Čtvrté utkání v týdnu již rysi bodově nezvládli
Litoměřice si na dlouhou cestu domů přibalily tři body. Kališníci měli v Polárce pokaždé lepší vstup do všech třetin, nakonec domácí tým porazili 1:5.
31., sobota 27.2.2021, hala Polárka
1:5
0:1, 0:2, 1:2

Honzík - Haman, Hrachovský, J. Adámek, Husák, Z. Malík, Repe, J. Michálek - R. Veselý, Mikulík, Šedivý - Martynek, D. Kindl, Klimša - Macháček, Peterek, Tomi - Matiaško, Stuchlík, Ramik. Trenér: Mojmír Trličík.

HC Stadion Litoměřice

T. Král - Marcel, Baláž, Výtisk, J. Holý, Kremláček, Jebavý, Černohorský - Jícha, Válek, M. Kadlec - M. Beran, Miškář, Procházka - Jindra, Soukup, Berka - L. Stehlík, Urban, Konečný. Trenér: David Bruk.

54. Haman (Klimša, Tomi)
2. Berka (M. Beran, Miškář), 21. M. Beran (Miškář), 25. Konečný (Procházka, Kremláček), 43. Berka (Jindra, T. Král), 52. Procházka (M. Beran, Kremláček)
Vyloučení: 2:4
Využití: 0:0
V oslabení: 0:1
Střely na branku: 28:43 (10:16, 12:13, 6:14)
Zblokované střely: 14:7
Vhazování: 39:36
Rozhodčí: Ondráček, Marek - Gančarčík, Zedník
Diváci: bez diváků

Jiří Raszka (asistent trenéra HC Frýdek-Místek): Neměli jsme vůbec dobrý vstup do utkání, kdy prvních pět minut nám vůbec nejely nohy. Soupeř byl aktivní. Pak se hra vyrovnala a podle mně jsme pak ve hře pět na pět byli lepší. Měli jsme tam nějaké šance, bohužel je kluci nedokázali proměnit. V těch předchozích zápasech se nám dařilo, přiklonilo se k nám několikrát i to štěstíčko, bohužel dnes jsme ani z těch vyložených šancí skórovat nedokázali. Soupeř byl lepší, živější a my musíme sportovně uznat, že je to tým, kterému se teď daří. Jejich hráči mají dobrý pohyb, což nám trošičku dělalo problémy. V první polovině utkání nám chyběl i takový ten důraz kolem brány. Rozdíl byl v osobních soubojích, které jsme často prohrávali a tím pádem jsme pořád museli bojovat o kotouče. Stálo nás to hodně sil a chtě nechtě prostě pro nás to byl třetí zápas ve čtyřech dnech a čtvrtý v sedmi. Bohužel to dnes nevyšlo, ale my se teď dobře nachystáme na poslední dva zápasy, které nás ještě čekají a o to předkolo se porveme.

David Bruk (trenér HC Stadion Litoměřice): Jsme samozřejmě spokojeni, a to nejen s vítězstvím, ale i tím, jak jsme vstoupili do zápasu a pak odehráli celé střetnutí.

Stejně jako v našem prvním vzájemném utkání letošní sezony, tak i tentokráte se kališníci ujali velmi brzkého vedení. Na konci 2. minuty se k odraženému puku dostal Marek Berka, který jej následně dokázal propálit přes klubko hráčů do branky. Litoměřice se tak ujaly v Polárce vedení - 0:1. Vzápětí mohlo být po chybné rozehrávce hostí srovnáno, když se do střelecké pozice mezi kruhy dostal Stuchlík, s jeho ránou si však brankář Král poradil. V úvodu 13. minuty jsme si oddechli. Při vyloučení Radka Veselého se totiž k zakončení dostal hostující Urban, toho však fantastickým zákrokem vylapal gólman Honzík. Čisté konto si pak na druhé straně stále udržoval Tomáš Král, kdy proti němu neuspěl náš nejproduktivnější hráč, Ondrej Šedivý. Když pak neuspěl v zakončení ani Štěpán Macháček, skončila úvodní dvacetiminutovka těsnou výhrou Severočechů v poměru 0:1.

Po změně stran si Severočeši dokázali vytvořit již tříbrankový náskok. To se po pětačtyřiceti vteřinách druhé periody kališníci nejprve zaskvěli krásnou kombinační akcí, kdy Matěj Beran v přečíslení dva na jednoho dokonale využil spolupráci se svým týmovým parťákem Miškářem - 0:2. Třetí gól pak hosté přidali dokonce v oslabení. Procházka svým důrazem vybojoval puk ve vlastním obranném pásmu a po úníku podél mantinelu předložil následně puk zcela volnému Jakubu Konečnému, který trefil přesně opuštěný kout naší branky - 0:3. Rysi se s nepříznivým vývojem smířit rozhodně nechtěli a neustále se snažili o zteč hostující branky. Ta jakoby byla dnes zakletá i s čarodějem Tomášem Králem v litoměřické brance.

Bohužel ani vstup do třetí třetiny domácím borcům nevyšel, když na počátku její třetí minuty se podruhé v tomto utkání prosadil Marek Beran, který si od domácí střídačky sjel mezi kruhy a přesně mířenou střelou nedal Honzíkovi v naší brance šanci - 0:4. Bodové naděje rysů se začínaly pomaloučku rozplývat. Když pak v čase 51:34 vstřelil Martin Procházka pátou branku, bylo už jasné, že domácí hráči nevyužijí zaváhání svých největších protivníků v boji o předkolo play off (Ústí totiž prohrálo na svém ledě s Přerovem 4:6, Benátky zase nestačily doma na Vsetín 1:4 a Kolín prohrál 2:5 v Šumperku). Slabou náplastí za dnešním utkání pak byl druhý gól v sezoně frýdecko-místeckého obránce Filipa Hamana. Železný muž naší sestavy (Haman je totiž nejvytíženějším hráčem rysů, pozn. red.) dostal přihrávku od Klimšy a litoměřického brankáře Krále překonal ranou k pravé tyči - 1:5.

Litoměřice tak na našem ledě potvrdily svou výbornou formu, když v posledních devíti zápasech dokázali v osmi případech zvítězit. Rysi naopak po třech výhrách v řadě vyšli bodově naprázdno. Nezbývá nic jiného, než stále věřit. V průběžné tabulce patří po dnešku rysům 13. pozice, kdy se bodově nic nezměnilo. Na dvanácté Ústí nad Labem ztrácíme stále tři body, máme však oproti soupeři odehrán o jeden zápas více. V dalším kole se postavíme proti Porubě. Hrát se bude znovu v hale Polárka, a to v sobotu 6. března od 17 hodin.