Béčko dostalo lídra do kolen. Jako první porazilo dosud suverénní Studénku
Frýdek-Místek dokázal to, co se zatím nikomu jinému nepovedlo. Porazili Studénku, která dosud v Krajské lize mužů neztratila v pěti zápasech ani bod. Rysi většinu zápasu tahali za delší konec. Po první třetině vedli 2:0. Ve druhé části zápasu se ale Studénka zlepšila a podařilo se jí snížit na rozdíl jediné branky. Ve třetí třetině pak hosté dokonce vyrovnali. Poslední slovo ale měli domácí hokejisté, o jejich vítězství rozhodl svým druhým gólem v zápase Mičulka. Stejný hráč pak ještě trefil prázdnou bránu a dovršil tak hattrick.
7., úterý 24.10.2017, hala Polárka
5:3
2:0, 1:2, 2:1
HC Frýdek-Místek "B"
Horváth – Golasovský, Gottwald, Vančo-Minařík (A), Flegr, Niedoba, J. Gonos – Janečka, Sluštík (C), Mičulka, Fiala, Vacula, Ondráček, Švána, Heralt, Ševčík, Zberovský
HC Studénka
Baldík – Martinčík, Tomášek, Orszulík – Pelikán, Janečka, Štubňa, Pokorný, Štepjak, Lička, Daron, Čaň, P. Gonos
Branky a nahrávky: 15. Janečka (Vančo-Mínařík), 16. Ševčík (Slovák, Niedoba), 28. Mičulka (Vančo-Mínařík), 48. Mičulka (Golasovský), 60. Mičulka (Sluštík) – 25. Tomášek (Čáň), 36. Martinčík (Tomášek), 43. Orszulík (Martinčík). Vyloučení: 5:10. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0.
René Slanina (HC Frýdek-Místek "B"): Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř. Studénka vedla tabulku bez ztráty bodu, to všechno odehrála venku. Věděli jsme, že mají kvalitní mužstvo, i když jich přijelo trochu málo. Hráli, myslím, na dvě obrany a tři útoky. Věděli jsme, že náš dobrý pohyb jim bude činit problémy. První třetina 2:0. Ve druhé třetině jsme sice v oslabení udělali hloupou chybu, dostali jsme na 2:1. Potom jsme dali na 3:1 a všichni chtěli útočit. Nemysleli jsme na zadní vrátka a za to nás soupeř potrestal. Ve třetí třetině jsme hráli na tři kompletní řady a tam to bylo o naší vůli. Soupeř hrál velmi kvalitně a začal nás tlačit. Jsme rádi za výsledek a za body. S předvedenou hrou nejsme jako trenéři až tak spokojení, ale samozřejmě všemi deseti bereme tři body.
Miroslav Pokorný (HC Studénka): Byli jsme tady v malém počtu. Potýkáme se se zraněními, máme tady kluky, co jsou v rekonvalescenci, takže se do zápasu teprve dostávají. Jsme v omezeném počtu. Myslím si, že nám nevyšla první třetina. Nevím příčiny, možná jsme méně bruslili, z toho vyplynuly sporné a nesporné fauly, o tom se bavit nebudeme. Vlastně i v druhé třetině jsme vyprodukovali oslabení. Chyběla nám disciplinovanost, tímhle jsme si zápas prohráli. Myslím si, že kdybychom hráli pět na pět, dokázali bychom zápas obrátit. Vyrovnali jsme na 3:3, škoda, že jsme pak nevydrželi, ten gól jsme chtěli dát my, ale dal ho soupeř. Pak jsme zkoušeli, jestli to vyjde, dostali jsme gól do prázdné, ale to k hokeji patří.

Frýdek-Místek vstoupil do utkání dobře, už na konci páté minuty si vynutil dobrým pohybem přesilovou hru. Tu ovšem domácí nevyužili, stejně jako pak další tři v první třetině. Studénka hrála v oslabení velmi dobře.

Co se ale nepovedlo Frýdku-Místku v početní převaze, to zvládl v rovnovážném počtu hráčů na ledě. Trest Orszulíka byl už osmnáct sekund minulostí, ale rysi si udrželi tlak v útočném pásmu a střelou mezi betony otevřel skóre Lukáš Janečka. Za pouhých 28 sekund později lovil brankář Studénky Jan Baldík puk ze své brány podruhé, to když ho překonal Vojtěch Ševčík.

V prostřední části se Studénka viditelně zlepšila a ukazovala, že není po pěti zápasech stoprocentní náhodou. Ve 24. minutě využil Marek Tomášek toho, že Vojtěch Ševčík upadl a proměnil samostatný nájezd na Horvátha.

Reakce domácích na sebe ale nenechala dlouho čekat. Domácím se konečně zadařila přesilová hra. Velkou šanci Golasovského ještě Baldík zlikvidoval. Pak se ale před jeho brankou vytvořil další závar, on nebyl v ideálním brankářském postavení a toho domácí využili. Střelou z první z pravého kruhu se prosadil Tomáš Mičulka, nejproduktivnější hráč rysů.

Frýdek-Místek měl tak zpět své dvoubrankové vedení a v dalších minutách ho mohl i navýšit. Dvakrát hrál přesilovou hru pěti proti třem. Poprvé 22 sekund, podruhé více než minutu. Ale ani v jednom případě se puk v brance Studénky netřepotal.

A tak přišel trest. Pět minut před koncem druhé části zápasu ujeli hosté po chybě obrany Frýdku-Místku do přečíslení tři na jedno a to dokázali využít. Autorem snížení na 2:3 byl Václav Martinčík. Další branky už ve druhé třetině nepadly, a tak slibovala ta třetí pořádné drama.

Studénka do ní nastoupila plná odhodlání s výsledkem ještě něco udělat. A netrvalo dlouho a hosté skutečně vyrovnali. Petr Orszulík dostal přihrávku mezi kruhy, měl dost času na to, aby zamířil a střelou k tyči překonal Horvátha.

Utkání ale do prodloužení nesměrovalo moc dlouho. Rysům se znovu podařilo na obdrženou branku relativně rychle reagovat. Tomáš Mičulka ukázal, proč patří mezi největší tahouny béčka Frýdku-Místku. Dostal prostor na pravém křídle a přesnou ranou nad rameno překonal Baldíka dnes podruhé a rysi vedli 4:3.

V závěru to zkoušela Studénka i bez brankáře v šesti hráčích proti pěti, ale nebylo jí to nic platné. Naopak ještě sama jednou inkasovala, když gólem do prázdné brány dovršil hattrick Tomáš Mičulka. Frýdek-Místek tak porazil Studénku 5:3.