Už je to jen mezi námi a Havířovem
Deváťáci si v boji o extraligu v pátek v domácím prostředí poradili s HC Scorpions Brno a jednoznačnou výhrou 7:1 se dobře naladili na sobotní zápas v Břeclavi, kde dokázali vyhrát 1:3. Souboj o přímý postup je tak už jen mezi námi a Havířovem, s nímž hrajeme v poledne na Velký pátek na jeho ledě.

HC Lvi Fosfa Břeclav – HC F-M 1:3 (1:0, 0:3, 0:0)

Domácí šli do vedení v první třetině z přesilovky, ale v té druhé jsme brzy srovnali Teichmannem a poté rovněž v početní výhodě šli do vedení zásluhou Doupala, na kterého ještě navázal pro změnu při hře 4 na 4 Kowalczyk. Tím byl střelecký účet vyčerpán, v poslední třetině už se hrálo bez branek, a tak jsme si odvezli veledůležité vítězství.

„Začali jsem špatně, domácí hned dostali přesilovku, početní výhodu proměnili a my jsme pak měli jen střely z dálky, nebyli jsme důrazní. Udělali jsme potom změnu v sestavě, kluci začali více bruslit a výsledek jsme otočili. V poslední třetině se dá se říct, že bojovností jsme si výsledek uchránili. Šance sice ještě byly na obou stranách, ale zůstaly bez využití. Takto to vypadá, že už to asi bude jen mezi námi a Havířovem,“ hodnotil trenér Michal Bobok, který věří, že pokud týmu vydrží nasazení, které předvedl v druhé třetině v Břeclavi, může na ledě Havířova uspět.

Bodovali: Kowalczyk 1+0, Doupal 1+0, Teichmann 1+0, Dostál 0+1, Lenczowski 0+1, Kohut 0+1.

HC F-M – HC Scorpions Brno 7:1 (3:0, 3:0, 1:1)

V pátečním zápase nám Škorpióni z Brna příliš neublížili, ve většině situací jim oproti našim prostě něco chybělo. Než padl první gól, to přitom tak jednoznačně nevypadalo, ale s první brankou v 8. minutě se kluci uklidnili, vzápětí přidali další a definitivním hřebíčkem byl třetí úspěch tři sekundy před koncem první třetiny.

Bodovali: Dostál 2+1, Poloch 1+1, Merta 1+1, Teichmann 1+1, Žižka 1+0, Kowalczyk 1+0, Lenczowski 0+1, Doupal 0+1, Morys 0+1.