Zpátky na hokej: Rysi v pondělí vyzvou lídra z Třebíče
Preview k zápasu
Reprezentační pauza hlásí konec, Chance liga se znovu naplno roztáčí. V pondělí 15. listopadu čeká hokejisty z Frýdku-Místku nesnadný úkol, do haly Polárka dorazí aktuálně vedoucí tým z Třebíče. Nenechte Slezany ve štychu, přijďte je povzbudit! Začínáme úderem osmnácté hodiny.

Vstupenky na duel HC F-M - Třebíč online ZDE

 

SK Horácká Slavia Třebíč

Klub z Vysočiny sice podle některých expertů měl patřit k týmům, které budou okupovat horní polovinu prvoligové tabulky, málokdo ale tušil, že po třetině soutěže budou "Horáci" bezpečně usazeni na čele tabulky. Kde hledat některé zásadní důvody, proč tomu tak je? Jedním z nich je zcela určitě přítomnost trenéra Kamila Pokorného, který před příchodem do klubu s bílou hvězdou ze znaku několik sezon stál na lavičce extraligového Brna. A tam za něm rozhodně byly vidět výborné výsledky.

Zkušený stratég, který při trenérské činnosti pečlivě dbá na veškeré drobné detaily, nedávno prozradil, v čem tkví tajemství jeho úspěchu: "Řeknu vám to takhle, hokejem žiju a chci, aby jím žili i hráči. Nesnáším porážky, nemusí to být jen v hokeji, ale i v životě. Stačí blbá sázka o to, kdo od půlky trefí břevno… Prohraju a jsem nasra*ej. (usmívá se) Někdy se samozřejmě musím brzdit, abych na hráče zas tolik netlačil a nechal jim volnost. Musíte zkrátka najít ideální vyváženost. Jsou každopádně věci, které v systému a ve hře neodpouštím."

Třebíč letos v Chance lize inkasovala nejméně branek. V osmnácti dosud odehraných zápasech se kotouč zatřepetal v síti Horácké Slavie pouze sedmatřicetkrát. "Myslím si, že od výkonu brankáře a defenzivy mančaftu se odvíjí výsledky. Nemám rád přestřelky typu 7:5, raději vyhraju třeba 3:1. Co jsem nasbíral zkušenosti a sleduju hokej, tak vím, že vždycky bylo úspěšné mužstvo, které hrálo dobře odzadu. Podívejte se na hru Třince, to je dnes top tým extraligy, který má vysokou hráčskou kvalitu, ale ani on se nestydí zavřít střední pásmo, počkat si na přesilovky a vyhrát na menší počet branek," popisuje recept na úspěch kouč Třebíče.

Sestava Třebíče v minulém utkání: Jekel – L. Doudera, Hunkes, L. Forman, M. Furch, Poizl, Tureček, Mlčák – Šťovíček, L. Bittner, Psota – Krliš, Nedvídek, Střondala – M. Zabloudil, Dočekal, Vodný – Křehlík, D. Michálek, Ferda.

Z kabiny rysů:

Slezané přivezli z víkendového tripu v Čechách solidní čtyři body, což rozhodně lze považovat za úspěch. Především tři těžce vydolované body z ledu Ústí nad Labem potěšily a v konečném zúčtování může mít tento ubojovaný triumf naprosto zásadní význam. Těsná výhra na severu Čech je o to cennější, že rysi čelili výrazné střelecké aktivitě soupeře (poměr střel 33:19).

Statistika nuda je, má však cenné údaje! Nechceme tady zpívat známý song autorské dvojice Svěrák-Uhlíř, ale připomenout zajímavou statistiku. Potěšující zprávou totiž je, že Frýdku-Místku letos i nadále na výbornou fungují přesilovky. Na ledě ústeckého Slovanu tým Mojmíra Trličíka měl k dispozici pouze tři početní výhody, ale hned dvě dokázal brankově zhodnotit!

V rámci Chance ligy má aktuálně lepší přesilovky pouze Slavia. Rysům v současné chvíli v této bilanci patří druhá příčka s velmi slušnou procentuální úspěšností 26,32. Znamená to tedy, že víc než každá čtvrtá přesilovka týmu z Polárky končí gólem. V devatenácti zápasech zatím Frýdek-Místek rozvlnil síťku soupeře hned dvacetkrát. V minulém domácím utkání Slezan přetlačil druhý tým tabulky z Litoměřic právě i díky dvěma přesilovkovým trefám. Podaří se v pondělí skolit dalšího elitního protivníka? Přijďte rysy svými hlasivkami a dlaněmi podpořit! 

HC Frýdek-Místek v minulém utkání: Šimboch - Ciura, Teper, Zbořil, Matyáš, J. Adámek, Z. Malík - Ta. Král, Peterek, Šlahař - Klimša, Matiaško, Łyszczarczyk - Komorski, Christov, Goiš - Křivohlávek, Ján Blaško.

Minulé vzájemné utkání:

SK HS Třebíč - HC Frýdek-Místek 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky: 
8. L. Bittner (Psota, L. Doudera), 37. D. Michálek, 42. Krliš (M. Furch, Vodný), 54. Krliš (Vodný, M. Furch) - 23. Christov (Šedivý, Zbořil), 43. Szturc (Šedivý, Teper). Rozhodčí: Skopal, Pilný - Jindra, Roischel. Vyloučení: 5:7, navíc: Střondala (T) 5 min + do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 45:30. Zblokované střely: 15:13. Vhazování: 43:29. Diváci: 647.

Třebíč: Jekel – Hunkes, L. Doudera, Poizl, L. Forman, M. Furch, Mlčák, Tureček – Psota, L. Bittner, Šťovíček – Střondala, Nedvídek, Krliš – Vodný, Burian, Ferda – D. Michálek, Křehlík. Trenér: Kamil Pokorný.
Frýdek-Místek: Foltán - Zbořil, Teper, Krenželok, Ciura, J. Adámek, J. Michálek, Z. Malík - Szturc, Bartoš, Šedivý - Łyszczarczyk, Komorski, Martynek - Christov, Peterek, Klimša - Blaško, Čmiel, Matiaško. Trenér: Mojmír Trličík.

Pár čísel ze vzájemných zápasů:

Každý fanoušek frýdecko-místeckého hokeje správně tuší, že nejméně oblíbeným soupeřem rysů v první lize jsou právě "bílé hvězdy" z Třebíče. Doposud jsme s Horáky odehráli jednadvacet prvoligových utkání a vzájemná bilance vyznívá zcela jasně pro našeho pondělního soupeře (4-1-4-12). Doma na výhru s Třebíčí čekáme již čtyři duely v řadě. Naposledy jsme uspěli 13. prosince 2018 (3:2 pp), což už budou pomalu tři roky.

Co se týče divácké návštěvy, tak všechna vzájemná střetnutí navštívilo přesně 20 000 fanoušků. Do haly Polárka jich ale přeci jen dorazilo o něco více, a to i přesto, že jsme odehráli doma o jedno utkání méně. Takže na Třebíč bylo u nás zvědavo celkem 10 264 diváků, což dává pohodový průběr 1140 fandů na zápas. V Třebíči přišlo na rysy naopak 9 736 diváků (974 průměr).

Jak jsme na tom s využitými přesilovkami, či hrou ve vlastním oslabení. Tak i když se nám v letošní sezoně v přesilových hrách daří, z dlouhodobého hlediska jsou na tom lépe hráči Slavie. Ti nám totiž už vstřelili v početní výhodě 20 gólů, my jim jen 15. Naopak při hře v oslabení se nám vedlo o chlup lépe. Rysi dali v početní nevýhodě dvě branky, od Třebíče jsme inkasovali pouze jednou.

Bodovým specialistou na třebíčské hokejisty byl forvard Milan Mikulík (4+5). Ten však již v našich barvách nepůsobí, stejně jako druhý v pořadí, obránce Marián Adámek (1+5). Z aktivních hráčů si může své body navýšit Rostislav Martynek (3+2). Takovou malou zajímavostí může být fakt, že momentální zadák Třebíče, Lukáš Doudera, bodoval proti "svým" hned v prvním vzájemném střetnutí, kdy se jednou asistencí podílel na naší hladké výhře 5:0. Naopak v dresu soupeře se proti našim klukům dařilo dvanáctibodovým Matěji Psotovi (3+9), Michalu Vodnému (6+6) a Lukáši Nedvídkovi (5+7). Všichni tři stále na soupisce našeho pondělního soupeře figurují, takže "doufáme", že si své bodové bilance příliš nevylepší.

Co se týče bilance gólmanů soupeře, tak branky jsme vstřelili těmto třebíčským brankářům: Pavel Jekel (28), Karel Vejmelka (7), Dominik Svoboda (6), Lukáš Dostál (3). Pouze Janu Mičánovi se nám branku vstřelit nepodařilo.

Statistiky obou týmů v grafice

CHANCE LIGA 2021/2022

HC Frýdek-Místek

vs.

SK HS Třebíč

12. místo

Umístění v tabulce

1. místo
59:68 - 25 bodů

skóre a body

63:37 - 44 bodů
10 zápasů, 2-1-1-6, skóre 26:34, 9 bodů

vzájemná bilance
v Chance lize (u nich/doma) z našeho pohledu

11 zápasů, 2-0-3-6, skóre 18:33, 9 bodů

- - - -

aktuální forma v posledních zápasech

- - - -
Alan
Łyszczarczyk (5+17)

nejproduktivnější hráč

Lukáš Nedvídek (2+13)
Vít Christov a Filip Komorski (7 gólů)

nejlepší střelec

Ladislav Bittner (8 gólů)
Alan
Łyszczarczyk (17 př.)

nejlepší nahrávač

Lukáš Nedvídek (13 př.)
Jakub Teper (4+9)

nejproduktivnější obránce

Lukáš Doudera (3+8)
Mikuláš Zbořil +8

nejlepší
v +/- bodech

Daniel Poizl +10
Mikuláš Zbořil / 45 střel

nejvíce střel
na branku

Martin Šťovíček / 62 střel
Mikuláš Zbořil 385:27 min

nejvíce stráveného
času na ledě

Lukáš Doudera 397:48 min
Frederik Foltán - 11 záp. (90,55 %), Juraj Šimboch - 11 záp. (89,94 %), Daniel Šimonů - 1 záp. (100 %)

úspěšnost brankářů

Pavel Jekel - 17 záp. (92,05 %), Jan Mičán - 2 záp. (97,78 %)
59 br. / 8.

počet vstřelených branek/pořadí v Chance lize

63 br. / 5.
68 br. / 16.

počet obdržených branek/pořadí v Chance lize

37 br. / 1.
26,32 % / 20 / 2.

využití přesilovek/počet branek v přesilovkách/pořadí v Chance lize

16,47% / 14 / 13.
81,94 % / 13 / 10.

ubráněná oslabení/počet branek inkasovaných v oslabení/pořadí v Chance lize

82,61 % / 12 / 8.
183 minut / 11.

tresty celkem/pořadí v Chance lize

179 minut / 12.

Filip Komorski / 35 min

nejtrestanější
hráč

Vojtěch Střondala / 35 min
6468 diváků / 647 / 11.

návštěvnost na domácích stadionech/divácký průměr/pořadí v Chance lize

8704 diváků / 967 / 4.