Střelecké hody zažila hala Polárka v podání hokejistů Frýdku-Místku
Mládežnický hokej
Hokejisté Frýdku-Místku mají za sebou povedený víkend v domácím prostředí.

Úspěšný víkend odstartovali v sobotním dopoledni hráči druhé třídy. Ti se postupně utkali s Vítkovicemi a Orlovou.Až na jedinou výjimku, kterou bylo utkání družstva „B“ s Vítkovicemi, dokázali frýdecko-místečtí vyhrát vše.

HC Frýdek-Místek „A“ – HC Vítkovice Ridera „A“ 9:5

HC Frýdek-Místek „B“ – HC Vítkovice Ridera „B“ 2:16

HC Frýdek-Místek „A“ – HC Orlová „A“ 15:3

HC Frýdek-Místek „B“ – HC Orlová „B“ 22:0

Po úspěšném tažení druhé třídy se oči všech fanoušků už těšily na odpolední 17 hodinu, kdy v hale Polárka odstartovalo prvoligové derby v rámci WSM ligy mezi domácím Frýdkem-Místek a Havířovem. Zápas chudý na góly, ale se spoustou šancí na obou stranách dospěl za stavu 1:1 až do prodloužení, které přineslo v samotném závěru radost zaplněným tribunám haly Polárka, když se v čase 64:59, tedy pouhou vteřinu před koncem podařilo Davidu Ciencialovi tečovat pokus obránce Miha Štebiho a vítězství 2:1 a druhé derby mezi těmito soupeři patřilo znovu Frýdku-Místku.

HC Frýdek-Místek – HC AZ Havířov 2010 2:1 po prodloužení

Branky: 28. Luka (M. Kovařčík), 65. Cienciala (Štebih, M. Kovařčík) – 30. Gřeš (Bahounek)

Neděle patřila ve Frýdku-Místku starším dorostencům a juniorům. Družina Miroslava Kameníka přivítala brněnskou Techniku. Zápas nakonec vyzněl jednoznačně pro Frýdek-Místek, který stejně staré hráče zdolala 6:1. O čisté konto přišel domácí brankář až pět minut před třetí sirénou, kdy bylo proti domácí brance za hákování nařízeno trestné střílení.

HC Frýdek-Místek – VSK Technika Brno 6:1

Branky: 11. Pastor (Vacula, Adámek), 32. Srníček, 35. Polášek (Urban, Vacula), 49. Delfavero (Srníček), 59. Urban (Delfavero), 60. Janík (Srníček, Juřena) – 55. Mach (trestné střílení)

Posledním týmem, který se o uplynulém víkendu představil na domácím ledě, byli junioři. Ti přivítali Boskovice od začátku zápasu bylo jasné, kdo je v zápase favoritem. Hosté od úvodních minut tahali za kratší konec a nakonec schytali pořádný debakl. Na čtrnácti domácích brankách se nejvíce podepsal Lukáš Zberovský (4+0) a Adam Strakoš (3+3), který se postaral i o desátou branku svého týmu a hráč s desítkou na zádech, tak dal i desátý gól zápasu.

HC Frýdek-Místek – HC Boskovice 14:0

Branky: 5. Kozubek, 11. Gonos (Sztwiertnia), 13. Zberovský (Sztwiertnia), 18. Dubčák (Bernovský), 21. Zberovský, 21. Zberovský (Strakoš), 23. Šváňa, 27. Strakoš (Sztwiertnia), 28. Zberovský (Strakoš), 47. Strakoš (Kozubek), 56. Heralt (Šváňa), 57. Sztwiertnia (Strakoš, Gonos), 59. Šváňa (Skalický), 60. Strakoš (Sztwiertnia)