Černý víkend! Rysi prohráli i druhý zápas
Dva dny, dva domácí zápasy a bohužel i dvě prohry zaznamenal v uplynulém víkendu tým Frýdku-Místku. Z duelu proti Přerovu vyválčili alespoň bod. Proti Litoměřicím už ale vyšli na prázdno.
17., neděle 13.10.2019, Hala Polárka
2:4
0:1, 2:1, 0:2
Malík (L. Daneček) – Hrachovský, Kudla, J. Michálek, L. Kovář, Haman, J. Adámek – Martynek, Novotný, Mikulík – Motloch, D. Květoň, Kvasnica – Klimša, Przybyla, Eret – Geidl, Čmiel, D. Stránský
HC Stadion Litoměřice
A. Beran (Sklíba) – Šalda, Kukla, Strejček, Dajčar, Klejna, Marcel – Voženílek, Jícha, M. Kadlec – M. Beran, Střondala, Jánský – Šik, Přikryl, Korkiakoski – D. Sklenář, Vitouch, Kangas – Kropáček
21. Novotný (Martynek, L. Kovář), 39. Martynek (Kudla, Novotný)
20. Jícha (Strejček), 34. Kangas, 58. M. Beran (Jícha), 60. M. Kadlec (Voženílek, Marcel)
Diváci: 1005
Vlastimil Wojnar (Frýdek-Místek): Dneska toho rozhodlo víc. Zaprvé - neproměněné přesilovky, se kterýma se potácíme od začátku sezóny. Potom samozřejmě góly, které dostáváme v posledních pěti nebo třech minutách. Ty nám buď berou bod, nebo rozhodují zápasy ve prospěch soupeře. Dneska taky samozřejmě individualní chyby. Dneska toho bylo víc.
Daniel Tvrzník (Litoměřice): Já si myslím, že na domácích byl vidět ten včerejší zápas víc než na nás. My měli lepší pohyb a ve hře 5 na 5 jsme byli jasně lepší. Bohužel nás brzdilo časté vylučování a chvílemi jsme vypadávali z tempa. Myslím si ale že jsme zaslouženě zvítězili, i když samozřejmě ten gól dvě nebo tři minuty do konce bylo už trošku štěstí. Jsme strašně rádi, že jsme odvezli šest bodů z Moravy. To asi nikdo nečekal.

Frýdeckomístečtí hokejisté proti Přerovu o den dříve ztratili domácí neporazitelnost. V rámci předehrávky 17. kola proti Litoměřicím tedy chtěli určitě bodovat. Jenže zápas se nevyvíjel tak úplně podle jejich představ.

Litoměřice do utkání vlétly jako blesk. Aktivní hokejisté ze severních Čech byli rychlí a draví v útoku a za prvních pár minut několikrát prověřili brankáře Malíka. Sedmnáctiletý gólman ale puk bezpečně kryl a vyrážel. Po větších šancích na straně hostů se ve vlastním oslabení dostal k puku Milan Mikulík a přímo před gólmanem chtěl kotouč poslat do jeho protipohybu. Největší šanci domácích ale zmařil brankář Beran. Na první gól jsme si museli tedy počkat až do 20. minuty. Čas 18:20 a hosté pykají za krosček. Daří se jim dvakrát vyhodit, avšak rysi se opět dostávají do útočného pásma. Pak přichází zlomová nepřesná přihrávka a Josef Jícha míří sám do úniku. Před Malíkem zvolí střelu k tyči a ve vlastním oslabení posílá hosty do vedení.

Rysi ale na začátku druhé třetiny přichystali překvapení pro soupeře. Neuběhla ani minuta a Štěpán Novotný zvedá odražený puk nad brankáře Berana. Po neúspěšném nahození Kováře a teči Martynka tak domácí srovnávají krok. Hosté ovšem i druhou třetinu herně ovládli. Domácí často nestíhali a hlavně netrestali. A to ani prodlouženou přesilovku 2+2 minuty, když za katrem seděl Radim Šalda. Obrovská šance sice přišla, a to když Haman tvrdě vypálil od modré a jeho puk skočil na horní spojnici. Byly to ale opět Litoměřice, kdo skóroval. A dokonce s podobným scénářem. Na trestné seděl Voženílek, když se k puku dostal Kristian Kangas po velmi špatné přihrávce a zasadil tuhou ránu domácím. Opět ve vlastním oslabení. Mohlo být však ještě hůř. Necelou minutu poté rozhodčí zkřížil ruce a pískal se nájezd za sekání. Jenže Malík, stejně jako v zápase proti Dukle, předvedl svůj skvělý talent a Korkiakoskiho vychytal. Poté už opět úřadovali domácí. Štěpán Novotný vyhrál buly a posunul na Patricka Kudlu, Kudla z brankové čáry před ní a Martynek se v koncovce nemýlil. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

Třetí perioda už byla vyrovnanější, tedy alespoň ze začátku. Své šance zde měly oba týmy. A také oba týmy nedokázaly využívat přesilovky, naopak skvěle bránily oslabení. Necelé tři minuty před koncem ale přišel třetí tvrdý zásah severočechů. Matěj Beran dostal puk od svého spoluhráče, který se snažil najet mezi tři hráče domácích a už nehlídaný Malíka prostřelil. Definitivní konec poté pečetil Martin Kadlec, jenž opět v samostatném úniku poslal kotouč do odkryté Malíkovy klece. Domácí tak stejně jako v sobotním zápase podlehli svému soupeři, ovšem dnes proti Litoměřicím vyšli bodově naprázdno.