Rysi zachránili v závěru výhru nad Přerovem a posunuli se v tabulce před něj
Dlouho to vypadalo, že zápas Frýdku-Místku s Přerovem bude o jednom gólu. Ten vstřelil v první třetině Vít Christov a těsný náskok rysům držel až do třetí třetiny. Pět minut před koncem však z přesilovky vyrovnal Pala a ve vzduchu viselo prodloužení. Na to ale nakonec díky skvělému závěru domácích hokejistů nedošlo. O necelou minutu později totiž vedení Frýdku-Místku vrátil Marián Adámek a gólem do prázdné brány pak stanovil konečné skóre 3:1 Lukáš Kaukič.
16., sobota 21.10.2017, hala Polárka
3:1
1:0, 0:0, 2:1
Strmeň – L. Kovář, Haman, Ovčačík, Zahradníček, Bartko, Piegl, D. Stránský, M. Adámek – J. Kalus, Pechanec, Kaukič – Christov, Bajtek, Kofroň – Kafka, Przybyla, Klimša.
HC ZUBR Přerov
Klimeš – Malina, Chmelíř, M. Novotný, Čáp, Pala, Zbořil – Plášek, T. Sýkora, M. Kratochvíl – Milan Procházka, Pšurný, Koblar – Goiš, Berger, F. Dvořák – Šlahař, Navrátil.
Branky a nahrávky: 7. Christov (Kofroň, Pechanec), 57. Adámek (Kofroň, Pechanec), 60. Kaukič (Pechanec) – 56. Pala (T. Sýkora, Pšurný). Rozhodčí: Jan Doležal, Tomáš Zbořil - Michal Jílek, Martin Šperl. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 36:29. Diváci: 1492.
Marek Malík (HC Frýdek-Místek): Bojovné utkání, které je s Přerovem vždycky. Tvrdý zápas, čekali jsme, že to tak bude. Jsme s výsledkem spokojeni i s předvedenou hrou, která byla chvílemi spíše bojová než hokejová. Ale bohužel jsme v takové sestavě, jaké jsme. Kluci nám naskakují z důvodu buď kvůli zranění, nebo kvůli povolání do A týmu. Jsme rádi, že se s tou nečekanou rolí zhostí, tak jako se s tím zhostili dnes, a jsme rádi za ty tři body.
Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Z dnešního zápas jsme chtěli z Frýdku odvést body, bohužel to nevyšlo. V průběhu dvou třetin jsme měli dva samostatné nájezdy a dvě tyčky. Ve třetí třetině jsme soupeře přetlačili, vyrovnali jsme a pak jsme udělali v naší třetině vlastním přičiněním školáckou chybu. Nemůžeme prohrát zápas, pokud padesát pět minut dřeme. Pokud srovnáme skóre, už to musíme dovést do zdárného konce. Dneska jsme neuhráli ani bod.

První třetina zápasu nabídla vyrovnanou partii. Hned v druhé minutě zápasu se nechal vyloučit Filip Bajtek a hosté z Přerova si vytvořili tlak v útočném pásmu. Ani jedna střela ovšem brankáře Strmeně neohrozila. Skóre zápasu otevřeli domácí hráči na hraně šesté minuty. Antonín Pechanec dokázal vybojovat útočné pásmo. Poté nahodil puk na branku a několik hráčů před brankářem tečovalo puk. Jako poslední se k puku dostal Vít Christov, kterému stačilo jenom nastavit hokejku. Brankář Klimeš už nedokázal reagovat.

O dvě minuty se fanoušci domácího málem mohli znova radovat. Dan Przybyla si našel místo ke střele a svou bekhendovou střelou orazítkoval levou tyč. Za pár okamžiků se i hosté dostali do skvělé příležitosti. Filip Dvořák se při individuálním průniku objevil naprosto osamocen před brankářem, pokusil se o kličku před brankářem. Strmeň se ovšem nenechal nachytat a střelu dokázal tečovat, ta posléze skončila na pravé tyči. Minutu před koncem úvodní třetiny si puk opět vybojoval Filip Dvořák a obtočil se kolem brankáře. Brankář se nenechal nachytat a střelu z ostrého úhlu zlikvidoval. Víc už první třetina nenabídla.

Druhou třetinu lépe zahájili hosté z Přerova. Hned v úvodu dokázali vytvořit tlak na soupeře. Na hraně sedmé minuty se domácí dostali do velké šance. David Klimša se dostal do opravdu velké šance. Před brankářem si posunul puk doprava a jeho střela skončila ve výzbroji gólmana. Po pěti minutách hry se do velké příležitosti dostal Zdeněk Čáp. Od modré čáry vyslal nenápadnou střelu na braku. Domácí brankář se za ránou pouze ohlédl a měl štěstí, že orazítkovala tyč. Brankář Strmeň v závěru druhé třetiny předvedl několik dobrých zákroku a držel vedení svého týmu.

Poslední dvacetiminutovku hosté řádně zdramatizovali. Radomír Pala v padesáté šesté minutě vrátil svůj tým zpátky do boje o tři body, když propálil naprosto všechno, co mu stálo v cestě. Ovšem ani ne o minutu později po skvělé souhře Antonína Pechance, Davida Kofroně a Mariána Adámka se domácí ujali vedení. Hosté se snažili zvrátit toto skóre odvoláním brankáře. Tohle rozhodnutí hostům vůbec nijak nepomohlo a jakmile se Pechanec dostal k puku, ihned jej poslal na blížícího se Lukáše Kaukiče. Ten kotouč s ladností poslal do prázdné brány a Přerovu tak pohasly všechny naděje na body.