Další body na konto Frýdku-Místku, Litoměřice rysi porazili 5:2
Do Polárky naposledy v této sezoně zavítaly Litoměřice. V první třetině se zdálo, že nepadne ani jedna branka. Nakonec padly dvě z domácích hokejek. Druhá třetina byla velmi pestrá a rozhodla o zbytku utkání. Závěrečná dvacetiminutovka byla velice zdlouhavá, ale nakonec i v ní padla branka a rysi brali všechny body.
50. kolo, sobota 26.1.2019, Hala Polárka
5:2
2:0, 2:1, 1:1
L. Daneček – Hrachovský, Husák, Bartko, Zahradníček, Haman, D. Stránský – Martynek (A), Novotný, Mikulík (C) – Kofroň, Hladonik, Christov – Rudovský, Peterek, Klimša (A) – Kaukič, Motloch, J. Kalus.
HC Stadion Litoměřice
Tomáš Král – Smetana (A), Pavlas (C), Strejček, Marcel, A. Rulík, Jebavý (A), Dluhoš – D. Merta, J. Kloz, Ščegolkov – M. Kadlec, Korkiakoski, Šik – Jirásek, Sklenář, J. Dvořák – Kropáček, Eret.
Branky a nahrávky: 15. Mikulík (Novotný, Husák), 19. Christov (Hladonik, Haman), 28. Kofroň (Christov), 34. Novotný (Rudovský), 57. Martynek – 31. Šik (M. Kadlec), 49. Ščegolkov (M. Kadlec). Rozhodčí: Fiala, Obadal – Novák, Kučera. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 1232.
Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek): Musím říct, že jsme dneska byli od první minuty lepší. Byl jsem až překvapený tím, jak jsme je přebruslovali, vlastně v podstatě ve všech herních činnostech jsme byli lepší. Dneska zasloužené vítězství. Všechny čtyři útočné trojice, obránci, všichni odehráli výborný zápas. Za nás velká spokojenost, doufám, že to bude pokračovat. Zbývá deset kol do konce, pořád jsme v boji o play-off. Musím klukům poblahopřát a doufat, že na to navážeme ve středu v Porubě.

Ihned po vhazování se domácí vydali do útočného pásma. Svižně začaly i Litoměřice. V páté minutě však došlo na přerušení hry, když došlo k poškození jednoho z mantinelu. Oprava netrvala dlouho a hra brzy znovu pokračovala. Bylo ale vidět, že oba celky už nehrály tak svižně a chvíli jim trvalo, než se znovu dostaly do tempa.

Frýdku-Místku se ale dařilo více. V patnácté minutě byla vidět první branka. Hosté se snažili udržet rysy pod kontrolou, ačkoli se jim to úplně nedařilo, jelikož zapomněli na Milana Mikulíka, který číhal v pravém kruhu. Patrik Husák dovezl kotouč do útočného pásma, kde jej předal Štěpánu Novotnému. Novotný pak poslal kotouč Mikulíkovi. Ten ho správně nasměroval za Tomáše Krále.

To Slezany dost nakoplo a dodalo jim to chuť k dalšímu gólu, jenž přišel o čtyři minuty později. Vít Christov si objížděl hráče v pásmu, až se dostal k modré čáře a z prostoru mezi kruhy vyslal ránu na Krále, za něhož puk propadl. Do kabin se odcházelo tak za stavu 2:0 pro domácí rysy.

Druhá dvacetiminutovka začala pěkným gestem hostů. Když jednomu z hráčů Litoměřic podklouzly brusle, rozhodčí chtěl vyloučit jednoho z domácích. Kališník ale vysvětlil rozhodčímu situaci a trest byl odvolán. Pak přišla branka Stadionu.

Otakar Šik se dostal do úniku. Kotouč se ale zastavil někde u betonů Lukáše Danečka, zároveň došlo k posunutí branky. Daneček dal nohy k sobě a tím se puk dostal až za červenou čáru. Slezany to ale nijak nerozhodilo a dále se drželi své hry. Což také potvrdil Štěpán Novotný svou brankou z mezikruží.

Závěrečná třetina byla dosti zdlouhavá kvůli častému přerušení hry. Zpestřením byl osobní desetiminutový trest Davida Klimši a trestný nájezd Víta Christova. Christov si chtěl Krále roztáhnout a zakončit, Král to ale dobře odhadl, a když Christov zakončoval, Král zůstal klidný a počkal. Závěrečná branka přišla z hokejky Rostislava Martynka. Pavlas nezpracoval kotouč v obranném pásmu domácích a Martynek se naskytl u nezpracovaného puku. Dostal se do úniku, soupeře nechal za sebou a v klidu zakončil za Krále.