Slezané přivítají po dvou výhrách silné Kladno
Vypadá to, že změna trenérské dvojice prospěla, protože se konečně dostavují výsledky v podobě výher. Po nástupu Vlastimila Wojnara a Jozefa Daňa získal Frýdek-Místek maximální počet bodů. Nyní se ovšem teprve ukáže, jak na tom rysi doopravdy jsou, jelikož přijedou Rytíři. Úvodní buly je naplánováno na 17:00 hod.

Dva zápasy, šest bodů

Teprve podruhé v letošní sezóně šla vidět spokojenost fanoušků v hale Polárka. Po úspěšném utkání v Prostějově zavítala do Frýdku-Místku Kadaň. V první třetině byly k vidění velké zvraty, když na začátku otevřeli brankový účet rysi, ale o tři minuty později byli ve vedení hosté. Odpověď domácích ovšem byla rovněž rychlá a do šaten se šlo za stavu 2:2.

Ve druhé dvacetiminutovce šli do vedení opět Trhači, ovšem následně se o obrat postaral Hladonik a Frýdeckomístečtí vedli před posledním dějství 4:3. Konec utkání si už domácí pohlídali a počtvrté v letošní sezóně zvítězili. Aktuálně je tak Frýdek-Místek na třinácté pozici s dvanácti body. Nejproduktivnějším hráčem je s devíti body kapitán Milan Mikulík, ovšem nejlépe to pálí Janu Hladonikovi, který se trefil hned pětkrát v šesti zápasech.

Kladno bojuje o čelo tabulky i bez Jágra

Rytíři se po klopýtavém začátku sezóny rozjeli a momentálně se nacházejí na druhém místě s dvaceti devíti body. Před posledním zápasem v Litoměřicích si Kladenští připsali hned pět výher v řadě. Ovšem na ledě Litoměřic to byli domácí, kteří šli do vedení. Vteřinu před koncem první třetiny ale srovnal Zikmund. Ve druhém dějství otočil utkání Vampola, ale ke konci periody bylo opět srovnáno. Ve třetí dvacetiminutovce se prosadili pouze domácí a Kladno prohrálo 2:3.

Nejproduktivnějším hráčem Rytířů je hned se šestnácti body Vampola, který se o první příčku dělí taky v počtu gólů společně se Zikmundem a Kubikem. Všichni tři hráči mají na účtu sedm vstřelených gólů. Trenérskou dvojici skládá Jindřich Lidický s Davidem Čermákem.

A co Jaromír Jágr? Podle dosavadních informací ani tentokrát nezasáhne do utkání jako hráč, ovšem k vidění bude na střídačce po boku právě zmíněných trenérů a bude se tak snažit svými zkušenostmi znepříjemnit den frýdeckomísteckým fanouškům.

V prvním vzájemném zápase uspělo Kladno

Hned v prvním kole se proti sobě utkala dnešní mužstva na ledě Rytířů. První třetina sice branku nepřinesla, ale ve druhé periodě to napravil v přesilové hře Vampola. Slezané tak před posledním dějství prohrávali 0:1. Něco málo po minutě hry ve třetí periodě zvýšil náskok Říha.

Následně sice dal naději Frýdku-Místku v přesilové hře Rudovský, ale okamžitě odpověděl Strnad a posléze korigoval výsledek rovněž v přesilovce Kubik. Kladno tak vyhrálo jasně 4:1.