Szturc: Na soupeře jsme se dobře připravili
Rozhovory
Úterní zápas s Kadaní měl punc gólových hodů. Nakonec si jich kadaňští Trhači odvezli z Polárky devět. Na jedné z branek měl podíl také útočník Roman Szturc, který upravoval ve druhé třetině průběžný stav na 4:0. Szturc, který je karvinským rodákem, posílil naší organizaci z extraligových Vítkovic.

Romane, úterní utkání s Kadaní bylo pro naše diváky určitě velmi pohledné. Navíc jste soupeře pokořili devíti góly, jak zápas vlastně z tvého pohledu hodnotíš?

Dali jsme devět branek a naši diváci si přáli „desítku“. To se nám bohužel nepodařilo. Šance tam ale nějaké byly. Co se týče středečního zápasu, tak snad jsme si i na něj nějaké ty góly schovali. Jinak je super, že nikdo z nás k utkání nepřistoupil s nějakým podceněním či laxností. Hrozně jsme si přáli navázat na povedený duel s Jihlavou, což si myslím, že se i povedlo. V první třetině jsme sice soupeři nechávali trochu prostoru, ale Steve (brankář Lukáš Daneček) nás podržel.

Ty ses na vysokém vítězství podílel jednou brankou a jednou asistencí. Spokojen?

Tak body vždy potěší. My ale tady hrajeme o předkolo play-off, to je náš hlavní cíl.

Ve středu nastoupíme proti Kadani znovu. Tohle utkání ale bude úplně jiné, souhlasíš?

Každý zápas začíná od nuly, ale jsme si vědomi, že půjde o úplně jiný zápas, než tomu bylo v úterý. Takovým vodítkem by pro nás měla být včerejší druhá třetina, kdy jsme Trhače k ničemu nepustili a aktivně je napadali. Musíme hrát zodpovědně a poctivě bruslit. Pokud tohle bude každý plnit, tak můžeme na úterní zápas v klidu navázat.

Frýdek-Místek s Kadaní již více jak tři roky neprohrál. Můžou to mít Trhači v hlavě?

Na tohle nikdo nemyslí, alespoň u nás v kabině. Víme, že Kadaň dlouhou dobu nevyhrála, i když letos už nějaké výhry udělali. Dokonce porazili Jihlavu. Je to ale jedno s kým hrajete, důležitý je výsledek.

V sobotu nás čeká poslední domácí utkání před venkovním „tripem“. Cílem bude nejspíš získat plný počet bodů?

Stoprocentně. Z každého zápasu chceme vytěžit maximum. Chceme vyhrávat a udržet se v desítce. Předkolo play-off je náš cíl, zatím si to plníme.