Ve druhé třetině jsme převzali otěže zápasu, raduje se Samuel Krajč
Rozhovory
Po deseti zápasech ve frýdecko-místeckém dresu se dočkal první trefy za rysy. Řeč je o šikovném slovenském útočníkovi Samuelu Krajčovi, jenž během druhé třetiny vstřelil krásný přesilovkový gól proti Prostějovu.

Same, gratulace k vítězství a poprosím tě o tvé hodnocení dnešního vítězného zápasu proti Prostějovu.

Úvodních deset minut bylo vidět, že jsme dlouho nehráli zápas kvůli repre pauze, ale potom jsme koncem první přesilovky vstřelili gól, který nás nakopnul do druhé třetiny. Během druhé periody jsme převzali celý zápas do svých rukou a přesilovky, které nás zdobí celou sezónu, jsme dnes potvrdili. To byl nejspíš klíčový bod zápasu, že jsme dokázali tolik přesilovek využít. Ve třetí třetině jsme byli hlavně prvních deset minut ospalí, v některých momentech až lhostejní. Poté už jsme si však zápas nenechali utéct a jsme velmi rádi, že tři body zůstávájí doma.

Taky ses zapsal mezi střelce v přesilovce, byla to krásná trefa z první, jak se dnes říká "do vikejře". Mířil jsi, nebo jsi při střele zavřel oči a jen puk napálil na bránu?

Věděl jsem, kam střílím. Bavil jsem se s naším trenérem brankářů (pozn. redakce Jan Dršata) a ten mi říkal, abych střílel nahoru na lapačku a já se jen snažil, abych to tam trefil a nešlo to nad bránu. Jsem rád, že to sedlo a že z toho vyšel tak pěkný gól. 

Už víš, na kolik tě vyjde tvá branka v šatně?

(smích) Nevím, Michal Hotěk mi to říkal hned na střídačce, že to budu mít drahé! Sumu jsem ještě neslyšel, ale toto určitě rád zaplatím. 

Znovu to dnes zmíním. Čtyři přesilovkové trefy. V čem myslíš, že tkví to kouzlo vašich přesilovek?

Faktory jsou určitě Vláďa Svačina a Rosťa Marosz, kteří opravdu mají výjimečné ruce a umí dobře rozhazovat puky. Opravdu všichni střelci dnes dostali víceméně stoprocentní nahrávky, které musely skončit jen v bráně. Velký dík patří právě těmto dvěma, že ty přesilovky jsou takové, jaké jsou. Myslím, že to je dobře sehrané, trénujeme to a dobře jsme si sedli, jsme efektivní. 

Do našeho klubu jsi přišel v průběhu sezóny z Jihlavy, jaká byla adaptace do nového prostředí?

Pana trenéra jsem znal, dá se říct, že jsem proti němu hrál odmalička. Systém, kterým hrajeme tady, jsem hrál i na Slovensku v minulém klubu, takže jsem s tím byl spokojený. Troufám si říct, že jsem se rychle naučil zdejší systém hry. Kabina mě přijala bez problémů, za což jsem vděčný a je to tu super!

Svým výkonem sis řekl o vyvolání svého jména kotelníky. Jaký to byl pocit?

Je to velmi pěkné, že si dokáží kotelníci vzpomenout na ty hráče, kteří vstřelili branku a doufám, že to nebylo naposledy (smích). 

Same, příští domácí zápas hrajeme v sobotu. Bude se jednat o zápas v charitativním duchu, kdy budeme pomáhat zdejšímu psímu útulku a i lidé mohou tento doprovod vzít na hokej s sebou. Jaký máš ty vztah ke psům a co na tuto ojedinělou akci říkáš?

Já mám doma psa, bohužel ho nemohu donést. Starají se o něj rodiče. Je to krásné gesto, v životě jsem to ještě nezažil, takže jsem velice zvědavý na atmosféru. Zajímá mě, jak to psi zvládnou v průběhu zápasu a těším se!

VIDEOROZHOVOR S ÚTOČNÍKEM SAMUELEM KRAJČEM