Lukáš Daneček: Když se vyhraje, všechno si sedne...
Rozhovory
Lukáš Daneček byl hlavním aktérem vysokého vítězství rysů proti Jihlavě. Za své záda až do času 59:48 nepustil ani jeden kotouč. Nakonec mu hosté bohužel znemožnili udržet čisté konto. Pokud by se ale měl vyhlásit jednoznačně nejlepší hráč zápasu, pak by to určitě náleželo jemu.

Proti Jihlavě jste uhráli perfektní vítězství. Asi nikdo nečekal, že na lídra tabulky takto vlítnete. V čem byla největší změna oproti tomu nezdařenému zápasu s Třebíčí?

Každý zápas je jiný. Do každého zápasu jdeme s tím, že ho chceme vyhrát. Zápas s Třebíčí nám nevyšel po všech stránkách. Moc jsme nad tím ale nepřemýšleli. Šli jsme do zápasu s Jihlavou s tím, že ho prostě vyhrajeme. A myslím si, že se to skvěle povedlo.

V první třetině byla Jihlava několikrát vyloučena a vy jste tak neměl tolik práce. Máte raději, když si můžete v zápase oddychnout, nebo jste raději stále zaměstnáván?

Není to určitě příjemné. Byla tam asi 6 minut v kuse přesilovka. Není to příjemné, když na mě šest minut v kuse nic nejde. Ale škoda, že jsme tam nedali nějaký gól na uklidnění. Říká se, že když se nepromění přesilovka 5 na 3, tak se prohraje zápas. Ale to se nestalo.

Trénoval jste nějak komunikaci s obranou? Přece jenom proti Třebíči vás v tom obránci dost nechávali. Proti Jihlavě to vypadalo, že všechno klapalo na jedničku…

Jak říkám, každý zápas je jiný. Jednou to vyjde, jednou ne. Nebo párkrát to vyjde, jednou ne. Prostě to vyšlo jak výsledkově, tak si i všechno sedlo. Vždycky, když se zápas vyhraje, tak si všechno sedne. Takže tak to bylo.

Jak moc vás mrzí inkasovaný gól 12 sekund před koncem? Určitě jste už myslel na čisté konto..

Mrzí nebo nemrzí… víceméně to není nějak důležité. Neřeším to. Důležité jsou tři body. Je to jenom něco navíc, ale ty tři body jsou prostě cennější a jsem rád, že to proti Jihlavě vyšlo.

Co se týče brankářského postu v klubu, brankářské duo většinou tvoříte s o dost mladším gólmanem. Ať už to byl Nicky, Matěj Loubal, nebo teď Tomáš Suchánek. Předáváte mladíkům nějaké zkušenosti a učí se od vás?

Nevím, jestli se ode mě něco učí, ale určitě mezi sebou komunikujeme. Probíráme, jak by se měly řešit určité situace a třeba si to ti kluci nějak vezmou. Určitě mezi sebou komunikujeme. Já bych jim přál, ať se jim daří a ať si z toho něco vezmou.

Ve své kariéře jste už nastoupil také za třinecké Oceláře. Jak velký je rozdíl chytat proti extraligovým útočníkům, oproti útočníkům v Chance lize?

V tom zápase si to člověk ani neuvědomí, jestli chytá proti hráči z extraligy, nebo první ligy. Jako určitě tam nějaký rozdíl je, nějaká kvalita. Ale člověk nad tím nemůže uvažovat, jinak by se z toho asi zbláznil. Jak říkám, každá situace je stejná, ať tam je horší střelec nebo lepší střelec. Gólman to stejně prostě musí chytit.