Výzva pro rysy, do Polárky přijede Havířov. A dorazí i Mikuláš
Preview k zápasu
Po téměř týdenním volnu čeká na rysy domácí derby proti Havířovu. AZ se momentálně nachází na šestém místě v tabulce, kdežto Frýdečtí se drží na dvanácté příčce. Zítřejší utkání nebude ale jen pro dospělé, ale také pro děti. Ty budou mít možnost setkat se na Polárce s Mikulášem, andělem a čertem, tak nezapomeňte vzít děti s sebou. Utkání začíná v 17:00.

Havířov neudolal Litoměřice

I když byl Havířov domácím týmem, mančaft z Litoměřic neudolal. Ve dvanácté minutě Filip Seman vstřelil první branku a AZ šel do vedení. Dvacet devět vteřin před koncem první třetiny vyrovnal Josef Jícha. Druhou branku kališníku vstřelil Jan Kloz a stav 2:1 přetrval až do konce utkání.

Do utkání určitě nezasáhne Radek Pořízek kvůli zranění v horní oblasti těla, které si přivodil v zápase právě proti Litoměřicím. Na prvním místě v kanadském bodování se nachází Tomáš Gřeš s 21 (12+9) body. Nejlepším nahrávačem je Branislav Rehuš. Do branky nastoupí jeden z této trojice. Ondřej Bláha odchytal 23 zápasů (89,44% úspěšnost, 2,65 průměr), Jan Lukáš, který chytal v zápase proti Litoměřicím, stál v bráně sedmkrát (91,88% úspěšnost, 1,95 průměr) a Jiří Matoušek, který onemocněl, ale měl by být již zdravý, odchytal tři zápasy (91,67% úspěšnost, 1,71 průměr).

Poslední utkání Havířova

AZ Residomo Havířov 1:2 HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 12. F. Seman (Rehuš, R. Veselý) – 20. Jícha (Przybyla, Smetana), 27. J. Kloz (M. Kadlec). Rozhodčí: Šutara, Obádal – Lukš, Konvička. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 987. Střely na branku: 35:14 (8:4, 17:7, 10:3). Blokované střely: 4:12. Vhazování: 31:17. Průběh zápasu: 1:0, 1:2.

AZ Residomo Havířov: Lukáš – Matai, Chroboček, Rutar, Dudek, Mrowiec, Bořuta – Rehuš, F. Seman (A), R. Veselý – L. Bednář, Haas (A), Maruna (C) – Kotala, Pořízek, Gřeš – Cihlář, O. Procházka, Macuh.

Z Čech pouze tři body

Minulý víkend byl pro Slezany dosti těžký, v sobotu odehráli utkání v Kadani, kde zvítězili 8:1. Ovšem další den na Kladně už to tolik veselé nebylo. První gól přišel z hole Víta Christova v devatenácté minutě. O minutu později domácí Ladislav Zikmund odpověděl. V druhé třetině se Rytířům podařilo zvýšit na 2:1. A když přišla třetí branka domácích v padesáté druhé minutě, bylo hotovo. Hostům se nepodařilo už nijak skóre ovlivnit.

V kanadském bodování nedošlo k žádné změně, takže první místo stále drží Rostislav Martynek s 24 (11+13) body. Nejlepším střelcem je Štěpán Novotný. Stejně jako Havířov má Frýdek tří brankářů. Jednou z nich je Lukáš Daneček (13 zápasů, 88,32% úspěšnost, 3,34 průměr), další je Nick Malík (9 zápasů, 88,58% úspěšnost, 3,49 průměr) a poslední možností je Jan Hlaváč (3 zápasy, 92,68% úspěšnost, 1,78 průměr).

Poslední utkání Frýdku-Místku

Rytíři Kladno 3:1 HC Frýdek-Místek

Branky a nahrávky: 20. Zikmund (Redlich), 24. Jelínek (Hajný, Vildumetz), 52. Nash (Redlich) – 19. Christov (Mikulík, Hladoník). Rozhodčí: Souček, Ondráček – Kreuzer, Horažďovský. Vyloučení: 8:8 + Kalus (FRM) 10 min. Využití: 0:0. Střely na branku: 31:34. Diváci: 3025.

HC Frýdek-Místek: HC Frýdek-Místek: L. Daneček – Husák, Haman, Zahradníček, Bartko, Krisl, L. Kovář, D. Stránský – Kofroň, Novotný, Rudovský – Hladonik, Mikulík, Christov – J. Kalus, Peterek, Klimša – Kuťák, Raška

Poslední společné utkání

Když se Frýdek a Havířov viděli naposledy, vítězněji z toho vyšel AZ. Poté, co bylo utkání přerušeno téměř na hodinu kvůli vybitému plexi, se domácí dočkali gólu jako první. To bylo z první třetiny vše. Ve dvacáté čtvrté minutě vstřelil branku na 2:0 Radek Pořízek. Pak o sobě dali vědět i rysi, když se v červenobílém chumlu nejlépe zorientoval Adam Raška. Dalším střelcem za Havířov byl Aleš Jergl, 3:1. O pět minut později skončil kotouč znova za zády Danečka. 16 vteřin před koncem druhé třetiny snižoval Jiří Krisl na 4:2. Do tříbrankového vedení poslal domácí Tomáš Gřeš. Krásný gól přidal Štěpán Novotný, 5:3. Naposledy kotouč padl do prázdné brány hostů v šedesáté minutě, když se rysi pokoušeli hrát v šesti.

Branky a nahrávky: 18. Gřeš (Pořízek, Chroboček), 24. Pořízek (Bořuta, Bláha), 34. Jergl (Pořízek), 39. Gřeš (Pořízek, L. Bednář), 45. Gřeš (Jergl, Pořízek), 60. R. Veselý (Bořuta) – 29. Raška (Klimša, Martynek), 40. Krisl (Kofroň, Mikulík), 54. Novotný (Krisl, Žovinec). Rozhodčí: Dědek, Vokřál – Poruba, Rožánek. Vyloučení: 7:8, navíc Husák (Frýdek-Místek) 5 min + do konce utkání. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1810. Střely na branku: 24:19

HC AZ Havířov 2010: Bláha (33. Matoušek) – Matai, Chroboček, Zdeněk, Bořuta, Dudek, Rutar, Mrowiec – Jergl (A), Pořízek, Gřeš – Rehuš, F. Seman, R. Veselý (C) – L. Bednář, Maruna, Kotala – Bambula, Haas (A), Macuh

HC Frýdek-Místek: Hamerlík (21. L. Daneček) – Husák, Žovinec, Zahradníček, Haman (C), Krisl, Bartko, Matyáš – Kofroň, Mikulík, Hladonik – Rudovský, Novotný, Peterek – Raška, Przybyla (A), Martynek – J. Kalus, Klimša (A), Christov.