Uplynulý víkend 3. třídy ve znamení hokeje
Mládežnický hokej
Víkend 9. – 10. listopadu byl pro hokejisty 3. třídy HC Frýdek-Místek úspěšný. Kluci úřadovali nejprve v soutěžních utkáních v Českém Těšíně a na druhý den ovládli turnaj v Šumperku.

V sobotu 9.11. mladí rysáci nastoupili k mistrovskému utkání v Českém Těšíně. První zápas sehráli proti domácímu týmu, se kterým si s přehledem poradil tým A i B. Následovalo druhé utkání, které odehráli proti Třinci a nastoupili do něj s obrovskou chutí po vítězství. Jejich bojovnost jim vynesla další výhru a z Českého Těšína tým Frýdku-Místku odjížděl neporažen.

V neděli se třeťáci přesunuli do Šumperku na turnaj "O pohár šumperského draka". Do něj kluci naskočili s jediným cílem a to podat co nejlepší výkon a ostatním týmům nedát nic zadarmo. Hned v prvním utkání se mladí borci potkali s Táborem, který předváděl krásný rychlý hokej. Naši kluci byli z počátku pomalejší, ale zato mazanější a proti Táboru získali první cenné body do tabulky. Druhý zápas byl ve znamení derby s Vítkovicemi. Zpočátku Frýdek vyhrával, ale nakonec mu Vítkovice o bod začaly utíkat. Diváci nic nenechali náhodě a svůj tým vyburcovali k dechberoucímu výkonu a rysi tak získali další body. V poklidném tempu dohráli základní skupinu, kde porazili Opavu i Šumperk a bez problému postoupili do bojů o 1. - 6. místo. V dalších třech utkáních už byli nezastavitelní. Jako první si poradili s Uničovem následně s Novým Jičínem. Nejtěžší boj o zlatou placku je čekal do té doby s neporaženým Uherským Hradištěm. Stejně jako Uherské Hradiště tak ani Frýdek-Místek nechtěl zažít hořkost porážky, a proto oba týmy hrály na maximum. Hráči s rysem na prsou museli neustále dotahovat skóre a v jednu chvíli už to vypadalo, že to budou oni, kdo budou poraženi. V posledních 6 minutách však šumperský stadion poznal kdo má většího týmového ducha a touhu vítězit. Frýdecko-Místečtí borci hnaní skvělými fanoušky otočili skóre a na konci náročného dne si zaslouženě mohli na krk pověsit zlaté medaile.

Frýdek-Místek měl jako jediný tým ze všech zúčastněných B tým. Tento tým byl složen převážně z hráčů ročníku 2012, kteří i přes obrovské nasazení a bojovnost skončili na posledním místě. Nic na tom však nemění, že se Rysáčci s velkou chutí a odhodláním pustili do těžkých bojů s jednotlivými A týmy, které mnohdy dokázali i potrápit. Těmito zápasy nabrali obrovské zkušenosti, které uplatní na soupeře ve své kategorii.

Velké dík patří všem hráčům, trenérovi a rodičům