Třetí konfrontace s Porubou může Frýdku-Místku zajistit účast ve finále
Preview k zápasu
Frýdek-Místek čeká další semifinálové utkání s Porubou, ve kterém už tentokrát může rozhodnout a postoupit do finále. Čeká nás velmi zajímavý a vyhrocený zápas, který si rozhodně nesmíte nechat ujít! Neváhejte a přijďte podpořit domácí borce! Začínáme v 18:00.

První semifinálové utkání začalo velmi vyrovnaně a tak skončila i první třetina. Oba týmy se pouze oťukávaly, domácí Frýdek-Místek se navíc rozehrával po týdnu zápasové pauzy a tak jsme nakonec neviděli góly ani žádné větší šance. Druhá část už byla zajímavější, skóre otevřel Tomáš Káňa, který hned vzápětí přidal i druhou branku. O chvíli později se prosadil Vít Christov a Frýdek-Místek už měl pohodlný tříbrankový náskok. V poslední třetině přidali domácí další dvě branky a Porubu tak porazili s přehledem 5:0 a Lukáš Daneček si hned ve svém prvním odchytaném play-off utkání připsal nulu.

Druhé utkání se odehrálo na ledě Poruby a domácí jej vůbec nezačali špatně, už v sedmé minutě poslal Ballner svůj tým do vedení. Hosté však nezůstali pozadu a na gól Poruby dokázal odpovědět Vladimír Luka. Na konci úvodní části otočil skóre Radek Meidl a Frýdek-Místek tak šel do druhé třetiny s jednobrankovým náskokem. Prostřední část byla opět vyrovnaná a taky bezbranková. Na začátku poslední periody se znovu prosadil Radek Meidl a ve stejné minutě přidal čtvrtou branku hostů Tadeáš Jaroš. Domácí pak sice přidali druhou branku, to jim však už nebylo nic platné. Čtyři minuty před koncem potvrdili výhru hostů Martin Piecha a Tomáš Franek a Poruba tak na svém ledě prohrála 2:6.

Frýdecko-místečtí jsou po dvou vítězstvích jednou nohou ve finále, do karet jim před třetím zápasem navíc hraje i bilance domácích zápasů, ve kterých svěřenci Jiřího Juříka a Marka Malíka za celou sezónu našli jen jednoho přemožitele v podobě Hodonína.

V právě probíhajícím play-off se v týmu Rysů bodově nejvíce daří Tomáši Káňovi, který v pěti odehraných zápasech nasbíral 12 kanadských bodů za 4 branky a 8 asistencí. Velmi podobně je na tom také Vladimír Luka, jenž se může pochlubit bilancí 5+6. V ostravském celku vede klubové bodování útočník Petr Seidler (4+8), za kterým se s dvoubodovým mankem nachází Vladimír Stejskal (5+5).

Nejen o semifinálové sérii s Ondřejem Kovařčíkem

Výsledky vypadají jednoznačně, když se ale zaměříme na skóre v jednotlivých třetinách, můžeme vidět, že Poruba dokáže hrát s Frýdkem-Místkem i vyrovnaně. „Věděli jsme, že Poruba má kvalitní tým a že to proti nim nebude vůbec nic lehkého. O tom jsme se přesvědčili už v základní části,“ říká mladý útočník Ondřej Kovařčík. Ten předtím několik utkání vynechal. „Měl jsem jen nějaké menší zranění, ale teď už jsem v pořádku,“ upřesňuje.

Zápasy s Porubou bývaly vyhrocené už v základní části a není se tak čemu divit, že je v play-off k vidění spousta bitek. „Myslím, že kvůli tomu každý hraje hokej. Tyhle zápasy, kdy jde o všechno a každý do toho dává maximum, se lidem musí hodně líbit. Potyčky k tomu patří, protože nikdo nechce vypustit žádný souboj.“

Frýdek-Místek za sebou má již neskutečných 21 výher v řadě, co na to říká Ondřej Kovařčík? „Takhle dozadu se nedíváme, i když musím říct, že tolik výher v řadě jsem nikdy nezažil. Tady tyhle počty se v play-off moc neřeší, každý jde s čistým štítem do každé série,“ ví mladý útočník.

Mladší z bratrů Kovařčíků, Michal, nyní nastupuje za extraligový Třinec, se kterým bojuje v předkole o play-off. „Jsem za něj strašně rád, hraje perfektně. Doufám, že pomůže Třinci dojít v play-off co nejdál,“ přeje si Ondřej Kovařčík.

Třetí semifinále se odehraje již zítra, a to na ledě frýdecko-místecké haly Polárky. Frýdek-Místek má za sebou již dvě výhry a v pátek tak doma může postoupit do finále. „V Pátek do toho půjdeme na 100% a sérii se budeme snažit ukončit,“ uzavírá hráč s číslem čtyřiadvacet.

1. semifinále

HC Frýdek-Místek – HC RT TORAX Poruba 5:0

Branky a nahrávky: 25. Káňa (Christov, Luka), 27. Káňa (Luka, Piecha), 30. Christov (Piecha, Chmielewski), 41. Luka (Christov, Káňa), 50. Samiec (Klimša, Jeník).

HC Frýdek-Místek: Daneček (Hlaváč) – Jeník, Krutil, Foltýn, Kowalczyk, Matyáš, Kvapil, Polák – Franek, Piecha, Klimša, O. Kovařčík, Samiec, Chmielewski, Schwarz, Káňa, Cienciala, Meidl, Luka, Jaroš, Christov

HC RT TORAX Poruba: Tihlář (od 57. Kubáň) – Slavík, Peslar, Baca, Puškár, Ovšák, Vajda, Malý, Buček – Ballner, Gelnar, Rimmel, Vaněk, Vrána, Zachar, Blahuta, Sedlář, Seidler, Sysala, Szajter, Stejskal

2. semifinále

HC RT TORAX Poruba - HC Frýdek-Místek 2:6

Branky a nahrávky: 7. Ballner (Vaněk), 48. Ovšák (Stejskal) – 13. Luka (Káňa, Kowalczyk), 19. Meidl, 42. Meidl (Matyáš), 42. Jaroš (Schwarz, Krutil), 56. Piecha (Luka, Káňa), 56. Franek (Kowalczyk, Ciencala)

HC RT TORAX Poruba: Kubáň (Tihlář) – Slavík, Peslar, Baca, Puškár, Ovšák, Vajda, Malý, Buček – Ballner, Gelnar, Rimmel, Vaněk, Vrána, Zachar, Blahuta, Sedlář, Seidler, Szajter, Stejskal, Sysala

HC Frýdek-Místek: Daneček (od 57.Hlaváč) – Jeník, Krutil, Foltyn, Kowalczyk, Fišera, Matyáš, Kvapil – Franek, Piecha, Klimša, Kovařčík, Samiec, Chmielewski, Schwarz, Káňa, Ciencala, Meidl, Luka, Jaroš, Christov

3. semifinálové utkání můžete sledovat jako vždy v textovém přenosu na Onlajny.com.