Ani Martynkův hattrick na Kladno nestačil, rysi prohráli v prodloužení

Nádherný zápas s hořkou tečkou. Tak by se dal nazvat duel s kladenskými Rytíři, který Frýdek-Místek nakonec prohrál 5:6 v prodloužení. Zápas ale bavil. V samotném začátku rysi dvakrát vedli, ale soupeř se vždy dotáhl. Pak se role otočily a pro změnu domácí třikrát smazali náskok hostů. Hned třikrát domácí fanoušky zvedl ze sedadel Rostislav Martynek, který si připsal hattrick. Prodloužení však Slezanům nevyšlo, rozhodl ho Petr Vampola.
16. kolo, sobota 20.10.2018, hala Polárka
5:6p
2:3, 2:1, 1:1 - 0:1
Hamerlík – Žovinec, Husák, Haman, Zahradníček, Bartko, Krisl, Matyáš – Hladonik, Mikulík (C), Kofroň – Peterek, Novotný, Rudovský – Martynek (A), Przybyla, Raška – Christov, Klimša (A), J. Kalus
HC Rytíři Kladno
Cikánek – Nash, Zajíc, P. Hořava (A), Zelingr, Kehar, J. Říha – Kubík, Vampola (C), Zikmund – Jelínek, T. Kaut, Redlich – Hajný, Svedlund, Bláha.
Branky a nahrávky: 3. Mikulík (Kofroň), 7. Raška (Krisl, Martynek), 25. Martynek (TS), 27. Martynek (Raška), 51. Martynek (Przybyla, Bartko) – 5. Bláha (Nash, Zajíc), 16. Kubík (Nash, Redlich), 17. Zikmund (Kubík, Nash), 26. Jelínek, 42. Zikmund (Zajíc, T. Kaut), 61. Vampola (Zikmund, Kehar). Rozhodčí: Přikryl, Fiala – Karel Lukš, Novák. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 24:37 Diváci: 1852.
Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek): Myslím si, že to byl výborný zápas, rychlý, mělo to nasazení, fanoušci byli výborní, tisíc osm set lidí, spousta gólů. Mohli jsme rozhodnout, taky jsme mohli dostat na 5:4. Hamas (Peter Hamerlík) nás na konci dobře podržel. Celý tým fungoval od osmé minuty. Před zápasem bychom brali jeden bod všemi deseti, ale samozřejmě se každý bod počítá.
Jindřich Lidický (Rytíři Kladno): Celý zápas byla taková přetahovaná. Chvíli vedli domácí, chvíli my. Když už to vypadalo, že bychom mohli mít tři body, tak jsme dostali zbytečnou branku. Domácí ale hráli velmi dobře, takže jsme spokojení, že jsme to urvali aspoň v prodloužení. Od začátku jsme hráli jen na tři lajny a hráči to zvládli výborně. Mělo to náboj a zvládli jsme bruslit až do posledních minut.

První třetina začala před velmi slušně zaplněnou Polárkou ve velkém tempu. Už v první minutě hosté dvakrát faulovali a Frýdek-Místek si zahrál dvojnásobnou přesilovku. Tu sice přímo nevyužil, ale povedlo se mu skórovat, když byli Rytíři ještě ve čtyřech. Přihrávkou přes celou šíři pásma na pravý kruh nepohrdl kapitán Milan Mikulík.

Vedení však Slezanům nevydrželo dlouho, už po necelých třech minutách bylo srovnáno, když kotouč po odrazu od zadního mantinelu dorazil za záda Petera Hamerlíka Štěpán Bláha. Přestřelka pokračovala. V sedmé minutě dorazil střelu Jiřího Krisla Adam Raška a domácí opět vedli.

Ani tentokrát ovšem své vedení neudrželi, závěr třetiny vyšel lépe Kladnu, které se prosadilo dvakrát během minuty a dvou sekund. Nejprve puk dorazil za čáru Adam Kubík a poté se trefil z mezikruží Ladislav Zikmund.

Domácí hokejisté měli dobrý vstup do druhé třetiny a povedlo se jim ve 25. minutě srovnat na 3:3. Konkrétně se o to zasloužil Rostislav Martynek mistrně proměněným trestným střílením. Jenže radost Frýdku-Místku vydržela jen minutu a dvanáct sekund. Rychlá reakce se povedla Šimonu Jelínkovi, který dorazil volný puk za Hamerlíkova záda.

Také Slezané ale dokázali rychle reagovat. Ve 27. minutě se prosadil opět Rostislav Martynek a znovu bylo vyrovnáno, 4:4. Tentokrát stál kapitán rysů na správném místě a dorážel střelu Adama Rašky. V závěru druhé třetiny si oba týmy zahrály v početní převaze, ale branka už nepadla.

Na závěrečnou třetinu přišel na kladenskou střídačku Jaromír jágr a na hosty to mělo okamžitý efekt, hned ve 42. minutě se prosadil z dorážky z bezprostřední blízkosti Ladislav Zikmund, pro kterého to byl už druhý gól v zápase.

Hosté ale ani tentokrát vedení neudrželi, domácí opět dokázali vyrovnat. Z pravé strany přesně zamířil Rostislav Martynek a dokončil svůj hattrick. Stadion bouřil a oslavoval domácího hrdinu. Do konce třetí třetiny ještě bylo k vidění několik šancí, ty největší měli hostující Petr Vampola, kterého ale hned dvakrát skvěle vychytal Hamerlík, a zaskvěl se také brankář Kladna Lukáš Cikánek, který zase zneškodnil ránu Jana Hladonika.

Po šedesáti minutách hrací doby rozhodnuto nebylo, takže se ke slovu dostalo prodloužení. To nakonec trvalo pouhých čtyřiadvacet sekund. Poté, co svou šanci nevyužil Hladonik, trestal na druhé straně kapitán Rytířů Petr Vampola, které propálil Hamerlíka mezi rukou a tělem. Bonusový bod tak putuje do Kladna.