Úřadující mistr Krajské ligy mužů má cíl jasný. Obhájit vítězství soutěže
Mládežnický hokej
Mužský tým HC Frýdek-Místek „B“, který nastupuje v Krajské lize mužů má za sebou povedenou sezonu 2019/2020. V té se hráči vedení Reném Slaninou a Tomášem Snášelem prostříleli až do finále soutěže. Jenže to díky koronaviru odehráno nebylo…

Pane Slanino, dva roky zpátky (sezona 2019/2020) jste poskládal ve Frýdku-Místku mužský „B“ tým, který dokráčel až do finále soutěže. Jak na vzpomínáte na období, kdy se tým před soutěží teprve skládal?

No popravdě už si moc nevzpomínám (smích). Ne … zůstala kostra týmu, přišlo pár juniorů a hlavně se k týmu připojili bratři Valíčkové, což byla obrovská posila pro tým.

Vstup do soutěže se mužstvu nepodařil, když první body putovaly na konto Studénky. S tou jste prohráli 4:2. O týden později jste však slavili první domácí vítězství, které bylo okořeněné nulou v počtu inkasovaných gólů. Horní Benešov z haly Polárka tehdy odjel s nepořízenou 6:0. Co byste k těmto zápasům s poměrně dlouhým časovým rozestupem řekl?

Ve Studénce jsme doplatili na produktivitu, řekl bych, že jsme byli po většinu zápasu lepším týmem, nicméně zkušený soupeř trestal s rychlých protiútoků, proto prohra a na Benešov jsme se dobře připravili a takřka k ničemu nepustili.

Po druhém kole přišlo období, které nebylo vůbec vydařené. Ze tří zápasů skóre 10:18 a jediný získaný bod, a to za prohru s Bohumínem po samostatných nájezdech. Vzpomenete si na příčiny těchto neúspěchů?

Tam jsme si vybírali slabší chvilky, bylo i dost zranění ... zkrátka se nevedlo

Postupem času se hra zlepšila a body do tabulky začaly naskakovat. I přesto si určitě vybavíte, který zápas byl pro tým v základní části soutěže ten nejhorší, a naopak zase nejlepší.

Dle mého nejlepší v Krnově (myslím 3:1 výhra) to nikdo proti favoritovi soutěže nečekal, myslím, a nejhorší zápas jsme sehráli v Těšíně (11:1 prohra) ale takový zápas byl potřeba, poté se kluci dali dohromady a herní projev šel od té doby nahoru.

Do play off tým nakonec postoupil ze čtvrtého místa a ve čtvrtfinále hráči narazili na Krnov, který naše hráče v základní části soutěže ze tří zápasů dvakrát porazil (0:2 a 1:3). Vyřazovací zápasy jsou ovšem úplně jiné. Věřil jste s týmem, že se na Krnov dobře připravíte a zvládnete postoupit do semifinále obzvláště, když jste otáčeli vývoj v sérii?

S Tomášem Snášelem jsme věřili, i podle toho co jsme uhráli u nich v základní části, jak jsem již zmínil výše, ale jako soupeře do play off jsme o Krnovu nesnili.

V semifinále čekal na Frýdek-Místek nedaleký Bohumín, který stejně jako rysi pomýšlel na finále soutěže. Čekala se těžká série a když jste se z prvního utkání, které se hrálo v Bohumíně vrátili s těsnou výhrou 4:3, tak jste byli krok od finále. Obvykle bývá právě ten poslední krok nejtěžší, ale odveta v Polárce se proměnila v jasnou záležitost Frýdku-Místku, který vyhrál 7:3, sérii ovládl 2:0 a postoupil tak do finále Krajské ligy mužů. Můžete popsat semifinálovou sérii a to, co se dělo po postupu?

V dnešní krajské lize není lehkého soupeře a Bohumín má v kádru bývalé extraligové borce. Věděli jsme, že nic lehké nebude, ale připravili jsme se velmi dobře a v Bohumíně jsme vedli 4:1, soupeř korigoval až v závěru a doma nám vyšlo skoro vše na co jsme sáhli.

Finále soutěže slibovalo pěkný hokej. Vždyť proti sobě měli nastoupit rysi (Frýdek-Místek) a vlci (Český Těšín). Jenže k tomuto hokejovému svátku nakonec nedošlo, když soutěž předčasně ukončilo pandemie koronavir. Určitě se shodneme, že to byla velká škoda, protože na své by si přišli opravdu všichni.

To se shodneme, čekali jsme velkou podporu domácích diváků a věřili jsme, že by si do Polárky našli cestu na béčko i fanoušci, kteří sledují hlavně A tým. Kluci se cítili skvěle, forma byla na vrcholu a kluci si hodně věřili, škoda.

Bohužel i na takovou nepříjemnou situaci herní řády a stanovy myslí a díky tomu, že tým vedený vámi a Tomášem Snášelem skončil po základní části lépe umístěný (FM – 4. místo, ČT – 7. místo), vítězem Krajské ligy v sezoně 2019/2020 se stali hokejisté Frýdku-Místku. Jak jste vy a hráči celou situaci vnímali?

Zvedli jsme po tomto oznámení ruce nad hlavu a zvolali mistři (smích) .... samozřejmě, že daleko lepší je zvedat pohár nad hlavu na ploše, ale co už....

Vítěz soutěže měl právo účasti ve 2. lize, ale toho náš klub nakonec po zvážení všech možností nevyužil. Nemrzelo to hráče?

Řekl bych, že tak půlku – hlavně těch mladších, ale Ti trošku starší po tom nijak netoužili.

Do dalšího ročníku soutěže jste vstupovali s cílem zopakovat úspěch z předchozího sezony. Rozjezd měl přitom tým skvělý, když z pěti utkání čtyřikrát bodoval naplno. Jenže to bylo z celé soutěže vše. Covid – 19 soutěž přerušil a po uplynutí nějaké doby prezident ČSLH Tomáš Král všechny amatérské soutěže zrušil. Frýdek-Místek je tak stále posledním mistrem Krajské ligy. Čekal jste to?

Jak jste řekl, vstup do soutěže bych velmi dobrý, kluci chtěli soutěž vyhrát sportovní cestou a také se dobře připravovali. A čekali jsme, že do toho COVID zasáhne, ale ne až tak, že se soutěže zruší.

Zatím vše nasvědčuje tomu, že letošní sezona se rozehraje. Můžete prozradit cíl a jestli se už rýsuje i kostra týmu?

Cíl je soutěž vyhrát, menší si ani po předchozím období dát nemůžeme. Kostra týmu zůstává stejná, doplnili nás z juniorky šikovní kluci ročníku 2001, kteří mají za béčko již něco odehráno. A snad se nám ještě někdo vrátí z hostování.