Změny v prvoligových kádrech pro novou sezonou 24/25
Novinky
Odchody a příchody v prvoligových týmech. Před nadcházející sezonou se pokusíme zaměřit a postupně vás informovat o změnách v kádrech mužstev Chance ligy (stav k 25.5.24).

Kdo zůstal? Kdo odešel? Kdo prodloužil?

Před každou sezonou se kádry hokejových klubů obmění. Někdo těch změn udělá víc, někdo méně. Stejně jako v uplynulé sezoně se pro vás, hokejové fanoušky, budeme snažit vytvořit určitý přehled již známých změn, popř. určitých domněnek (vyznačeno kurzívou).

První ligu bude i v následující sezoně hrát čtrnáct celků. S Chance ligou se po roce loučí loňský nováček ze Znojma. Orly v druhé nejvyšší soutěži nahradí chomutovští Piráti, kteří v sedmizápasové sérii dokázali udolat AZ Havířov. Připomeňme si ještě, že vítězem letošního ročníku Chance ligy se stali hokejisté VHK Vsetín. Valaši pak nastoupili v baráži o nejvyšší soutěž proti Kladnu, kde však extraligista zúročil své zkušenosti a celou sérii ovládl 4:0 na zápasy.

SK HORÁCKÁ SLAVIA TŘEBÍČ
Příchody:
Vítězslav Brož (Ú - HC Dukla Jihlava), Tomáš Svoboda (Ú - HC Orli Znojmo), Jakub Stehlík (O - HC RT Torax Poruba/HC Vítkovice).
Odchody: Daniel Poizl (O - ?), Šimon Frömel (Ú - ?), Jiří Ondráček (Ú - ?), Matěj Svoboda (Ú - HC Tábor), Lukáš Kříž (O - HC Tábor), Jan Kučera (Ú - ?), Pavel Jekel (B - Piráti Chomutov).
Prodloužili: Jan Mičán (B), Antonín Bořuta (O), Miha Štebih (O), Michal Furch (O), Martin Dočekal (Ú), Ladislav Bittner (Ú), Matěj Psota (Ú), Michal Vodný (Ú), David Michálek (Ú), Radim Ferda (Ú), Jakub Malý (Ú), Petr Vodička (O), David Michalčuk (Ú), Matyáš Svoboda (Ú).

VHK ROBE VSETÍN (vítěz Chance ligy 2023/24, účastník baráže o Tipsport extraligu)
Příchody:
Jaroslav Brož (Ú - HC Slavia Praha), Tomáš Šmerha (Ú - BK Mladá Boleslav), Santeri Lipiäinen (B - Imatra Ketterä/Finsko), Jan Zahradníček (O - HC Kometa Brno), Adam Srdínko (O - Kiekko-Vantaa/Finsko), Erik Pospíšil (Ú - Technika Hockey Brno), Radek Prokeš (Ú - HC Nové Zámky/Slovensko), Adam Turek (Ú - HC Olomouc U20).
Odchody: Patrik Romančík (B - ?), Miroslav  Holec (Ú - ?), Matouš Kratochvíl (Ú - ?), Mads Larsen (O - ?), Jan Kern (Ú - HC Energie Karlovy Vary), Maxim Žukov (B - ?), Daniels Berzinš (Ú - ?), Patriks Zabusovs (Ú - ?).
Prodloužili: Adam Pavlíček (B), Štěpán Matějček (Ú), Ondřej Machala (Ú), Roman Vaňo (Ú), Tomáš Jandus (Ú), Štěpán Bláha (Ú), Robin Staněk (O), Šimon Jenáček (O), Jakub Teper (O), Ondřej Smetana (O), Pavel Klhůfek (Ú), Erik Hrňa (Ú), Tomáš Ondračka (O), Michal Hryciow (O).

HC RT TORAX PORUBA 2011 (vítěz základní části Chance ligy 2023/24)
Příchody:
Ondřej Roman (Ú - BK Mladá Boleslav), Jakub Kotala (Ú - HC Vítkovice), Jan Bartko (O - HC Leram Orli Znojmo).
Odchody: Marek Tvrdoň (Ú - ?), Antonín Honejsek (Ú - ?), Jiří Brodek (Ú - ?), Justin Lemcke (O - ?), Jiří Klimíček (O - ?), Jakub Stehlík (O - HC Vítkovice/SK HS Třebíč).
Prodloužili: 

LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV
Příchody:
Adam Studený (O - Hokej Vyškov), Mikuláš Jenčovský (Ú - Bílí Tygři Liberec U20), Matěj Korčák (Ú - HC Letci Letňany), Radek Pilař (Ú - HC Mountfield Hradec Králové), Pavel Jenýš (Ú - HC Kometa Brno), Jakub Babka (O - Rytíři Kladno), Denis Irgl (B - HC Vítkovice U20).
Odchody: Jaroslav Pavelka (B - Berani Zlín), Darek Bartošák (B - ?), Tomáš Hanousek (O - Rytíři Kladno), Martin Pěnčík (O - HC Zubr Přerov), Jan Pohl (O - Berani Zlín), Zdeněk Doležal (Ú - BK Mladá Boleslav), Petr Hašek (Ú - HC Vítkovice), Roman Vlach (Ú - ukončil činnost), David Ostřížek (Ú - HC Frýdek-Místek), Tomáš Drtil (O - Draci Šumperk), Lukáš Forman (O - ?), Petr Kubíček (O - ?), Vilém Burian (Ú - ?), Jan Maruna (Ú - ?), Tomáš Jáchym (Ú - HC Zubři Přerov), Jiří Fronk (Ú - Piráti Chomutov), Petr Antoníček (Ú - ?), Matouš Venkrbec (Ú - konec kariéry).
Prodloužili: Jan Veselý (Ú), Jan Slanina (Ú), Tomáš Jiránek (Ú), Petr Šidlík (O), Aleš Poledna (O), Jakub Kubeš (O), Petr Krejčí (O), Marek Štipčák (B), Jakub Illéš (U).

HC STADION LITOMĚŘICE
Příchody:
Martin Michajlov (B - HC Baník Sokolov), Tomáš Volevecký (B - HC Slavia Praha), Jan Bernovský (Ú - HC Energie Karlovy Vary), Šimon Jelínek (Ú - HC Dukla Jihlava), Lukáš Pajer (Ú - Mountfield Hradec Králové), Lukáš Plos (Ú - HC Bílí Tygři Liberec U20), Dušan Žovinec (O - HC Slavia Praha), Karel Klikorka (O - Rytíři Kladno).
Odchody: Michael Krutil (O - Bílí Tygři Liberec ?), Přemysl Svoboda (Ú - ESV Kaufbeuren/Německo), Oldřich Cichoň (B - HC Slavia Praha), Josef Jícha (Ú - HC Verva Litvínov), Patrik Husák (O - ?), Oliver Šatný (B - ?), Vítek Benda (O - Berani Zlín), David Aubrecht (O - ?), Jakub Kroupa (O - ?), Markus Korkiakoski (Ú - ?), Jan Cikhart (Ú - HC Tábor).
Prodloužili: Jakub Černohorský (O), Kale Costa (Ú), Filip Kuťák (Ú), Pavel Kordule (Ú), Petr Ton (Ú), Riku Sihvonen (Ú).

BERANI ZLÍN 
Příchody: Jaromír Kverka (Ú - HC Baník Sokolov), Lukáš Válek (Ú - HC Litvínov), Patrik Urbanec (O - HC Frýdek-Místek), Vítek Benda (O - HC Stadion Litoměřice), Jaroslav Pavelka (B - LHK Jestřábi Prostějov), Jan Pohl (O - LHK Jestřábi Prostějov), Petr Kratochvíl (Ú - HC Kometa Brno), Petr Holík (Ú - HC Kometa Brno).
Odchody: Mikko Salmio (Ú - ?), Jakub Husa (O - ?), Martin Novotný (O - ?), Mikuláš Zbořil (O - HC Frýdek-Místek), Martin Lang (Ú - SC Marimex Kolín), Denis Kindl (Ú - ?), Vojtěch Tomi (Ú - ?), Martin Novák (Ú - HC Slavia Praha).
Prodloužili: Aleksi Salonen (O), Daniel Huf (B), Michal Kořének (B), Stefan Warg (O), Bedřich Köhler (Ú), Jesse Paukku (Ú).

HC DUKLA JIHLAVA
Příchody:
Edgars Kulda (Ú - HC Slavia Praha), Roman Půček (Ú - HC Vítkovice), Stanislav Vrhel (Ú - SC Marimex Kolín), Dominik Frgál (B - HC Olomouc U20), Filip Krasanovský (B - Cracovia Kraków/Polsko).
Odchody: Vítězslav Brož (Ú - SK HS Třebíč), Otakar Šik (Ú - HC Energie Karlovy Vary), Fabien Kočí (O - HC Slavia Praha), Šimon Jelínek (Ú - HC Stadion Litoměřice), Adam Dvořák (O - BK Havlíčkův Brod), Filip Maláč (B - ?), David Vala (O - BK Havlíčkův Brod).
Prodloužili: Tomáš Havránek (Ú), Šimon Báťa (Ú), Filip Dundáček (O), Adam Raus (Ú), Marcel Štefančík (Ú), Jonáš Jungwirth (Ú), Lukáš Číhal (O), Adam Beran (B), Matěj Vovsík (O), Jan Strejček (O), Vlastimil Bilčík (O), Richard Cachnín (Ú), Michal Koštoval (O).

HC ZUBR PŘEROV
Příchody:
František Němec (O - HC Kometa Brno U20), Jakub Zembol (Ú - HC Kometa Brno U20), Vojtěch Mokry (B - HC Frýdek-Místek), Josef Němeček (B - HC Letci Letňany), Martin Pěnčík (O - LHK Jestřábi Prostějov), Martin Weinhold (O - HC Baník Sokolov), Radek Číp (Ú - Nice/Francie), Tomáš Jáchym (Ú - LHK Jestřábi Prostějov).
Odchody: Michal Postava (B - HC Kometa Brno), Joshua James Mácha (Ú - ?), Daniel Ministr (Ú - ?), Patrik Tarnoczy (Ú - Draci Šumperk), Tomáš Pospíšil (Ú - ?), Darek Hejcman (Ú - Piráti Chomutov), Jiří Goiš (Ú - HC Bobři Valašské Meziříčí), Jakub Svoboda (Ú - ?), Jakub Adámek (O - Epinal HC/Francie), Tomáš Kudělka (O - ?), David Chroboček (O - AZ Havířov), Marek Stuchlík (B - ?), Vojtech Zeleňák (O - ?), Jan Svoboda (Ú - ?), Tomáš Doležal (Ú - HC Tábor).
Prodloužili: Lukáš Chludil (Ú), Roman Pšurný (Ú), Robert Černý (O), Radim Hradil (Ú), Richard Němec (Ú), David Dobša (Ú), Ondřej Cubo (O), Tomáš Hanák (O), Jiří Krisl (O).

HC FRÝDEK-MÍSTEK
Příchody:
Roman Petrík (B - HK MŠK Žiar nad Hronom/Slovensko), Jakub Král (B - HC Oceláři Třinec U20), Mikuláš Zbořil (O - Berani Zlín), Marek Pacalaj (O - Vlci Žilina/Slovensko), David Ostřížek (Ú -LHK Jestřábi Prostějov), Lukáš Kucsera (Ú - HC Olomouc ?).
Odchody: Vojtěch Mokry (B - HC Zubr Přerov), Daniel Šimonů (B - ?), Daniel Kowalczyk (O - ?), Patrik Urbanec (O - Berani Zlín), Ondřej Hrachovský (O - ?), Jakub Doktor (Ú - HC Olomouc), Michal Hotěk (Ú - ?), Samuel Krajč (Ú - ?), Pavel Matěj (Ú - ?), Vojtěch Šuhaj (Ú - AZ Havířov), Rostislav Martynek (Ú - ukončení kariéry).
Prodloužili: Patrik Švančara (B), David Homola (O), Jan Výtisk (O), Filip Haman (O), Štěpán Havránek (O), Adam Cedzo (Ú), Oskar Haas (Ú), Štěpán Macháček (Ú), Michal Ramik (Ú), Vladimír Svačina (Ú), Rostislav Marosz (Ú), Radek Veselý (Ú).

HC SLAVIA PRAHA
Příchody:
Oldřich Cichoň (B - HC Stadion Litoměřice), Matěj Beran (Ú - Rytíři Kladno), Marek Slavík (HC Verva Litvínov), Vojtěch Polák (Ú - BK Mladá Boleslav U20), Roman Přikryl (Ú - HC Energie Karlovy Vary), Michael Gašpar (O - Mountfield Hradec Králové), Martin Šťovíček (Ú - HC LERAM Orli Znojmo), Fabien Kočí (O - HC Dukla Jihlava), Václav Veber (O - Rytíři Kladno), Martin Novák (Ú - Berani Zlín), Jan Vopat (Ú - HC Verva Litvínov).
Odchody: Robin Všetečka (Ú - SC Marimex Kolín), Jaroslav Brož (Ú - VHK ROBE Vsetín), Josef Slavíček (Ú - ?), Tomáš Guman (Ú - Piráti Chomutov), Dušan Žovinec (O - HC Stadion Litoměřice), Roman Málek (B - ?), Karel Klikorka (Ú - ?), Vladimír Kremláček (O - HC Plzeň), Karel Křepelka (O - BK Mladá Boleslav), Filip Helt (Ú - HC Verva Litvínov), Jan Půček (Ú - BK Mladá Boleslav), Edgars Kulda (Ú - HC Dukla Jihlava), Tomáš Volevecký (B - HC Sparta Praha).
Prodloužili: Tomáš Knotek (Ú), Jan Holý (O), Jiří Stejskal (O), Pavvo Hölsä (B), Jiří Průžek (Ú), Maxim Havrda (Ú), David Kajínek (O), František Hrdinka (O), Lukáš Strnad (Ú).

SC MARIMEX KOLÍN
Příchody:
Robin Všetečka (Ú - HC Slavia Praha), Martin Lang (Ú - Berani Zlín).
Odchody: Stanislav Vrhel (Ú - HC Dukla Jihlava), Štěpán Němec (O - Piráti Chomutov), Zdeněk Král (Ú - ?), Daniel Šedivý (Ú - ?), Petr Koukal (Ú - SKLH Žďár nad Sázavou), Jakub Naar (O - Ústecký Slovan).
Prodloužili: Jan Kloz (Ú), Sojtěch Síla (Ú), Petr Kolmann (O), Adam Dlouhý (Ú), Jan Hampl (O), Josef Skořepa (Ú).

HC BANÍK SOKOLOV
Příchody:
Patrik Hamrla (B - Ilves/Finsko ?), Lukáš Pulpán (O - HC Energie Karlovy Vary), Ondřej Kopta (Ú - Nice/Francie).
Odchody: Jaromír Kverka (Ú - Berani Zlín), Martin Michajlov (B - HC Stadion Litoměřice), Daniel Vrdlovec (Ú - ukončil kariéru), Adam Rulík (O - HC Energie Karlovy Vary), Martin Weinhold (O - HC Zubr Přerov), Václav Adamec (Ú - HC Tábor).
Prodloužili: Vojtěch Tomeček (Ú), Tomáš Vracovský (Ú), Martin Rohan (O), František Klejna (O), Tomáš Rohan (Ú), Robert Šlechta (Ú), Martin Osmík (Ú), Štěpán Csamango (Ú), Kryštof Bulka (O).

HC DYNAMO PARDUBICE B
Příchody:
František Formánek (Ú - Red Deer Rebels/WHL/Kanada), Jan Kolář (O - HC Dynamo Pardubice A).
Odchody: Daniel Bukač (O - Motor České Budějovice).
Prodloužili: Tomáš Vomáčka (B), David Honzík (B), Tadeáš Kaluzík (Ú), Adrian Gromadzki (Ú), Jan Helikar (O), Tomáš Hebek (O), Jakub Koudelka (O), Vojtěch Tvrdík (O), Martin Kubíček (O).

PIRÁTI CHOMUTOV (nováček Chance ligy)
Příchody:
Štěpán Němec (O - SC Marimex Kolín), Jiří Fronk (Ú - LHK Jestřábi Prostějov), Tomáš Guman (Ú - HC Slavia Praha), Pavel Jekel (B - SK HS Třebíč), Darek Hejcman (Ú - HC Zubr Přerov), Vojtěch Husinecký (O - Tappara Tampere U20/Finsko), Marek Berka (Ú - HC Leram Orli Znojmo), Dominik Sklenář (Ú - HC Leram Orli Znojmo).
Odchody: Daniel Jouza (Ú - ?), Lukáš Stehlík (Ú - ?), David Putz (Ú - ?), Jakub Chrpa (Ú - ?), Jakub Zajíček (Ú - ?), Jakub Veselý (Ú - ?), Richard Záruba (O - Ústecký Slovan), .
Prodloužili: Petr Ulrych (O), Tadeáš Svoboda (Ú), Martin Tůma (Ú), Patrik Kadeřávek (O), Radek Havel (O), Martin Altrichter (B), František Mala (Ú), Tomáš Koblížek (Ú), Jakub Váchal (O), Vít Seemann (O), Jakub Březák (O), Michael Petrásek (B), Richard Běhula (B).