Semifinále pokračuje, Frýdek-Místek míří na led Poruby
Frýdek-Místek včera na svém ledě odehrál první semifinálové utkání s Porubou, kterou porazil s přehledem 5:0. Další zápas se odehraje hned zítra, tentokrát na ledě ostravského celku. Jak zhodnotil včerejší duel autor dvou úvodních branek Tomáš Káňa a co prozradil před zítřejší odvetou?

První semifinálové utkání se odehrálo v pondělí na ledě frýdecko-místecké haly Polárky. První třetina byla bezbranková a oba týmy se spíše oťukávaly. V té druhé už se však podařilo Tomáši Káňovi otevřít skóre a o pár minut později už zvyšoval na rozdíl dvou branek. Dva slepené góly domácí patřičně nakoply a utkání už měli pod kontrolou. O pár minut později ještě přidal třetí branku Frýdku-Místku Christov a zvýšil tak na pohodlný tříbrankový náskok. V poslední části ještě Frýdecko-místečtí přidali další dva góly a Porubu porazili s přehledem 5:0. Lukáš Daneček tak vychytal čisté konto a Frýdek-Místek nyní vede v sérii 1:0.

Poruba má na domácím ledě skvělou formu, v RT TORAX aréně naposledy prohrála v základní hrací době na začátku ledna, a to právě s Frýdkem-Místkem, který v kalendářním roce 2016 stále nenašel ani jednoho přemožitele. Jinak se příznivci Poruby mohou ze vstřelených gólů radovat opravdu často, v posledních sedmi domácích zápasech Ostravané před vlastními fanoušky nastříleli úctyhodných 45 branek.

Frýdecko-místečtí zatím odehráli v letošním play-off čtyři utkání, v nichž si nejvíce kanadských bodů připsal Tomáš Káňa (4+6). Dalšími nejproduktivnější hráči jsou jeho kolegové z prvního útoku - vítěz bodování ze základní části Vladimír Luka (4+5) a Vít Christov (3+5). Na straně Poruby se do statistik nejčastěji zapsalo trio Petr Seidler (4+8), Vladimír Stejskal (5+4) a Marek Slavík (1+7).

Co prozradil Tomáš Káňa?

Frýdecko-místečtí hokejisté odehráli v pondělí po týdenní zápasové pauze první semifinálové utkání s Porubou. V první třetině gól nepadl a k vidění nebyly ani žádné větší šance. „Poruba hrála ještě v pátek zápas a my jsme stáli celý týden. Měli jsme pár dní volno, takže od nás to bylo ze začátku takové trošku ustrašené. Druhou třetinu už jsme se do toho ale dostali, rozjezdili jsme to a pak už byl zápas v naší režii,“ říká Tomáš Káňa.

Už mnohokrát se potvrdilo, že jakmile se frýdecko-místečtí hokejisté dostanou do vedení, už se jej jen tak nevzdají a soupeř téměř nemá šanci otočit skóre ve svůj prospěch. „U nás je strašně důležitý první gól, pak z nás spadne taková ta nervozita, která tam vždycky trošku je, jelikož jsme favorité a mladý tým. Ale po prvním gólu to z nás spadne a začneme hrát svůj hokej a pro soupeře je to pak strašně těžké,“ ví osmadvacetiletý útočník.

První semifinálové utkání bylo plné emocí, ke konci se strhly hned dvě regulérní bitky. Aktérem té první byl právě Tomáš Káňa . „Já to asi nemůžu moc komentovat kvůli sudím, ale bylo to trošku vyhrocené. Soupeř to nezvládl a stalo se to, co se stalo.“ Zápasy s Porubou bývají vyhrocené pravidelně, jaká je hlavní příčina? „Ono to je v podstatě derby, je to třicet minut odsud a je to takový boj o ostravský kraj bych řekl.“

Jak již bylo řečeno, Poruba je od Frýdku-Místku kousek, a to je pro oba týmy jistě velké plus, jelikož se neunavují dlouhým cestováním . „Já osobně jsem si Porubu přál, protože je to blízko a mně se proti nim dobře hraje, což šlo asi vidět,“ říká střelec dvou úvodních branek.

Další semifinálové utkání se odehraje už ve středu od 18:00, tentokrát na ledě Poruby. Co od tohoto utkání Frýdek-Místek očekává? „Uvidíme, jak se k tomu postaví soupeř, ale my se chceme připravit na sto procent a urvat další vítězství,“ uzavírá Tomáš Káňa.

1. SEMIFINÁLE

HC Frýdek-Místek – HC RT TORAX Poruba 5:0

Branky a nahrávky: 25. Káňa (Christov, Luka), 27. Káňa (Luka, Piecha), 30. Christov (Piecha, Chmielewski), 41. Luka (Christov, Káňa), 50. Samiec (Klimša, Jeník).

HC Frýdek-Místek: Daneček (Hlaváč) – Jeník, Krutil, Foltýn, Kowalczyk, Matyáš, Kvapil, Polák – Franek, Piecha, Klimša, O. Kovařčík, Samiec, Chmielewski, Schwarz, Káňa, Cienciala, Meidl, Luka, Jaroš, Christov

HC RT TORAX Poruba: Tihlář (od 57. Kubáň) – Slavík, Peslar, Baca, Puškár, Ovšák, Vajda, Malý, Buček – Ballner, Gelnar, Rimmel, Vaněk, Vrána, Zachar, Blahuta, Sedlář, Seidler, Sysala, Szajter, Stejskal

2. semifinálové utkání můžete sledovat jako vždy v textovém přenosu na Onlajny.com.