Ač jsme soupeře přestříleli, na body to nestačilo
Rysy potkala výsledková krize, ze které budeme chtít co nejrychleji ven. Pardubický B tým jsme v domácím zápase jasně přestříleli, sérii neúspěšných výsledků jsme ale prolomit nedokázali.
35., sobota 7.1.2023, hala Polárka
2:4
1:1, 0:0, 1:3

Mokry - Teper, Žůrek, Kowalczyk, Zeleňák, Kareš, Sova, Homola - Dostálek, A. Zeman, Svačina - Doktor, Vrdlovec, Macháček - Łyszczarczyk, Haas, Klimša - Ramik, Matěj, Geidl. Trenér: Martin Janeček.

HC Dynamo Pardubice B

Klouček - Bukač, Zdráhal, Chabada, Hanousek, Nedbal, Kaštánek, Kubíček - T. Zeman, Rákos, Rouha - T. Urban, Hruška, T. Svoboda - Kaplan, Kaut, Belluš - O. Rohlík, P. Machač, Lichtag. Trenér: Václav Baďouček.

12. Kowalczyk (Svačina, Haas), 52. A. Zeman (Kowalczyk, Haas)
1. Rákos, 41. Bukač (T. Urban, T. Svoboda), 47. Hruška (Rákos, Hanousek), 60. T. Svoboda (Hruška, Zdráhal)
Vyloučení: 4:5
Využití: 2:2
Střely na branku: 33:20 (14:11, 9:3, 10:6)
Zblokované střely: 7:9
Vhazování: 32:36
Rozhodčí: Valenta, Petružálek - Veselý, Peluha
Diváci: 858

Martin Janeček (trenér HC Frýdek-Místek): Výsledek není určitě veselý, když máme ze zápasu nula bodů, což je špatně. Nicméně je si třeba uvědomit, že Pardubice neskutečně posílily, že jsou tam hráči, kteří hrají stabilně za A tým, takže to mužstvo má obrovskou sílu. Myslím si ale, že ten obraz hry byl velice slušný. V první třetině to tempo sice trochu rozbily přesilovky a oslabení, pak se to ve druhé třetině zastavilo. Podle mě jsme ale nehráli vůbec špatně. Soupeř využil dvě naše oslabení, my jsme také dali v přesilovce dva góly, ale prostě nás dnes obraly o body takové hloupé chyby, jako je zbytečný faul, nebo na buly hrajeme rukou. Za to jsme byli prostě potrestáni. Bohužel to kromě mladého Hasáka (Haas, pozn. red.) udělali zkušení hráči, což mě mrzí. Je ale jasné, že to neudělali schválně, včetně té první chyby, to se stane. Musíme si na to ale dávat pozor, jelikož nás to dnes stálo zápas. Podle mě kluci narozdíl od minulého zápasu proti Slavii, kdy ten náš výkon byl špatný, tak dnes naopak nebyl vůbec špatný. Jenže jsme těmi jednotlivými třemi chybami zápas prohráli.

David Havíř (asistent trenéra HC Dynamo Pardubice B): Dnes zápas rozhodly přesilovkové týmy, kdy si oba celky v tomhle pomohly. Nás nakopl trochu ten úvodní gól v té první minutě. Pak Frýdek vyrovnal, jak jsem již říkal, v přesilovce, ale pořád jsme pracovali, kluci dnes šlapali a byla tam vidět ta touha po vítězství. My už teď potřebujeme v naší situaci každý zápas bodovat. Takhle by to mělo vypadat i v těch dalších zápasech, které nás čekají.

Lepší vstup do zápasu měli hosté z Pardubic, nutno však uznat, že jsme jim gól doslova darovali. Rysi ve vlastním obranném pásmu chybovali v rozehrávce a zkušený Daniel Rákos tuto naší hrubici pohotově potrestal - 0:1. Na začátku dvanácté minuty nám Východočeši nabídli první přesilovou hru, když za vysokou hru putoval na trestnou lavici Belluš. Rysi se sice zpočátku nemohli dostat do přesilovkového postavení, ale jakmile se jim to povedlo, bylo s hostujícím celkem zle. V čase 11:54 nabil Svačina na modré Danielu Kowalczykovi a ten svou třetí trefou v sezoně vyrovnal na 1:1. Vzápětí mohlo být na naší straně ještě veseleji, když Svačina tentokráte přihrál do jízdy Adamu Zemanovi, tomu ale jeho bekhendový pokus gólman Klouček kryl. V polovině 15. minuty jsme si vypracovali další slibnou příležitost, když jsme neuspěli v situaci tři na jednoho. Mladému Haasovi hostující obránce zblokoval střelu do ochranné sítě za brankou. Šanci na změnu skóre měli ještě před koncem první třetiny také hosté. Urban dostal zpětnou přihrávku, naštěstí pardubický útočník pálil vedle Mokreho branky. Když pak své příležitosti neproměnili ještě Haas, Homola a na druhé straně Zdráhal, skončila úvodní dvacetiminutovka smírně 1:1.

Změny skóre se diváci po první změně stran nedočkali. Východočeši se mohli znovu vrátit do vedení v polovině základní hrací doby, kdy se po Svobodově přihrávce octil v šanci Urban, na našeho gólmana si ale hostující forvard nepřišel. Uspět nedokázal ani Hruška, který dostal ideální přihrávku do úniku. Šest minut před druhou sirénou jsme šli poprvé v zápase do čtyřech, když byl vyloučen Łyszczarczyk. Po návratu polského reprezentanta jsme hostující celek přitlačili a z tlaku jsme mohli přidat druhou branku v utkání. Bohužel po Macháčkově přihrávce netrefil Łyszczarczyk prázdný kout Kloučkovy branky.

Třetí část zápasu jsme začali ještě v oslabení, když do vypršení Vrdlovcova trestu zbývalo devětadvacet vteřin. Bohužel jsme oslabení přečkat nedokázali. V čase 40:27 totiž zavezl do naší třetiny puk Urban, který jej následně předložil Danielu Bukačovi, a ten z mezikruží pálil přesně do levé šibenice - 1:2. Kopec smůly si v dnešním zápase vybral ve 45. minutě Łyszczarczyk, který pálil pouze do brankové konstrukce. O dvě minuty později jsme hostům nabídli další možnost početní převahy a rezerva Pardubic nabídnutou výhodou nepohrdla. Jan Hruška, který poslední celek soutěže posílil na měsíční hostování ze Znojma, dostal ideální přihrávku a rysi si výrazně zkomplikovali svou situaci v dnešním zápase - 1:3. Devět minut před vypršením základní hrací doby se proti pravidlům provinil hostující Chabada. Rysi vycítili šanci a po třiatřiceti vteřinách hry to bylo rázem už jen o jednu branku. Kowalczyk pálil, brankáři Kloučkovi propadl puk mezi betony a Adam Zeman jej stačil před dotírajícími zadáky soupeře dorazit do prázdné branky - 2:3. V závěru jsme zkusili hru bez brankáře, vyrovnat se nám už nepodařilo. Ba naopak! Dvě vteřiny před koncem pečetil výhru pardubického béčka střelou do prázdné brány Tomáš Svoboda - 2:4.

Tým musí zvednout hlavy a pokusit se bodovat třeba už teď v pondělí v Šumperku. "Musíme se připravit na styl hry domácího celku, kdy oni hrají hodně brejkově, navíc neskutečně bruslí a hrají doslova jak o život. Přesně tak dnes hrály i Pardubice. Tohle jsou pro nás soupeři neskutečně nepříjemní. My musíme akorát ty hlavy zvednout, věřím, že se chytneme. Ti kluci dnes nehráli vůbec špatně, za což je musíme pochválit. Musíme si jen pro příště dát pozor, aby nám chyby takového typu neprohrávaly ty zápasy. Já jim ale nemůžu vytknout úsilí, koncentraci a přípravu na zápas, protože vím, jak se dva dny na to utkání připravovali. I proto mě moc mrzí, že jsme toto utkání prohráli. Říkám, já těm hráčům, které jsme tady vybrali, věřím a ačkoliv jsme hodně mladý celek, a obrana je momentálně bez Havránka hodně nezkušená, tak si myslím, že to mužstvo bude prostě šlapat," dodal po zápase domácí trenér Martin Janeček.

PARTNER UTKÁNÍ

* Nejužitečnějším hráčem proti pardubickému béčku je útočník Oskar Haas. Ten ve třetím vzájemném duelu zaznamenal již svůj šestý kanadský bod, když Východočechům vstřelil tři branky a na tři góly pak přihrál svým spoluhráčům.

* Útočník Alan Łyszczarczyk odehrál za rysy jubilejní 70té prvoligové utkání. Blahopřejeme, Alane!!

* Svůj jubilejní zápas odehrál také i útočník Pavel Matěj. Ten si připsal svůj 40tý start za frýdecko-místecký celek. No a když už jsme u těch kulatin, tak 30tý zápas odehráli další dva útočníci, Oskar Haas s Adamem Zemanem.

* Sudí Jakub Valenta nás pískal v první lize již potřinácté, ale vůbec poprvé jsme jej mohli přivítal v našem domovském stánku. Předchozích dvanáct duelů totiž rozhodoval vždy na kluzišti soupeřů. Letos nás pískal například v Praze na Slavii při výhře rysů po samostatných nájezdech.

V příštím týdnu si hráči pořádně máknou, čeká je totiž porce tří utkání v krátkém sledu. Hned v pondělí 9. ledna pocestujeme do Šumperku, kde utkání s tamními Draky začíná v 18:00 hodin. Ve stejný čas pak budeme hostit ve středu 11. ledna na domácím ledě tým z Poruby. Na toto utkání si můžete zakoupit vstupenky v předprodeji, a to přes webový portál Enigoo - odkaz ZDE. V sobotu 14. ledna nás pak čeká další výjezd, tentokráte do Zlína. Pokud také toužíte podpořit rysy v důležitém utkání, přijměte tedy pozvání na autobusový výjezd. Autobus bude od haly Polárka vyjíždět v 15:00 hodin, zápas pak startuje od 17:30 hodin.

Půjde tak o čtvrtý výjezd, ty předchozí tři (Zlín, Přerov a Poruba) byly však úspěšné, jelikož rysi pokaždé zvítězili. Nutno dodat, že velkou zásluhu na tom měli pokaždé věrní fanoušci HC Frýdek-Místek, kteří byli na stadionech rivalů vždy pořádně vidět a slyšet. Také tentokrát věříme, že náš kolektiv neodjede ze zimního stadionu Luďka Čajky s prázdnou a zažijeme spolu další radostné chvíle. Neseďte tedy doma, pojeďte podpořit náš tým do Zlína!