Vyplatilo se, že jsme hráli až do poslední sekundy, říká David Cienciala
Ohlasy po zápase
Druhé drby s Havířovem bylo opět velmi vyrovnané a tentokrát muselo o vítězi rozhodnout až prodloužení. V tom byli úspěšní domácí, pouhou jednu sekundu před koncem nastavené hrací doby se totiž prosadil mladík DAVID CIENCIALA, který přesně tečoval střelu Štebiha. Díky tomu se tak Frýdek-Místek mohl radovat z výhry 2:1 a bodu navíc.

Můžeš zhodnotit zápas s Havířovem?

Derby je vždycky vyhrocené a je jedno, že jsou oba týmy na konci tabulky. Ten zápas měl náboj, byl vyhecovaný a jsme rádi, že jsme to podruhé dotáhli do vítězného konce.

Splnil tento zápas vaše očekávání?

Chtěli jsme vyhrát a urvat body a šli jsme do toho naplno. Všichni to odmakali na sto procent a vyplatilo se nám, že jsme hráli celých 65 minut.

S čím jste šli do třetí třetiny?

Chtěli jsme hrát furt stejně. Myslím si, že jsme hráli dobře, takové zápasy jsou o jednom gólu, takže jsme rádi, že nám to vyšlo aspoň v tom prodloužení.

Co říkáš na svůj gól v poslední sekundě prodloužení?

Měli jsme na buly domluvený nějaký signál, já jsem to ale prohrál. Nevím, jak se to tam pak seběhlo, ale dostali jsme se zpátky na puk. Jak jsem byl před bránou, tak jsem se díval na čas, Miha měl puk na modré a byly tři sekundy do konce. Všichni jsme na něj řvali, ať střílí. Trefil mi hokejku, tečoval jsem to a padlo to tam.

Naopak v Benátkách jste o body v posledních dvou sekundách přišli…

Nevím, co se tam stalo, prohráli jsme si to sami vlastní nezodpovědností. To bylo přesně ono, dneska jsme hráli celých 65 minut, ale v Benátkách jsme hráli nějakých 52 a za posledních 8 minut jsme dostali tři góly. My ty závěry už musíme zvládat, když vedeme 4:2, tak už to musíme dotáhnout do vítězného konce, i kdybychom tam měli padat po hlavách.

Další zápas vás čeká na ledě vedoucího Kladna, co od toho očekáváte?

Budeme chtít opět bodovat. Vyhráli jsme doma proti Budějovicím a já si myslím, že ta liga je tak vyrovnaná, že může vyhrát každý s každým. Prostě chceme vyhrát. Musíme jít po maličkých krůčcích a já věřím, že se to otočí. Jestli budeme hrát tak jako dneska, tak se to otočí a když se nám trošku poštěstí, tak budeme zase hrát ten hokej, který jsme hráli v přípravě, a bude to lepší.