Zlomem byly naše využité přesilovky, říká David Klimša
Rozhovory
Útočník David Klimša se v dvojzápase proti kadaňským Trhačům činil. Chvíli byl v roli střelce, tu zase na gól přihrál. Celkem posbíral sedm kanadských bodů, když vstřelil dvě branky a u pěti z celkových čtrnácti asistoval.

Davide, máte za sebou domácí dvojzápas s Kadaní. Zatímco v tom prvním jste lehce zvítězili 9:0, odveta byla daleko vyrovnanější…

Souhlasím s tím, že to byl určitě těžší zápas než ten v úterý. Kadaň je jeden z těch týmů, kterým když nedáte dva nebo tři góly hned v úvodu, tak oni jsou pak schopni kousat až do samého konce střetnutí. A nám se právě v tom středečním duelu ty góly dát nepodařilo. Potom už to byla hra nahoru dolů.

Máte pravdu, že diváci měli možnost vidět vyrovnané utkání se šťastnějším koncem pro naše barvy. Předpokládám, že v šatně vládne po další výhře spokojenost?

Určitě, jsme rádi za každý získaný bod. Výhry proti takovýmto soupeřům jsou pro nás vždy těžké, ale pokaždé mají stejnou váhu, jsme za ně rádi.

Co vlastně rozhodlo středeční odvetu?

Podle mě byly takovým zlomovým bodem naše využité přesilovky ve druhé třetině. Pak jsme si už zápas dokázali pohlídat.

Vy jste si na své konto tentokráte připsal tři kanadské body za gól a dvě přihrávky. Když k tomu připočteme čtyři body v úterý, tak vás určitě takový osobní bodový úspěch potěší. Je tomu tak?

Každého hráče vždy nějaké ty nahrané body potěší, ale daleko důležitější jsou body v tabulce.

Jak vůbec hodnotíte ta dvě domácí utkání s Kadaní?

První zápas se vyvíjel úplně jinak, než ten druhý. Hlavně to bylo díky tomu, že jsme vstřelili rychlé góly. Odveta už byla daleko vyrovnanější.

V sobotu zakončíte sérii domácích střetnutí proti Třebíči. Proti Horácké Slavii se nám však v letošní sezoně moc nedaří. Co s tím provedete?

Tak jasně. Máte pravdu, že se nám zrovna s Třebíčí moc nedaří, takže do toho utkání budeme muset jít více naplno. My se navíc s nimi pereme o postupovou příčku do předkola play-off, i z toho pohledu půjde o hodně důležité utkání.

Jak vnímáte diváckou podporu v hale Polárka?

Tak fanoušci jsou na každém stadionu tím pomyslným šestým hráčem na ledě, který nás pak žene dopředu. V Polárce tomu není jinak.

Do konce nadstavbové části Chance ligy zbývá posledních deset zápasů. Každý bod je tak s blížícím se koncem nesmírně důležitý. Frýdek-Místek má momentálně čtyřbodový náskok. Vnímáte to, že máte předkolo ve vlastních rukách?

Ano, vnímáme to. Chtěli jsme se dostat do situace, abychom to měli ve vlastních rukách. V loňské sezoně jme to tahali úplně z konce a letos máme situace, kdy to můžeme ovlivnit. Je to pro nás určitě daleko lepší, než jenom něco dohánět a čekat na ostatní zápasy.