Sportovní den s HC Frýdek-Místek se po všech stránkách vydařil
Novinky
Areál ve Stovkách byl svědkem akce s názvem "Sportovní den s HC Frýdek-Místek". Občané města Frýdek-Místek tak po vynucené koronavirové přestávce mohli prožít den plný nejrůznějších pohybových aktivit.

V sobotu 26.6.2021 hokejový klub Frýdek-Místek uspořádal pro občany města Sportovní den ve fotbalovém areálu Stovky. Dopoledne bylo věnováno dětem s rodiči a frýdecko-místecké mládeži, která si dokonce zahrála fotbal s hráči A týmu. Odpoledne bylo laděno směrem k fanouškům klubu, kde proběhla autogramiáda, grilovalo se, fanoušci vyzvali na hlavním fotbalovém placu hokejisty A-týmu a samozřejmě se i fandilo.


Součástí akce byla také sportovní zóna. Zde si mohli účastníci vyzkoušet slalom Davida Pastrňáka s hokejkou měřený profesionální sportovní časomírou. Soutěžilo se také v jízdě na koloběžce, měřila se rychlost práce s hokejkou na tréninkových pomůckách SuperDeker a vše se zaznamenávalo na velkých magnetických tabulích, které známe například z automobilového pořadu TopGear. Děti se dokonce k disciplínám opakovaně vracely a své výkony zlepšovaly tak, aby se jejich jméno dostalo na tabuli na nejvyšší možné příčky. Sportovní zóna nabídla také curling s hokejkou, kde byl důležitý cit a přesnost, dále se hrál Stiga hokej, trefovalo se míčkem do malého otvoru při dlouhé střele, ale nejnáročnější disciplínou byly jednoznačně „slide boardy“, kde bylo možné zažít jak těžkou práci mají hokejoví brankáři. Na „slide boardu“ bylo nutné se přesunout po kluzké desce a ke všemu chytat míčky do ruky.

Sportovní zóna zaujala i hráče A týmu, kteří také soutěžili. Účastnici akce měli tím pádem možnost porovnat své výkony s profesionálními hokejisty.

Mimo sportovní zónu bylo připraveno hokejové hřiště na malé branky, kde s dětmi válel například nejproduktivnější hráč sezony 2020/21, Ondrej Šedivý. K dispozici byly i travnaté plochy pro fotbal. Zdarma mohly děti využít také skákací hrad! O skvělou atmosféru se postaral Honza Gavelčík z radia Čas Rock a DJ Václav Mikler.

"Byl to velmi příjemně strávený čas rodičů s dětmi. Setkala se komunita lidí se zájmem o sport. Je skvělé, že po těch všech omezeních jsme se mohli setkat na společné akci. Přál bych si, aby akce tohoto druhu se změnily v tradici. Je to výborná příležitost, jak se setkat s kamarády z hokeje, děti navíc mohou vidět v akci své vzory z A týmu. Mohli se s nimi poměřit v dovednostních soutěžích. Chválím perfektní organizaci, výborně zvolené místo akce," tvrdí jeden z rodičů mladých hokejistů z Frýdku-Místku.

Jak sám přiznal, jeho potomci si víkendovou akci nemohli vynachválit: "Kluci byli nadšení, jak z dovednostních soutěží, které byly velmi pestré, tak rovněž z fotbalu. Určitě bych rád akcentoval organizační přínos pana Mikulíka, který dokázal strhnout všechny okolo sebe. Děti se už ptaly, kdy bude další podobná akce. Myslím si, že by něco v tomto duchu bylo možno uspořádat klidně i v zimě, pod otevřeným nebem, třeba v Bašce, kdy zamrzne rybník," říká s úsměvem.

"Takových akcí jsem už v Česku zažil povícero, ale ta ve Frýdku-Místku rozhodně patřila k nejpovedenějším. Měl jsem z toho velmi dobrý pocit, proto jsem setrval od začátku až do konce. Je vždy skvělé, kdy děti a také starší fanoušci se i mimo sezonu mohou setkat s hráči," sdělil hlavní trenér Mojmír Trličík.

"Cílem Sportovního dne bylo udělat akci, která by motivovala děti i dospělé opět k pohybu. Připravili jsme osm disciplín a ti, kteří všechny úkoly splnili, mohli vyhrát nové brusle, Škodu ENYAQ na víkend nebo fanouškovské předměty. Disciplínami jsme chtěli všem přiblížit dovednosti, které hokejisté musí ovládat. Nicméně na své si přišli i ti, kteří chtěli využít sobotní den k relaxu, dát si něco na grilu a zafandit si," přiblížil průběh akce výkonný manažer klubu Jakub Mikulík.

Hlavní iniciátor pak připomenul některé další subjekty a osoby, bez kterých by akce ve Stovkách neproběhla tak hladce: "Uspořádat akci by nebylo možné bez skvělé party lidí, kteří nám pomohli. Především bych chtěl poděkovat vedoucímu mužstva Martinovi Kurajskému za spoluorganizaci, Radimu Mamulovi a Radomírovi Myškovi z frýdecko-místeckého fotbalu za pomoc a poskytnutí areálu stadionu Stovky, dále partnerům akce JágrTeam, Auto Dubina, Moravia Steel, Třinecké Železárny, Moravskoslezský Kovošrot a společnosti ELVAC za poskytnutí skákacího hradu. Velký podíl na akci měl náš “Bubeník”, Erik Palkovský, Markéta Turoňová, trenéři Filip Indrst a Vojtěch Trnka, manažer haly Polárka Tomáš Šícha, moderátor Honza Gavelčík, DJ Václav Mikler, fotograf Lukáš Filipec a kluci s holkama z frýdecko-místeckého hokeje! Nesmím, ale zapomenout na WERK ARÉNU, která poskytla ohromné množství vybavení společně s mládeží HC Frýdek-Místek a Halou Polárka. Mám velkou radost, že spolupracovalo také počasí a Sportovní den měl výborný ohlas. Parkoviště v areálu bylo plné a přišla velká spousta lidí od dětí s rodiči po fanoušky všech věkových kategorií. A dokonce se nám podařilo do přípravky získat nové mladé hokejisty! Věřím, že příští rok akci znovu zopakujeme!"

Kompletní fotogalerii ze Sportovního dne s HC Frýdek-Místek naleznete ZDE

FOTO: Lukáš Filipec

PARTNEŘI AKCE: