Starší dorost v přípravě uspěl na ledě Poruby
Starší dorostenci Frýdku-Místku se vydali v rámci přípravného období poměřit své síly na led nedaleké Poruby. Ta ještě loni patřila mezi extraligovou špičku. Lodivod Miroslav Kameník chtěl však i přes tuto skutečnost uspět a zaznamenat vítězství v přípravě.

Od začátku byl k vidění vyrovnaný hokej, ve kterém měli však hostující hráči mírně navrch. Postupně se i herně prosazovali hráči Frýdku-Místku, kteří se v 10. minutě dokázali prosadit. Úvodní branku zápasu zaznamenal Marián Janík1:0. V dalších minutách se šance střídaly na obou stranách, ale na další gól se čekalo do konce 18. minuty. To se prosadil domácí Brodek a do šaten se tak šlo za stavu 1:1.

Druhou tercii začali lépe hráči Frýdku-Místku. Ti se ve čtyřiadvacáté minutě ujali podruhé vedení, když přesně zamířil Roman Polášek. Domácí marně hledali cestu k odpovědi. Naopak museli čelit několika nebezpečným šancím frýdecko-místeckých hokejistů. Jejich šance skončily ovšem jen u pozorného domácího brankáře. Změnu přinesla až 35. minuta. V té se podruhé v utkání prosadil Marián Janík, dík kterému svítil na ukazateli skóre po dvou odehraných třetinách stav 3:1 z pohledu Frýdku-Místku.

Závěrečná dvacetiminutovka nabídla divákům nejvíce branek a to po dvou na každé straně. V závěru 42. minuty skóroval porubský Woznička a díky jeho zásahu dostalo utkání nový náboj. Jednobrankový rozdíl vydržel jen tři minuty hry. Zpátky na rozdíl dvou gólů pro hostující družinu upravil Lukáš Dlouhý – 4:2. O tom, že zápas nemá jasného favorita napověděla osmačtyřicátá minuta, kdy Skalka snížil znovu na rozdíl jediné branky – 4:3. O vítězství se tak bojovalo až do posledních minut utkání. Rozuzlení přišlo v čase 57:41, kdy Roman Polášek svou druhou brankou v zápase pečetil výhru Frýdku-Místku 5:3.

HC RT Torax Poruba – HC Frýdek-Místek3:5(1:1, 0:2, 2:2)

Branky: 18. Brodek, 42. Woznička, 48. Skalka (Brodek) – 10. Janík (Kotala), 24. Polášek (Adámek), 35. Janík, 45. Dlouhý (Adámek, Mička), 58. Polášek (Adámek, Cháňa)

Sestava HC RT Torax Poruba: Masala (Remiáš), Lelek, Šolc, Timura, Vavřík, Parolek, Nagy, Kroček, Puchala, Woznička, Vojtášek, Zicháček, Husák, Plachý, Brodek, Benka, Rybár, Antoš, Bořuta, Žídek, Skalka

Trenér: Karel Suchánek, vedoucí: Tomáš Vojtášek

Sestava HC Frýdek-Místek: Hubáček, Adámek, Mička, Piskoř, Kolář, Návrat, Cháňa, Puzoň, Demel, Dlouhý, Polášek, Vlček, Najzar, Kotala, Janík, Zoubek

Trenér: Miroslav Kameník, vedoucí: Libor Langer