Zájem Frýdku-Místku byl velký, přiznává Vojtěch Šuhaj
Rozhovory
Ofenzivní činnost frýdecko-místeckých rysů přišel začátkem května podpořit jedenadvacetiletý VOJTĚCH ŠUHAJ, jenž do kolektivu z Polárky přestoupil z týmu šumperských Draků. Jak se rodil jeho přestup a jak se těší na novou kariérni výzvu? Poslechněte si video rozhovor s čerstvou posilou.

Tohle jméno mnozí fandové rysů před jeho příchodem možná ani pořádně nezaregistrovali. O jeho nesporných kvalitách ale moc dobře ví hlavní kouč Martin Janeček, který rychlonohého a tvořivého útočníka vedl během působení právě v Šumperku. "Od Vojty Šuhaje si slibuju strašně moc, i když vím, že tady v organizaci asi jeho jméno nebude úplně známé. Velmi dobrá varianta do přesilovek, výborný bruslař, charakterově skvělý kluk. Měl jsem ho vytipovaného už minulý rok, ale potřeboval jsem se v organizaci sám trošku rozkoukat. Letos jsme už po Vojtovi sáhli a těším se na spolupráci, protože mnozí budou překvapení, jak dobrý hráč to je," prohlásil o nové posile frýdecko-místecký lodivod.

ROZHOVOR

Vojto, vítáme tě v naší organizaci. Můžeš prozradit, co bylo hlavním motivem, že jsi přijal nabídku frýdecko-místeckého klubu?

Prvně chci poděkovat za uvítání a motivem byl trenér Janeček, se kterým jsem měl tu možnost se potkat v Šumperku, kde mě v předminulé sezoně trénoval. V průběhu té minulé sezony mi volal a řekl mi, že má o mě velký zájem. I to byl důvod, proč jsem se rozhodl pro Frýdek-Místek.

Byla ve hře ještě i jiná varianta, nebo jsi měl od počátku jasno, že tahle nabídka tě nejvíce oslovila?

Ve hře byla ještě jiná nabídka, ale rozhodl jsem se kvůli trenérovi, který o mě stál.

S trenérem Janečkem jsem v jednom z předešlých rozhovorů o tobě mluvil. Chtěl bys tedy navázat na své výkony z té předminulé sezony?

Určitě, moc bych chtěl a doufám, že se mi to podaří.

Přicházíš do zcela nového kolektivu pro tebe, nebo některé kluky už znáš?

Tak pár kluků znám, třeba Vojtu Mokreho, se kterým jsem měl možnost potkat se v Šumperku. Dále se znám s Ondrou Hrachovským, ale poznal jsem i pár frýdeckých kluků, co tu hráli v minulé sezoně.

Trenér Janeček vzpomněl, že jsi výborným bruslařem a také výbornou variantou pro přesilové hry. Takže vnímáš to stejně, že bys mohl být takovým štírkem, který bude dělat soupeřům problémy?

Doufám, že to tak bude (smích).

Foto: Věra Václavková (HC Draci Pars Šumperk)

A jaké jsou další tvé přednosti? Vidím, že nepatříš k nejvyšším hráčům, ale čím bys mohl být nepříjemný pro naše soupeře?

Určitě to bude rychlost, co už bylo zmíněno a myslím si, že jsem chytrým hráčem, takže v určitých situacích dokážu překvapit.

S týmem máš za sebou zhruba dvoutýdenní přípravu. Jak se ti vůbec zamlouvá?

Ale jo, zamlouvá se mi hodně, jelikož v posilovně se o nás stará kondiční trenér, což je super věc. Navíc máme v týdnu i dva tréninky na ledě, což je také dobré odreagování od té posilovny.

Stalo se ti v minulosti, že jsi už takhle brzy v květnu chodíval na led?

Ne, tohle je pro mě novinka.

Ti jsi už jednou nakoukl i do nejvyšší soutěže, kdy sis připsal start za Plzeň. Je to tedy tvá vize, zahrát si jednou extraligu?

Určitě a právě jak je tato organizace velká a úspěšná, tak doufám, že se mi to jednou i povede.

 

VIDEOROZHOVOR S VOJTĚCHEM ŠUHAJEM

 

VOJTĚCH ŠUHAJ
Narozen: 28. prosince 2001 v Písku
Výška/váha: 170 cm/70 kg
Post: útočník
Držení hole: levá
Kariéra: Motor České Budějovice, IHC Písek, TJ Sokol Radomyšl (SS), HC Plzeň, IHC Králové Písek (SS), Draci Šumperk (SS), Black Dogs Budweis (ULLH), Draci Šumperk, HC Frýdek-Místek