předvedenou hru jsme si nějaký bod zasloužili. Prvních dvanáct minut jsme hráli velmi slušně a nepustili jsme Frýdek k ničemu, což vedlo k úvodní brance. Poté jsme paradoxně ubrali, z čeho byla branka na 1:1. Ve druhé třetině jsme dostali dost nešťastné góly a bohužel jsme ve třetí třetině reagovali jen jedním. V závěru zápasu, i v power play, jsme šanci měli, ale bohužel ten zmar pokračuje. Musíme to změnit co nejrychleji.

Jozef Daňo (asistent trenéra HC Frýdek-Místek): Závěr zápasu jsme si zkomplikovali vyloučeními, po kterých jsme potom byli pod tlakem. Nakonec to ale pro nás dobře dopadlo, že jsme ty góly z přesilovek nedostali. Pouze ten třetí tam padl nějaké dvě sekundy před koncem trestu. Chlapci si to ale dneska odbojovali, v závěru jsme se udrželi i při hře 6 na 4 a já jsem z dnešním výsledkem spokojený.

Havířovští na svůj nevydařený vstup do sezony zareagovali změnami v kádru. Kromě již dříve avizovaných příchodů Karola Koríma a Dominika Paśe, posílil havířovský AZet před derby přerovský odchovanec Šimon Kratochvíl, který v minulé sezoně působil v Třebíči.

Úvod střetnutí patřil našemu soupeři. Havířov do zápasu vletěl po hlavě a v 6. minutě jsme si i oddychli, když jsme nabídli Kuncovi až příliš volného prostoru a po jeho střele z mezikruží zacinkala díky pohotovému zákroku brankáře Foltána levá tyčka naší branky. Domácí pak nadále pokračovali v tlaku (vždyť po deseti minutách hry to bylo na střely 10:0!) a o dvě minuty později se znovu zaskvěl Foltán, tentokráte to bylo při zakončení Bumbaly. Pak dostal AZet výhodu jednoho muže v poli navíc a nabídnutou příležitost využil. V čase 09:25 zakončil přesně střelou na zadní tyč Jakub Doktor - 1:0

Až poté se dokázali rysi z domácího tlaku vymanit a byl to aktivní Roman Szturc, kterému se na počátku 13. minuty podařilo lišácky zpoza branky nachytat na hruškách havířovského gólmana Fučíka - 1:1. V 16. minutě si Łyszczarczyk vyjel až před havířovskou branku, v tísni ale domácího gólmana překonat nedokázal. Když pak Fučík zlikvidoval v závěru třetiny ještě šance Matiaška a Komorskeho, na druhé straně zase Foltán vychytal Bednáře, skončila první perioda smírně 1:1.

Pokud šli v úvodu střetnutí do vedení domácí díky využité přesilové hře, rysi opláceli stejnou mincí na začátku třetiny druhé. Za podražení Szturce putoval za katr havířovský forvard Pechanec a na začátku 26. minuty trestal jeho provinění takovou nahozenou střelou Alan Łyszczarczyk - 1:2. Domácí gólman se musel po této brance trochu červenat. Vedoucí gól zápasu rysy nakopl a následně to byli hosté, kteří zle zatápěli domácí defenzívě. Havířov ze sevření zachránil až faul obránce Tepera, toto oslabení už ale hostující parta přežila bez úhony. O chvíli později se do sebe za naší brankou pustili Krenželok a domácí posila Š. Kratochvíl, oba následně šli zchladit své hlavy na lavičku hamby. Jakmile oběma hříšníkům skončil jejich dvouminutový trest, dostal Daniel Krenželok nádhernou přihrávku do úniku od Tepera a ač to bylo nadvakrát, tak přeci jen dokázal frýdecko-místecký obránce propasírovat puk mezi Fučíkovy betony - 1:3. Pětasedmdesát vteřin před koncem druhé třetiny se naopak dostal do úniku domácí kanonýr Dostálek, Foltán proti němu vytáhl fantastický zákrok a náš celek podržel.

Za důležitý okamžik zápasu by se dal označit úvod třetí třetiny, kdy domácí dostali dvakrát možnost přesilové hry. I když se Slezané snažili seč mohli, na muže v našem brankovišti si naštěstí nepřišli. Až šest minut před vypršením třetí části zápasu se domácí družina dočkala zdramatizování tohoto důležitého střetnutí, když se pouhé dvě vteřiny před vypršením Zbořilova trestu prosadil poprvé v letošní sezoně Lukáš Bednář - 2:3. Ty pravé nervy měly ale ještě přijít. V čase 58:44 odvolali havířovští trenéři z ledu gólmana Fučíka a AZet to zkusil ve hře šesti proti pěti. Při snaze o vyhození puku jsme ale poslali černý touš přes mantinel, čímž jsme Havířovu nabídli jednapadesátivteřinovou výhodu hry 6 na 4. Tlaku domácího celku jsme naštěstí odolali a získáváme tak velmi důležité tři body.

Zatímco pro havířovský celek jde o jeho třetí domácí porážku v letošní sezoně, rysi naopak získávají z ledu svého soupeře již sedmý prvoligový bod. Ve středu 8. října je na pořadu program 8. kola, v něm se ale svěřenci trenéra Mojmíra Trličíka nepředstaví, jelikož máme v tomto kole volno. Na hokej se znovu půjde do haly Polárka až o víkendu. V sobotu hostíme nejprve tým Benátek nad Jizerou, o den později pak k nám zavítají v rámci předehrávky 27. kola hokejisté Kolína. Oba zápasy začínají v 17.00 hodin a vy si můžete na tato střetnutí koupit lístky v předprodeji na tomto odkaze ZDE.