Ve středu se rysi představí na ledě Přerova
Preview k zápasu
Kolotoč s názvem Chance liga se i nadále točí ve vysokém tempu, další zastávkou hráčů z Frýdku-Místku bude Přerov. Rysi se na ledě favorita pokusí navázat na solidní venkovní výsledky, kde zatím podávají mnohem lepší výkony než doma. Zahajovací buly bude vhozeno v osmnáct hodin a jako obvykle můžete duel sledovat prostřednictvím platformy Hokejka TV, či na webu onlajny.com.

HC ZUBR PŘEROV

Žlutomodří také letos patří k týmům, které mají vysoké ambice a klidně mohou nenápadně pokukovat po extralize. Přerov z větší části udržel loňský kádr a navíc dokázal mužstvo vhodně okysličit. Jasným příkladem je šikovný útočník Jakub Herman, jenž se do mateřského klubu vrátil po mnoha extraligových sezonách, které absolvoval v Olomouci a Zlíně.

Aktuální ročník se pro Zubry vyvíjí trochu zvláštně. Zatímco doma ve své MEO aréně přerovští hokejisté pravidelně získavají body (v sedmi zápasech vždy vyhráli), venku je to zatím velké trápení. Moravané na ledech soupeřů šestkrát prohráli a zapsali pouze jediné vítězství (minulou středu během derby v Prostějově 7:3). 

Potvrzením výše zmíněného faktu bylo pondělní střetnutí v Havířově. Tam Přerovští ještě půldruhé minuty před koncem vedli 2:1, jenže těsný náskok neudrželi a nakonec s "Azetem" padli 2:3 po prodloužení. Hlavní trenér Vladimír Kočara byl proto zcela pochopitelně nespokojen:

"Je to pro nás zklamání, protože jsme zbytečně přišli o tři body. Byly pasáže, kdy jsme měli zápas pod kontrolou, po gólu na 2:1 domácí neměli prakticky nic. Každopádně si myslím, že jsme měli rozhodnout dřív. Měli jsme více šancí, ale domácí si za svou bojovnost, touhu a odhodlání zasloužili vyrovnání. Prodloužení nám minule vyšlo, teď naopak ne. Takže převládá zklamání."

Sestava Přerova v minulém utkání: Petrásek – Krenželok, Černý, Hrabal, Hamrlík, Krisl, Seemann, Ševčík – Indrák, Pšurný, Doležal – Jakub Svoboda, Herman, M. Kratochvil – Novák, Dvořák, M. Svoboda – Dobša.

Příchody před i v průběhu sezony 2021/22:  Robert Černý (O, Vítkovice), Josef Hrabal (O, Sheffield, ANG), Vít Seemann (O, Kadaň), František Hrdinka (O, Prostějov), Ondřej Ševčík (O, Šumperk), Tadeáš Král (Ú, Šumperk), Jakub Herman (Ú, Zlín), Matouš Kratochvil (Ú, Pardubice), Jan Svoboda (Ú, Kadaň), Matěj Novák (Ú, Prostějov).

Odchody před i v průběhu sezony 2021/22: Martin Holík (G, Šumperk), Mikuláš Zbořil (O, Frýdek-Místek), Jan Mlčák (O, Třebíč), Lukáš Forman (O, Třebíč), Jan Dluhoš (O, Zlín), Tomáš Dřímal (O, Prostějov), Vlastimil Dostálek (Ú, Havířov), Darek Hejcman (Ú, Zlín), Radek Číp (Ú, Odense, DÁN), Rok Macuh (Ú, Šumperk), Jan Štefka (Ú, Prostějov), Martin Ryšavý (Ú, Moose Jaw, WHL), Jiří Goiš (Ú, Valašské Meziříčí).

Z kabiny rysů:

Zatímco Přerov doma fanoušky baví a venku se trápí, situace Frýdku-Místku je diametrálně odlišná. Sedmá porážka v Polárce z osmi zápasů, to je opravdu nelichotivá vizitka. Další šanci, jak napravit pošramocený dojem, budou mít Slezané o víkendu, kdy u řeky Ostravice vyzvou Vrchlabí a Litoměřice. Ještě předtím je ale čeká náročný středeční duel v MEO aréně.

"V Přerově jsem kdysi působil, mám na to angažmá hezké vzpomínky. Uvidíme, koho trenéři do branky nominují. Každý hráč vypisuje svačinku, pokud se vyhraje zápas proti bývalému klubu. Já nebudu výjimka," hlásí Juraj Šimboch, jenž absolvoval poslední dva soutěžní zápasy za rysy.

Určitou komplikací mohou být absence ve frýdecko-místecké obraně. V pondělí nenastoupil Jakub Michálek, který byl v k dispozici partnerskému Třinci v utkání na ledě Litvínova. Zápas proti Porubě kvůli zranění nedokončil střelec úvodní branky Jakub Teper. V dresu soupeře se navíc představí Daniel Krenželok, který byl nedávno předmětem transakce mezi oběma kluby, kdy opačným směrem v rámci měsíčního hostování putoval útočník Tadeáš Král

HC Frýdek-Místek v minulém utkání: Šimboch - Zbořil, Matyáš, Ciura, Teper, J. Adámek, Z. Malík, Marcinko - Łyszczarczyk, Bartoš, Šlahař - Christov, Komorski, Klimša - Král, Peterek, Martynek - Blaško, Čmiel, Matiaško.

 

Pár čísel ze vzájemných zápasů:

Přerov patří k našim častým soupeřům, a to nemáme na mysli jen zápasy ve druhé nejvyšší soutěži, ale také i duely v přípravném období. V první lize jsme se se Zubry střetli celkem již 16x. V domácím prostředí máme s nimi bilanci v podstatě vyrovnanou. Čtyřikrát jsme soupeře rozesmutnili, čtyřikrát si výhru z našeho ledu odvezl on. To v Přerově jsme uspěli třikrát oproti pěti výhrám našeho středečního soka. Suma sumárum, naše vzájemná prvoligová bilance je 5-2-3-6 se skórem 43:47. Za tři body jsme Zubry porazili naposledy 24. listopadu 2018 (takže skoro před třemi lety), když jsme doma vyhráli 3:1.

Co se týče divácké návštěvnosti, tak naše vzájemné zápasy jsou navštěvované na obou stadionech. V MEO Aréně přeci jen o něco více, tak osm utkání vidělo celkem 12434 fanoušků, což dává divácký průměr 1776. Do haly Polárka pak dorazilo 10578 sledujících (průměr 1511 na zápas).

Jak jsme na tom s využitými přesilovkami, či hrou ve vlastním oslabení při vzájemných zápasech? V této hokejové dovednosti jsme úspěšnější, než středeční soupeř. Rysi vstřelili Zubrům v přesilových hrách již 12 branek, to Přerované nás pokořili "jen" v osmi případech. Při vlastním oslabení jsme dokázali skórovat jednou, Zubrům se dát branku v početní nevýhodě ještě nepodařilo.

Týmovým specialistou na Přerov je útočník David Kofroň s bilancí 2+7. Hned za ním je pak šestibodový Antonín Pechanec 0+6. Z aktivních hráčů je to pak pětibodový Rostislav Martynek 1+4. Z přerovského týmu si musíme dát největší pozor na Romana Pšurného, který má s rysy vynikající bodovou bilanci 6 branek a 10 asistencí.

Co se týče bilance gólmanů soupeře, tak branky jsme vstřelili těmto přerovským brankářům: Lukáš Klimeš (13), Luboš Horčička (8), Juraj Šimboch (8), Tomáš Štůrala (6), Michael Petrásek (3), Ondřej Kacetl (2).

Statistiky obou týmů v grafice

CHANCE LIGA 2021/2022

HC Zubr Přerov

vs.

HC Frýdek-Místek

7. místo

Umístění v tabulce

10. místo
45:37 - 24 bodů

skóre a body

46:49 - 18 bodů
8 zápasů, 1-2-2-3, skóre 19:24, 9 bodů

vzájemná bilance
v Chance lize (u nich/doma) z našeho pohledu

8 zápasů, 4-0-1-3, skóre 24:23, 13 bodů

  - - - -

aktuální forma v posledních zápasech

- - - -
Tomáš Doležal (3+9)

nejproduktivnější hráč

Alan
Łyszczarczyk (4+11)
Jan Süss a Jakub Svoboda (6 gólů)

nejlepší střelec

Filip Komorski (6 gólů)
Tomáš Doležal a Roman Pšurný (9 př.)

nejlepší nahrávač

Alan
Łyszczarczyk (11 př.)
Josef Hrabal (0+7)

nejproduktivnější obránce

Mikuláš Zbořil (1+10)
Robert Černý +9

nejlepší
v +/- bodech

Mikuláš Zbořil +8
Matouš Kratochvíl / 41 střel

nejvíce střel
na branku

Alan
Łyszczarczyk a Mikuláš Zbořil / 38 střel
Josef Hrabal 312:24 min

nejvíce stráveného
času na ledě

Mikuláš Zbořil 315:21 min
Michal Petrásek - 8 záp. (92,02 %), Lukáš Klimeš - 2 záp. (93,65 %), Michal Postava - 6 záp. (90,45 %)

úspěšnost brankářů

Frederik Foltán - 10 záp. (90,22 %), Juraj Šimboch - 6 záp. (90,57 %), Daniel Šimonů - 1 záp. (100 %)
45 br. /9.

počet vstřelených branek/pořadí v Chance lize

46 br. / 7.
37 br. / 5.

počet obdržených branek/pořadí v Chance lize

49 br. / 15.
11,48 % / 7 / 16.

využití přesilovek/počet branek v přesilovkách/pořadí v Chance lize

30,19% / 16 / 1.
75,41 % / 15 / 15.

ubráněná oslabení/počet branek inkasovaných v oslabení/pořadí v Chance lize

82,35 % / 9 / 9.
154 minut / 7.

tresty celkem/pořadí v Chance lize

141 minut / 13.
Filip Dvořák / 22 min

nejtrestanější
hráč

Filip Komorski / 33 min
5891 diváků / 842 / 3.

návštěvnost na domácích stadionech/divácký průměr/pořadí v Chance lize

5691 diváků / 711 / 10.