Souboj hráčů s fanoušky má svého vítěze
Novinky
Během několika minulých dní měli naši fanoušci možnost přihlásit se do souboje s hráči HC Frýdek-Místek a porovnat se s nimi ve videohře NHL20 na platformě PlayStation 4. Dva šťastlivci se tak postavili proti Kubovi Michálkovi a Danu Przybylovi. A jak vše nakonec dopadlo? Více v našem článku…

Přímý souboj devatenáctiletého odchovance klubu a obránce Jakuba Michálka (gamer Michy) a o rok staršího útočníka Dana Przybylu (gamer Přajba) s dvěma vylosovanými fanoušky neušel pozornosti ani dalším hokejovým nadšencům. Všichni totiž měli možnost sledovat jejich výkony ve hře prostřednictvím livestreamu na webovém odkaze www.twitch.tv/hc_frydekmistek.

Jako první se proti sobě postavili Kristián Kiko Strapáč (ten bojoval za tým Tampa Bay Lightning) a Dan Przybyla (jeho týmem byl naopak Washington Capitals). Utkání mělo nakonec jednoznačného vítěze, když se po výsledku 6:0 radoval z postupu do finále Kristián.

Ve druhém semifinále se proti Kubovi Michálkovi sice nepostavila vylosovaná Veronika Bystroňová, tu nakonec zastoupil hráč se jménem Jakub. I on si vybral jako svůj oblíbený celek vítěze Stanley Cupu z roku 2018 – Washington Capitals. Tento souboj byl naopak vyrovnaný, z těsné výhry 3:2 se po závěrečném klaksonu radoval Kuba Michálek (Carolina Hurricanes).

Také finálový duel přinesl zajímavou a dramatickou bitvu. O celkovém vítězi fanoušků vs. hráčů rozhodlo až prodloužení, ve kterém se dokázal střelecky prosadit Kristián Strapáč. Ten se tak po výhře 5:4 nad Jakubem Michálkem může těšit ze zisku permanentní vstupenky na příští sezonu Chance ligy. „Bylo to super odreagování, musím říct, že jsem si celou akci užil a věřím, že si to s námi užili také i kluci,“ poznamenal Jakub Michálek. „Popravdě jsem moc nevěděl, co od toho všeho očekávat, NHL jsem hrál na PlayStationu docela dávno. Čekal jsem od sebe horší výkon,“ usmál se Michálek. „Šlo ale poznat, že naši soupeři hru občas hrají. Oba zápasy jsem měl s nimi hodně vyrovnané. Každopádně bych jim chtěl moc poděkovat, že s námi do této výzvy šli. Myslím si, že se akce povedla, my jsme s Danem pro to udělali maximum, tak snad jsme i naše fandy potěšili,“ uzavřel Jakub Michálek.

Šampionem se tak stal Kristián Strapáč. „Akce opravdu skvělá, celý turnaj jsem si parádně užil. Bylo to něco skvělého zahrát si s hokejisty Frýdku-Místku. Sice to bylo jen ve hře a ne na ledě, ale i tak super. Jsem rád, že jsem Kubu ve finále porazil, i když to bylo trochu se štěstím,“ svěřil se krátce po skončení finálového duelu šťastný vítěz Kristián Strapáč.

Z vydařené akce měl samozřejmě velkou radost i její duchovní otec – výkonný manažer HC Frýdek-Místek Jakub Mikulík. Ten nám prozradil, jak k nápadu vlastně přišel. „Procházel jsem dotazníky našich hokejistů a v jednom z nich se objevila věta, že kluci rádi hrají hry na PlayStationu. V ten moment se zrodila myšlenka uspořádat duel fanouška a hráče ve hře NHL. Jelikož v současné době trávíme více času doma, nabízela se ideální možnost, jak propojit fanoušky s našimi hokejisty alespoň ve virtuálním prostoru,“ řekl Mikulík. I on si všechny souboje náležitě užil. „Živé vysílání jsem si nemohl nechat uniknout! Těšil jsem se rovněž i na otázky našich fanoušků a také i na reakce samotných hráčů. Přajba (Dan Przybyla) se dokonale zhostil role komentátora a Michy (Jakub Michálek) došel svým výkonem do finále, ve kterém podlehl soupeři až v prodloužení. Před kluky každopádně smekám. Vše vzali velice zodpovědně, akci zvládli na výbornou a jde vidět, že si našich fandů moc váží,“ vysekl oběma zúčastněným hráčům poklonu Jakub Mikulík.

Pevně věříme, že se tato akce našim fanouškům líbila a už teď se těšíme na další společnou akci.