Frýdek-Místek krok od postupu do finále, když v Porubě zvítězil 6:2.
K druhému semifinálovému utkání play-off zajížděli hokejisté Frýdku-Místku na led nedaleké Poruby, kde chtěli podruhé v semifinálové sérii uspět a získat tak mečbol v sérii hrané na tři vítězné zápasy.
2. Semifinále, středa 9.3.2016, Torax Aréna
2:6
1:2, 0:0, 1:4
HC RT TORAX Poruba
Kubáň - Slavík, Peslar, Baca, Puškár, Ovšák, Vajda, Malý, Buček, Ballner, Gelnar, Rimmel, Vaněk, Vrána, Zachar, Blahuta, Sedlář, Seidler, Szajter, Stejskal, Sysala Trenéři: Tomáš Sršeň a Roman Kotala, Vedoucí: Karel Ballner
Daneček (57.Hlaváč) – Jeník, Krutil, Foltýn, Kowalczyk, Fišera, Matyáš, Kvapil, Franek, Piecha, Klimša, Kovařčík, Samiec, Chmielewski, Schwarz, Káňa, Ciencala, Meidl, Luka, Jaroš, Christov Trenéři: Mgr. Jiří Juřík a Marek Malík, Vedoucí: Martin Kurajský
Branky a nahrávky: 7. Ballner (Vaněk), 48. Ovšák (Stejskal) – 13. Luka (Káňa, Kowalczyk), 19. Meidl, 42. Meidl (Matyáš), 42. Jaroš (Schwarz, Krutil), 56. Piecha (Luka, Káňa), 56. Franek (Kowalczyk, Ciencala) Vyloučení: 8:11, navíc Szajter a Malý (oba (Poruba) 5 minut + trest do konce utkání, Fišera (FRM) trest ve hře Využití: 1:3, V oslabení: 0:0. Diváci: 1484. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4, 2:6.
Tomáš Sršeň: "Myslím, že fanoušci viděli zajímavý zápas. Smekám před našimi kluky, protože máme řadu zranění a hrajeme na tři formace. Ale nezhazuji tím výkon našeho soupeře, kvalita proti nám je obrovská. I přes naše dvě hrubé chyby jsme hráli vyrovnaně, ale od druhého dějství začali úřadovat rozhodčí. Hrubě ovlivnili utkání hybridními icingy, na jednu stranu je pískali, na druhou nikoli. Rozhodující gól padl po jasném zakázaném uvolnění, navíc tam byl faul za brankou na našeho hráče. Potvrdilo se, že duel nesmyslně pískají rozhodčí z Frýdku-Místku a Třince. Takový tým nepotřebuje pomoc a měl by si to uhrát sám. Je smutné, co se v našem hokeji děje. Ještě jednou smekám před celým mančaftem." (zdroj www.hcporuba.cz)
Marek Malík: "Vstoupili jsme do utkání zbytečně nervózně. Pak jsme sice začali přebírat iniciativu, ale byla tam místa, kdy jsme soupeře pustili do hry. Přesto jsme měli duel ve svých rukou a i přes nějaké zákeřnosti porubských hráčů jsme ho zvládli. Myslím, že jsme zaslouženě vyhráli, získali mečbol a doma se budeme snažit sérii uzavřít." (zdroj www.hcporuba.cz)

Začátek utkání byl z obou stran opatrnější a jako první se dopustili chyby v podobě nedovoleného zákroku domácí hráči, kteří tak museli bránit první početní výhodu Frýdku-Místku.Hostující hráči se pokoušeli o otevření skóre zápasu, ale marně.V době, kdy už domácí Poruba hrála v pěti, se do výhodné pozice dostal domácí David Ballner, který překonal Danečka a otevřel tak skóre zápasu – 1:0. Hostující družina se pokoušela o rychlou odpověď, ale strážce domácí branky Kubáň si vedl výborně. Ani další šance na obou stranách ke změně skóre nevedly, když si obranné řady obou týmu počínaly skvěle. V polovině jedenácté minuty rána Radka Meidla prosvištěla těsně vedle pravé tyčky domácí branky.Co se nepodařilo u předchozího zakončení, to napravil Vladimír Luka, jehož rána z kruhu skončila až v domácí brance – 1:1. Frýdečtí byli znovu aktivnější a vytvářeli si další šance. Pět minut před první sirénou prověřil pozornost Kubáně kapitán Frýdku-Místku Pavel Kowalczyk, jehož projektil uklidil domácí brankář do lapačky. Blízko vedoucího gólu byl Ondřej Kovařčík, ale tomu nedovolil zasunout puk do branky porubský brankář, který vše vyřešil svým betonem. V polovině 19. minuty se dostal k tvrdé střele Radek Meidl, který se už prosadil a poslal hráče Frýdku-Místku do vedení- 2:1. Závěr úvodní dvacetiminutovky dohrávali hostující hráči v oslabení o Pavla Kowalczyka, který si počínal nedovoleně, když zahákoval svého soupeře.

Úvod druhé třetiny byl v režii Frýdku-Místku, jehož útočníci potrápili Kubáně. Ten jejich pokusům odolal. Porubští hráči toužili po vyrovnání, ale na Danečka si nepřišli. Po pár šancích ze strany domácích musel být opět v plné pohotovosti Andreas Kubáň, který dokázal vyřešit i ty nejtěžší okamžiky, které mu hráči od řeky Ostravice připravili. Ani v dalších minutách se puk nedostal z obranného pásma domácích, když na vině byly zakázané uvolnění, které jen potvrzovaly převahu hostujícího týmu. V polovině zápasu usedl na trestnou lavici Ondřej Kovařčík, ale jeho spoluhráči domácím nedovolili nic víc, než jen ohrozit Danečkovu branku. Poté následovala početní výhoda Frýdku-Místku, která skončila nevyužitá. I ve zbývajícím čase druhé periody byl častěji zaměstnáván domácí brankář, ale na skóre se do druhé sirény nic nezměnilo.

Začátek třetí tercie nebyl určitě podle scénáře domácího lodivoda Sršně, když po osmačtyřiceti vteřinách putoval za katr Szajter a jeho pobyt na lavici hanby urychleně ukončil tvrdou ranou Radek Meidl, který zužitkoval Matyášovu přihrávku – 3:1. Jen dvanáct vteřin od třetí branky stačilo Tadeáši Jarošovi k tomu, aby rozvlnil počtvrté síť domácí branky a navýšil tak vedení Frýdku-Místku na rozdíl tří branek – 4:1. Tříbranková ztráta už vypadala pro domácí jako velký problém, který proti rozjetému Frýdku-Místku se jen těžko dalo řešit. Zpátky do hry je dostala 47. minuta, ve které putovali v rozmezí sedmi vteřin dva hostující hráči na trestnou lavici, čehož dokázal využít po Stejskalově přihrávce Milan Ovšák, který přesným zakončením vydoloval pro domácí Torax ještě naději – 2:4. Po druhém góle Poruby byla k vidění i nadále hra, ve které byly zákroky za hranicí pravidel a oba hlavní rozhodčí tak dále trestali. O tom, že druhý bod v semifinálové sérii získají svěřenci Jiřího Juříka a Marka Malíka rozhodla 56. minuta, ve které nejprve Martin Piecha doklepl přihrávku Luky za záda Kubáně – 5:2 a využil tak dvojnásobnou početní výhodu. Klasická převaha jednoho hráče v poli navíc vydržela jen čtyřicet vteřin, kdy se do zakončení dostal Tomáš Franek, který přesnou ranou k tyči uzavřel gólový účet zápasu na 6:2. Závěr zápasu byl opět plný emocí a zároveň taky trestů.

Hokejisté Frýdku-Místku dokázali ve druhém semifinálovém zápase na ledě Torax Arény v Porubě zvítězit rozdílem čtyř branek a získali tak mečbol. Právě ten budou hokejisté Frýdku-Místku proměnit už v pátek 11. března v domácím prostředí v postup do finále.