Béčko vyzve zatím stoprocentní Studénku
Preview k zápasu
"B" tým Frýdku-Místku čeká v úterý od 17:45 v domácí hale Polárka pořádná výzva. Střetnou se totiž ze Studénkou, která zatím v Krajské lize mužů neztratila ani bod a je v tabulce na první místě. A to i přesto, že má až o dvě odehraná utkání méně oproti konkurenci.

Mladí rysi chtějí udržet vítěznou náladu

Béčko Frýdku-Místku má zatím za sebou šest utkání a se ziskem dvanácti bodů se řadí na čtvrté místo tabulky, přičemž oproti většině týmům má odehraný o jeden zápas méně. Výkony Frýdku-Místku mají od začátku sezony proměnlivý charakter.

Hned v prvním a druhém kole vystřídala výhru 7:4 nad Rožnovem pod Radhoštěm prohra 4:7 s Porubou "B". Pak přišly dvě výhry nad Bohumínem a Krnovem, aby dostali mladí rysi „nařezáno“ 2:7 od Českého Těšína. Naposledy si naopak sami s chutí zastříleli, Horní Benešov doma porazili jasně 7:0.

Lídrem týmové produktivity je zatím Tomáš Mičulka, který bodoval kromě nešťastného zápasu s Českým Těšínem ve všech utkáních. Celkem má na kontě už deset kanadských bodů (4+6). Naposledy zažil tříbodový večer (2+1) Lukáš Janečka a pomohl k výhře Rysů 7:0 nad Horním Benešovem. „Mrzí mě, že jsem nedal hattrick, už jsem ho dlouho nedal. Ale jsem rád za tři body,“ řekl Janečka po utkání.

Studénka hraje jenom venku, přesto stále vítězí

Studénka zatím vládne tabulce Krajské ligy mužů Moravskoslezského kraje. Ač má odehraných jen pět utkání, což je nejméně ze všech, je o skóre na první místě s vynikajícím skóre 29:12. V konečném výsledku zápasů se nikdo Studénce nepřiblížil blíž než na dva góly. To se povedlo Krnovu a naposledy Orlové, oba prohráli shodně 2:4.

Studénka byla nucena zatím všechny zápasy odehrát na stadionech soupeřů, protože její vlastní zimní stadion je nevyhovující a nesmí na něm hrát žádná mistrovská utkání. 20. října rozhodla rada města na svém mimořádném zasedání definitivně o tom, že bude stadion Studénky uzavřen. I přes tuto velkou svízel jsou hokejisté Studénky zatím neporazitelní.

Naposledy Studénka přehrála Orlovou 4:2. Hostům se povedl už vstup do utkání, ve 3. minutě se trefil Tomášek. Domácí pak sice srovnali, ale díky branky Orszulíka stejně Studénka první třetinu vyhrála. Ve třetí části zápasu pak definitivní náskok vytvořili Štubňa s Janečkou a snížení Orlově tři minuty před koncem už nehrálo roli.

Studénka dokázala vyhrát i přesto, že řada hráčů byla zraněných a někteří se omluvili kvůli pracovním povinnostem. „Všichni kluci utkání odmakali, zaslouží mé poděkováni, bylo to hodně náročné utkáni a hlavně na konci zápasu bylo důležité, že jsme přečkali všechna ta vyloučení. V brance podal perfektní výkon Honza Baldik, to byl základ úspěchu,“ hodnotil výkon svých svěřenců trenér Pokorný.