Tvůrce "psích karet" Vladislav Mrňka: Ten nápad se mi hned líbil!
Rozhovory
Jak už jsme vás informovali, únorové utkání rysů proti Třebíči s názvem bude mít tak trošku "psí nádech". Ze zápasu si na památku budete moci odnést jedinečnou kartičku od společnosti Goal Cards, kterou zastupuje pan Vladislav Mrňka.

PUKY A TLAPKY to je zápas na podporu útulku Čtyřlístek pro hafany, kde můžete dorazit s vlastním pejskem! Útulek podpoříme prostřednictvím zábavné soutěže v házení pěnových puků do středu ledové plochy, které si budete moci zakoupit v ochozech za 50 Kč. K puku navíc získáte na památku jedinečnou hokejovou kartičku, kterou určitě nikdo ze sběratelů nemá! Půjde totiž o kartičku hráče a pejska k adopci s informacemi, které by vás mohly zajímat, aby se jeden z čtyřnohých kamarádů stal členem vaší rodiny.

 

Půjde o originální hokejové kartičky přímo z dílny GOAL Cards oficiálního výrobce karet pro Chance ligu!

Za označením GOAL Cards se skrývá skupina tří nadšenců, kteří se sběratelství a výrobě karet věnují dlouhá léta a svůj sen si proměnili v realitu tím, že si zajistili licenci pro Chance ligu k vydávání hokejových karet od společnosti BPA sport marketing.

Rozhovor s Vladislavem Mrňkou (GOAL Cards)

V zámoří jsou "psí hokejové zápasy" docela běžnou součásti klubových aktivit, ale v českém sportovním prostředí to je novinka. Jak jste to vnímal, když jste poprvé o myšlence slyšel?

Ta idea se nám velmi zamlouvala, snažili jsme se proto o co nejlepší realizaci. Věříme, že tahle myšlenka bude mít u fanoušků úspěch. Doufáme také, že díky tomuto projektu se podaří nějakého pejska z útulku umístit do nového domova. A pokud ne, tak se pro útulek vyberou nějaké finanční prostředky. Ten nápad se mi hned líbil!

Jak se vám zamlouvala práce na kartičkách, na kterých figurují psi spolu s hráči?

Od frýdecko-místeckého klubu jsme dostali veškeré fotky a podklady. Výroba karet je pak pochopitelně zcela něco jiného než tvorba klasických hokejových karet. Dělat kartičky s hráči a psy má takový lidský, až osobní rozměr. Ukazoval jsem pak kartičky doma dětem, a musím říct, že to mělo velký úspěch. 

Chystáte se vy sám osobně dorazit na toto utkání?

Ačkoli jsme z Olomouce, tak celá rodina se chystáme na zmiňovaný zápas proti Třebíči. Sám jsem zvědav, jak celá akce dopadne, jakou to bude mít u fandů Frýdku-Místku odezvu. Byl bych rád, aby se v budoucnu do podobných akcí zapojilo více sportovních klubů.

Sbírání hokejových kartiček je specifická disciplína. Prozraďte, odkdy se tomu věnujete?

Hokejovým kartičkám se věnuji přibližně už od roku 1994, kdy mi bylo osm let. Olomouc v té době byla mistrem republiky, ve městě panoval hokejový boom a sbírání kartiček k tomu patřil. V té době jsem začal chodit na hokej, poté ovšem nastala menší přestávka. Pak jsem se k tomu ale vrátil, začal jsem sbírat karty. Co se týče výroby karet, člověk nosil v hlavě svůj sen. Spolu se dvěma kamarády jsme to dokázali proměnit v realitu, začali jsme vyrábět licencované kartičky. Chceme, aby to bylo podle všech platných regulí. Stále nás to moc baví!

Pozvánka na speciální utkání "PUKY A TLAPKY"

Vstupenky zakoupíte ZDE

Vstup pro pejsky je zdarma